1574842345.4625.svg

Aktuálně

  Kontraband naložen, teď nabalit a rozeslat. Zpěvníky do všech světa stran! :-D
  Kameraman, režisér a naše kapela. Klip je natočen! ???????????? Byly to náročné dva dny! :-)
  V Těšíně poprvé akusticky! :-D
  Kračúnovské koncerty padají jeden za druhým, ale na zámku v Ostravě - Porubě, zdá se, vše platí! :-)
  Město Most pojalo předvánoční akce po svém a tak po Berouně a Karlových Varech dnes odehrajeme koncert v Mostě! Dycky! :-D
  Dobrá zpráva: prvních 100 zpěvníků bude dnes kompletních! ???????????????????? Otázka: nejedete dnes někdo autem z Brna do Varů? ;-)
  Dnes Karlovy Vary! :-)
  Tak je to tady. Svitavy, Krnov, Kaplice, Písek, Bojanov, Ústí n. Orlicí... ???? Budeme se těšit někdy příště... ????‍♂️ ???????????? Dnes ale Karlovy Vary, zítra Most, v neděli Praha a v pondělí Žďár nad Sázavou! :-)
  Ze studia dnes: "Kašleme na Libušku, uděláme Miru"! Překlad: "Libuška to nazpívala tak, že není třeba editovat, naopak Mirkovy housle je třeba dočistit". ????????
  Vítr změn věje každý den odjinud, ale Jiná káva v Berouně je jistota! Náš tradiční akustický kračúnovský koncert se minulý lockdownový rok nekonal, ale letos, i přes nemilá omezení, bude! :-) Přijďte na kávu, přijďte na muziku! :-)
  Sdílíme událost a zároveň i prosbu pořadatele. Situace je složitá nejen pro nás muzikanty, ale i pro ty, kteří koncerty zajišťují. Prosíme, věnujte prosbě pozornost. :-) *PROSBA* Dobrý den, chtěli bychom požádat ty z Vás, kteří mohou a hlavně přijdou (při současných podmínkách možnosti vstupu na kulturní akce) na vánoční koncert Tomáš Kočko & Orchestr, aby nám svou účast potvrdili do pátku 26.11.2021. Při malém počtu hostů budeme nuceni koncert zrušit. Děkujeme za vaše odpovědi i sdílení! Miroslav Vokulič, MC Lapač.
  Pěkně jedna za druhú.... :-)
  Ozvučení tradiční akce "Blanenské Vítání sv. Martina" Koňaboj Bystrík banda The People Ritmo Factory Tomáš Kočko & Orchestr
  Dostáváme dotazy, kteréže to písně nakonec budou ve zpěvníku. Nuže, zveřejňujeme zadní stranu přebalu zpěvníku s dodatkem, že zpěvník si už můžete předobjednat na kapela@kocko.cz Cena? 300,- kč ???? ????????????????
  Tak bacha, brněnští, ještě za čerstva - přibyl kračúnovský koncert ve Staré pekárně 20.12. 2021 ve 20:00! :-) (nadělíme vám ONA pod ?????) ;-)
  Pořád věříme, že Kračúnovské turné bude! Je nachystané takto: 25. 11. 2021 - 20:00 Beroun, Jiná káva, akusticky, Kračúnovské turné 26. 11. 2021 - 19:30 Karlovy Vary, Galerie umění, akusticky, Kračúnovské turné 27. 11. 2021 - 17:00 Most, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kračúnovské turné 28. 11. 2021 - 20:00 Praha, klub Letka, Kračúnovské turné 29. 11. 2021 - 19:00 Žďár nad Sázavou, café U tety Hany, Kračúnovské turné 01. 12. 2021 - 20:00 Svitavy, Fabrika 02. 12. 2021 - 19:00 Bojanov, Na Záložně, Kračúnovské turné (v jednání) 03. 12. 2021 - 19:30 Znojmo, Masarykovo náměstí, Kračúnovské turné 04. 12. 2021 - 18:00 Veselí nad Moravou, Náměstí Míru, Kračúnovské turné 05. 12. 2021 - 16:00 Krnov, Hlavní náměstí, Kračúnovské turné 06. 12. 2021 - 19:00 Kuřim, Společenské a kulturní centrum, Kračúnovské turné 07. 12. 2021 - 20:00 Vsetín, MC Lapač, Kračúnovské turné 08. 12. 2021 - 19:00 Ostrava, zámek Poruba, Kračúnovské turné 09. 12. 2021 - 17:00 Těšín, Čítárna AVION, akusticky, Kračúnovské turné 10. 12. 2021 - 18:00 Slaný, Masarykovo náměstí, Kračúnovské turné 11. 12. 2021 - 17:30 Teplice, Zámecké náměstí, Kračúnovské turné 14. 12. 2021 - 19:30 Písek, Divadlo pod čarou, Kračúnovské turné 15. 12. 2021 - 17:00 Kaplice, Náměstí, Kračúnovské turné 16. 12. 2021 - 19:00 Jeseník, Masarykovo náměstí,Kračúnovské turné 22. 12. 2021 - 16:00 Ústí nad Orlicí, Mírové náměstí, Kračúnovské turné
  ONA! Takhle bude vypadat. Jak se vám titulka líbí? :-)
  Tak tramtadáááá! Dnes šel do tisku! :-)
  Dnes je 31.října večer a všechny písničky budoucího zpěvníku jsou oakordované, onotované, se sóly a vyhrávkami!???? Nyní probíhá už čtvrtá korektura a pořád tam nějaké chybky jsou. Je to nekonečné! ???? Ale věříme, že na konci bude parádní materiál pro vás hudbychtivé muzikantky/ty a zpěvačky/áky ;-)
  Produkce Colours of Ostrava ve spolupráci s TV NOE natočila parádní video z našeho vystoupení na showcase festivalu Crossroads music. I když to je festival především pro dramaturgy, hudební publicisty a organizátory festivalů, cestu si tam našlo i pár našich fanoušků a udělalo krásnou atmosféru. Díky! :-)
  Report z koncertu v Pekárně! :-)
  Listopadové Kračúnovské koncerty zveřejněny! :-) Žďár (29.11.) a Bojanov (30.11.) ještě v jednání... :-)
  Ženu lze oslavit nejen něžnými tóny flétny, ale i drsnými riffy el. kytary! Komu tento úkol svěřit? ;-) Jura Kučerovský na chvíli vyměnil T.K. za T.K. a nahrnul nám do stop parádní jazzrockové sólo! ???? (Nejdřív ho ale, pravda, musel nacvičit, protože si pan T.K. vymrčoval... ???? ).
  Jedeme, nahráváme, vrstvíme... O hostky a hosty nebude nouze. Bude to pestrá deska! :-)
  Termíny tiskárny jsou nekompromisní... Držte pěsti! Snad to stihnem... :-o
  Pěkná vzpomínka na jeden ultimativní fesival na Slovensku. Zahrát si po boku pagan metalistů - kdo z folku to má? Hej, to bola akcia! ????????????????????????
  Dáme klubový set na Staré Pekárně. Bude fajně, bude fajně, bude fajně! :-)
  Dnes na TV NOE a streamu záznam pátečních koncertů z mezinár. festivalu Czech Music Crossroads! :-)
  Další písnička vznikajícího zpěvníku je onotovaná, otextovaná, oakordovaná s vypsanými sóly! Chceme, chceme to dát do konce října! ????✊✍️✍️✍️ :-)
  Počasí má údajně přát, tak se s tím nebudem... párat. :-D Na viděnou v Boskovicách!????????
  Poslední hraní před Kračúnovskou šňůrou bude v Čechách! Tož, do Rokycan! :-)
  Zdravíme Vás z Envirofestu 2021 Bečva, můžete nás sledovat živě! https://www.facebook.com/zdravabecva/videos/667955867507412/
  Podivín - jedno z nejstarších míst a měst na Moravě. Opředeno mnohými záhadami a tajemstvími. Jakpak se tam bude hrát? ;-)
  I tato Jezinka prošla konkurzem :-)
  Nahrávání CD ONA pokračuje konkurzem na Jezinky :-D
  Přidány říjnové koncerty. :-)
  Vzpomínka na Lughnasad v Nasavrkách. Krásná akce... :-) Nezbývá než blahopřát pořadatelům, že sa nezalekli a šli do toho na plno! Krásně jsme si zahráli aj zatančili. Viz video... ;-)
  Naši milí z Prahy a okolí, nenechte se zmást slovem "divadlo" . Nebude to žádná kravaťárna, když vás bude dost, dáme sedadla stranou a bude se skotačit! :-D
  A ještě jednou ceny Jantar - klip ze zahájení galavečera.
  Libuška to hrne! Tohle bude klipovka! :-)
  Ještě pár fotek z galavečera cen Jantar a zase zpět do studia :-)
  Tak opět ve studiu... Já z toho Miry nemůžu! Si vymyslím nějakou šílenost a on, místo toho aby mě poslal do patřičných míst, to prostě zahraje...????????????
  Ceny Jantar, naše zahájení galavečera po zbojnicku písní Ej, Ondráš s doprovodem orchestru Narodního dvadla moravskoslezského a sboru Permoník... a fotky očima naší kamarádky Martiny N. v publiku... ????
  V mezičase mezi generálkou a galavečerem jsem si udělali výlet na vyhlídkovou kávu do kavárny Bolt ve věži bývalé vítkovické vysoké pece.. a bylo to impozantní ! A tam dole dnes večer hrajeme! ????????
  Dnes to vypukne. Hrajeme jako první, tak si to zapněte včas! :-)
  Připravy na předávání cen Jantar jsou v plném proudu... Tož zítra na slavnostním galavečeru to vypukne! ????????
  Ve vnitrokapelním žebříčku uměleckých výkonů ve studiu zatím vítězí Pavlův feeling! :-D
  A v neděli (a vlastně už v sobotu večer) se uvidíme v Krkonoších! :-)
  A kde se uvidíme v sobotu? Na dračím dni! ;-)
  Děkujeme Zdeňkovi Sazovskému za fotéčky z Horeček! Fajně bylo! Zpívalo se, tančilo! Krása! :-)
  I chvíle občerstvení jsou důležité ???????? ...nejen v Maďarsku ???? ...a nejen my potřebujeme občerstvit ????
  Maďarské momenty a pozdravy ????????
  Momentky z Frenštátských slavností. Šatlava si prostě zaslouží samostatnou sérii! ????
  A z Frenštátu rovnou do maďarského Szolnoku... Už jsme tady a večer nás čeká na náměstí koncert ????
  Frenštátské slavnosti tentokrát v přírodním areálu Amfiteátru na Horečkách.. Děkujeme za vámi vytvořenou skvělou atmosféru ????
  T.: Libuško, prostě se na to vy.er, jenom to dobře zazpívej. :-) L: Ty, ty, ty... jak se to vyjadřuješ? ;-) T: Už mlčím... :-D
  II. natáčecí den. Ťutin, Mirek a Roman ???????????? Hrneme hlavně klipovku???? , tak snad se zadaří natočit klip ještě před vydáním desky. :-)
  Famózní kontráš Ťutin stihl během druhého nahrávacího dne udělat konkurz na roztleskávačku. Šňůru ovšem nepředvedl a tak byl z konkurzu vyřazen :-D
  Dnes, v 10:00 káva s Broňkem Šmidem a pak nástup do studia. Právě začalo natáčení našeho nového nového alba ONA. Všech vás 250 donátorek a donátorů jste tu s námi, protože jsme tu právě díky vám! ????????
  Z Frenštátských folklórních slavností rovnou do Szolnoku na mez. fest. World Music! Nezdá se nám to jenom? Že by...? ????????
  https://www.facebook.com/groups/48613545266/permalink/10158198535435267/
  Pozor, mrzutá zpráva - festival Valašské letokruhy - Zděchovské ozvěny zrušen... :-(
  Další ohlas na naše hraní na Czech Music Crossroads, tentokrát z Německa ( a máme tam aj fotku! ????). (Za překlad velké díky našemu basákovi Romanovi Dušanovi Harley Davidsonovi Plaširybovi! :-) ) Uprostřed hraje hudba! Konference Czech Music Crossroads se konala v červenci 2021 po sedmé. Zpráva o hudebních objevech z východní Evropy. Správný název by měl být střední nebo centrální Evropa. Na Západě je tento region ovšem stále často nazýván východní Evropou. Poslední dobou se ukazuje, že geopolitické struktury myšlení jsou pořád ještě hodně spjaty s dobou studené války, přestože rozdělení Evropy na „svobodný Západ“ a „Východní blok“ už přes 30 let neexistuje. Toto lpění na starých klišé je zřejmé i v tom, že pro turismus jsou známá sotva jiná místa než Praha, Budapešť a Balaton. Přitom Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko mohou hudebně nabídnout mnohem více. Přinejmenším polské jazzbandy mají už dlouho dobrou pověst a Čech Jan Hammer mimo jiné už v 70-tých letech dobyl jazz-rockovou scénu s Johnem McLaughlinem a jejich Mahavishnu Orchestra. Ale co nějaká známá hudba vycházející z tradic? Tady jsou trochu v povědomí polský Warszaw Village Band a Marta Sebestyén & Muzsíkás z Maďarska. K tomu člověk zná maďarskou hudbu, protože Béla Bartók a Johannes Brahms zpracovali jejich nápěvy. A to je tak vše. V červenci 2021 se už po sedmé v české Ostravě konala konference Czech Music Crossroads, jež má za cíl tento nedostatek odstranit. Jedná se o mezinárodní konferenci s krátkými koncerty, na které se diskutuje a má pomáhat dostat českou, slovenskou, polskou a maďarskou hudbu nejen na Západ. Ostrava je bývalá průmyslová metropole v moravském Slezsku poblíž polských hranic a nedaleko Slovenské republiky. Obrovská oblast opuštěných železáren dolu Hlubina v místní části Vítkovice nabízí svým syrovým půvabem vynikající kulisy pro každoroční festival Colours of Ostrava, kterého se účastní mezinárodně známí rockoví, popoví i tradiční umělci a který pravidelně přitahuje desetitisíce posluchačů, ale i pro konferenci Crossroads konající se před ním. Crossroads představuje širokou paletu různých hudebních stylů z těchto zemí. Kvůli pandemii se Maďarsko v roce 2021 nezúčastnilo. Překvapivě byly už dlouhou dobu středoevropské kapely zamluveny na velké festivaly v Asii, např. v Indii a v Koreji, ovšem západně od Odry se o tuto hudbu zajímá jen pár provozovatelů malých klubů. Na letošních vystoupeních Crossroads se střídaly různé hudební styly od ambientních zvuků s indickými vlivy (Omnion, Česko), přes experimentální hudbu (Cisnienie, Polsko), tóny tanga v orchestrálním aranžmá (Radek Baborák & Orquestrina, Česko), až po klarinetovou hudbu s vlivem klasické, jazzové a světové hudby (Clarinet Factory, Česko). Velmi zajímavá byla violoncellistka Resina zastupující polskou indie scénu, která sama jen s looperem předvedla opravdu skvělý koncert. Tento směr je i na Západě, proto je zajímavé si poslechnout skupiny hrající jinak – jiné melodie a jinou rytmizaci. Tradiční hudební formy jsou často bohatým zdrojem, který dnes obvyklé způsoby hraní opomíjí. Právě v opuštěných, většinou hornatých oblastech střední Evropy je tato tradice hodně živá, nevěnují se jí jen staří lidé, ale okouzluje i mladé muzikanty. Hudbu regionu Horňácko na jižní Moravě České republiky zastupovala kapela Hrubá hudba s houslemi, klarinetem a kontrabasem, rozšířená o keyboard, trubku a bicí. Tady se ve zpěvech udrželo staré, neuhlazené metrum zrcadlící se v komplikovaných rytmech. Orkiestra sw. Mikolaja (St. Nikolaus Orchester) z Polska zpracovává od roku 1988 tradiční tance a zpěvy např. z vesnic polských Karpat. Takto umě převádí tradice do současnosti. Ludová hudba Pokošovci je silná romská kapela ze Slovenské republiky, jejíž členové po svém běžném povolání hrají o víkendech na slovenských i čistě romských festivalech. Romská hudba je na Slovensku ostatně na špici v žebříčku oblíbenosti. Jak si počínají moderní hudebníci se středoevropskou hudbou, můžeme slyšet u Tomáše Kočka & Orchestru z Česka a Hrdzi ze Slovenska. Obě kapely, jejichž styl se dá označit jako folkrock, měly v Ostravě své stabilní, nadšené obecenstvo. Zatímco Tomáš Kočko staví na široké akustické formě, u Hrdzi se k houslím a akordeonu připojuje elektrická kytara, baskytara a bicí souprava. Jak kapela Tomáše Kočka, tak i Hrdza hrají naprosto strhujícím způsobem a zvedají posluchače ze židlí. Ten, kdo není zcela spokojený se známou hudbou a hledá něco nového, udělá nejlépe, když se obrátí na střední Evropu. Přinejmenším – ale zdaleka ne jenom – pro fanoušky tradiční hudby je to pole neorané.
  Ohlasy na naše hraní na mez. fest, Crossroads Ostrava se začínají množit. Jeden z nich patří nekompromisní hudební publicistce ze Srbska - Mariji Vitas. Stojí za to přečíst nejen kvůli našemu hraní (níže je odkaz na google překlad) ;-)
  Na festival slovanských tradic pojedeme rovnou z pražského koncertu. Tož si to tam užijeme. Fest je na krásném místě uprostřed lesů... ???????????????????????????????????????????? Dobrá zpráva pro ty, kteří nemůžou být na celém festu, na náš koncert můžete dojít aj mimo festival. :-)
  Zdechovské ozvěny - festival v rámci Valašských letokruhů. Nové místo, nové zážitky! ????
  A tradá! Je to tady! Frenštátské slavnosti budou a my na nich budeme hrát! 21. srpna. Tož!????????????????????????????????????????????????????
  Minul kosen, přišel sušec, je třeba zveřejnit koncerty na měsíc vinotok :-)
  Tož, kdybyste někdo jel kolem, zastavte sa na pár... písniček :-D
  Přátelé, množí se dotazy ohledně koncertu na nádvoří frýdeckého zámku, který měl být 27.8. 2021. Pořadatel - Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, p.o. - se rozhodl jej zrušit z obavy před vývojem covidové situace v měsíci srpnu. Takže nejblíže FM nás můžete slyšet 11.9. 2021 na Vsetíně na Valašském záření! :-)
  A na cestě na dnešní festival Na kopečku ještě zastávka v naší oblíbené kavárně. Zdravíme moc naší oblíbenou kavárnici Simču ????
  Včerejší hraní na Lughnasadu v Nasavrkách bylo moc fajn, ale nebylo by tak nebýt vás, úžasných diváků.. Děkujeme za bezva atmosféru ????
  Fajny festiválek pro všechny nejen ze Zlína a okolí a my tam budeme hrát! :-)
  V pátek navštívíme Zemi Keltů na festivalu Lughnasad v Nasavrkách. Uvidíme se? Uslyšíme? Hrajeme ve 20:00! Tož! :-)
  Praha! Zítra! Na tomto místě! :-) Budete jen sedět? ;-)
  Parádní fotéčky z rockového Plumlova od Jury Bartoška! Díky! :-)
  Pár fotéček od Standy a Jorga ze čtvrtečního dvojkoncertu s Deloraine na Špilasu v Brně. :-)
  Včera večer na Crossroads v Ostravě :-)
  Tož, rozehráni po včerejším pohansko-rockovém koncertě, zahrajeme folkrockově aj na Plumlově! :-)
  HARMONOGRAM NA ŠPILBERK DELORAINE A TOMÁŠ KOČKO&ORCHESTR NA ŠPILBERKU - 15.7.2021 17:45 - VSTUP 18:15 - KONCERT Tomáš Kočko & Orchestr 20:15 - KONCERT Deloraine Pamlsky (panini, hotdogy, nakládaný hermelín) budete moci zakoupit a pojíst po celou dobu akce a pivo (Kanec), medovina a tvrdší záležitosti potečou proudem rovněž tak.
  Keltská noc na Plumlově letos opět ne, tož tedy na Plumlově Rockový víkend! :-)
  Kdo si dá panini? :-D
  Tož, dobré to bude? ;-)
  Meruňkobraní - Meruňkové knedlíky, meruňky na koblížcích, meruňky v guláši, v trampské cigáře, zkrátka meruňky všude kam se podíváš... ???? Na viděnou 15.7. v Brně na Špilberku, tam snad žádné meruňky nebudou ! ???? #merunky #meruňky #merunkobrani
  To tak někdy vyjde že kapela ladí... A když to vyjde parádně tak nejen hudebně, ale i vizuálně outfitem ???? Jako nedávno na zkoušce, když jsme byli tematicky sladění dokonce i s kabelkou slečny donátorky... ????????⛵⚓
  Ještě pár fotek z Helfštýna.. na toto hraní jsme se moc těšili, protože to byl zase po dlouhé době "hradní" koncert ???? ..a bylo krásně, nechtělo se nám odjíždět, příště třeba i s noclehem ????
  Před týdnem jsme spolu s kapelou Quanti Minoris a obcí Vrbice zorganizovali (za 48 hodin!) a odehráli benefiční koncert pro sousedy z Podluží - obce postižené tornádem. Minulo nás to tu na Vrbici těsně... Jeden z našich fanoušků nám ten den napsal, že by rád přijel (a nemůže) a přispěl a jestli bychom to nemohli dát na YT. Tož starosta těsně před hraním sehnal kameramana, zvukař Zbyněk Kříž poskytl zvuk z mixu a výsledek po týdnu můžete sledovat (a přispět???? ) tady:
  Včera k nám na zkoušku zavítali donátoři od Berouna. :-) Vyjížděli v pět ráno, aby to na pohodu na desátou do Brna stihli. ???? Po zkoušce odkvačili na Meruňkobraní, kde si na vrch dali náš koncert. Doufáme, že jim k meruňkovému vínu, meruňkovým knedlíkům, belešům a meruńkovici sedl! :-D Jo a guláš s meruňkami - kulinářský objev! ???? :-D
  Letošní Lughnasad na hradě Veveří opět nebude ;-(. Tož, nezbývá než se potkat na hradě Špilberku! :-D
  Srpnové koncerty zveřejněny! :-)
  Dnes jsme zahráli benefiční koncert. Mám velkou radost! :-) Dobrá věc se podařila, lidé přišli a přispěli na pomoc postiženým obcím Moravy ????, Přispěla i kapela Přístav, která nezahrála, ale dovezla svůj včerejší honorář ????????a přispěl i včerejší oslavenec, Vrbečák, který jako dar dostal petku plnou peněz a tu nám přines.???????????? Celkem se vybralo 190.918,- kč!!!????
  Už za chvíli.. již se nám to schází ???? a zítra v 17h na Vrbici benefiční koncert pro tornádem postiženou jižní Moravu...
  Pomoc je potřebná a čím dřív, tím líp...
  Hotovo!!! ???????????? ????Děkujem!!!???????????? Odměny budou k mání ještě den a pár hodin a pak se tato kampaň uzavře. ????A jestli máte potřebu dál přispívat na dobrou věc, pomozte, prosím, Moravě postižené tornádem. ???????????? Třeba zase na https://www.donio.cz/pomocproJMK DONIO ????
  Dnes je poslední den a posledních pár hodin naší kampaně https://www.donio.cz/ona. Deska bude, to je jasné ✌✌✌????, teď visí otázka nad zpěvníkem. Bude? Chybí už jen 5.750,- kč! Naděje tu je! ????????????
 • Pozor, benefiční koncert!

  Muzikant nejlépe pomůže když zahraje. Spolu s kapelou Quanti Minoris odehrajeme benefiční koncert pro sousední obce na Hustopečsku. Veškerý výdělek + honoráře věnujeme na transparentní účet obcí Hustopečska. Už tuto neděli! Vrbice u Břeclavě, v 17:00 !

  Na dnešní psychedelickou zkoušku ???????????? dorazila donátorka Zdenka s dcerkou. Přejeme šťastnou cestu do Krkonoš ???? a na DONIO https://www.donio.cz/ona chybí posledních 8.050,- kč! ????????????
  Organizátoři akcí se osmělují a narychlo svolávají minulý rok zrušené akce. Tož, vy všichni fandové a fanynky meruňek (a naší muziky????) už 3. července se potkáme na Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích! ???? ????????????
  "Za obzorem" v TV NOE Tomáš, mimo jiné, děkoval donátorkám a donátorům... :-)