1640964426.svg

Aktuálně

  Přidán koncert na Soláni 25.8.2007. v přívětivém prostředí Zvoničky.
  Fran Směja - opomíjený básník ze Slezska: 6.8 a 9.8 po půlnoci na ČT 2...
  Ve čtvrtek 2.8. budeme hrát v Dobrém ránu z Moravy a Slezska a povídat o frýdecko-místecku a jeho nejznámjší legendě - zbojníku Ondrášovi....
  A ještě jeden koncert přibyl a opět na Slovensku - 20.7. Turzovka - Drotáriafest.
  A další novinkou je přidaný koncert v Bratislavě na Etno & World festivalu 15.7.
  A jedna žhavá novinka - koncert v Plzni 5.7. je zrušen...
  Právě byl dodatečně přidán nový koncert v začátku července. 4.7. v Polné :-)
  ..."Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To věru není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens. Existuje i cosi jako "duše národa", tak jako genius loci...". Toto jsou slova básníka a filozofa Egona Bondyho, který nedávno zemřel, a který se ,kromě jiného, zabýval přírodním náboženstvím. Rozhovor, který na toto téma poskytnul časopisu DIVA najdete postupně ve dvou částech v K věci.
  Vy všichni, kteří máte rádi poezii, poslechněte si jak ústrojně propojil naši hudbu s verši Josefa Strnadela režisér Radovan Lipus. Dnes a celý týden vždy v 23:00 na stanici Vltava v pořadu Stránky na dobrou noc.
  A první fotky z pohodového hukvaldského koncertu. Nafotila Andrejka...Díky :-)
  Jak to bude na Hukvaldech? Něco už napsal pan kastelán do vzkazů, ale já to shrnu: Vstupné koncert s prohlídkou hradu je 80,- kč. Hradní motta bude ten den zavřená - bude se chystat zvuk a přístupná bude jen návštěvníkům koncertu (v době koncertu a po něm...:-))
  Zpráva nejen pro účastníky televizního natáčení našich písniček pro pořad Na moll: premiéru můžete skouknout 18.6. 2007 na ČT 1 ve 23:45.
  Informace pro všechny, kteří se za námi chystají na koncert do televize. Sraz v 18:45 před studiem Typos na Jezuitské ul. Tam vás vyzvedne buď někdo (asi já;-)) z kapely nebo paní produkční. Vy, kteří máte naše volňásky z Andělského koncertu v Brně, máte rezervaci míst vpředu...;-)
  Zdá se, že se našim pohanským přátelům z Polska naše muzika zamlová. 29.5. Tomáš Kočko & ORCHESTR opět na internetovém rádiu WID.
  Pěkně zdravíme z Polska. Vy všichni, kterým se po nás stýská ;-) si nás můžete poslechnout v přímém přenosu z našeho Varšavského koncertu 20.5.2007 od 20:00 na internetovém rádiu WID.
  Dvoudisková verze CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry je vyprodána. K mání zůstává verze jednodisková CD Ondraszek p.L.G.
  Polské internetové rádio WID vysílá 25.04. pořad o Moravě a její hudbě...(Kočko, SSOGE...):´Morava formálně náleží k Čechám, ale má svou vlastní kulturu, tradice a umění...´ Tak to vypadá, že naši severní sousedé o nás vědí více než my o nich...
  Zveme vás všechny na natáčení našeho koncertu v České televizi Brno. 28.5.2007 v 19:00 to vypukne. Vstup zdarma a dobrou náladu povinně s sebou:-). Majitelé rezervenek z našeho Andělského koncertu v Brně - nástup už v 18:30 před studiem ČT TYPOS na ulici Jezuitské.
  Hudební kořeny i ve středu! Od 2. dubna běží na vlnách Č. rozhlasu Ostrava vždy v 20:05 Hudební kořeny z předešlé soboty v repríze. :-)
  Pro všechny obdivovatele televizních Šumných měst: naši muziku uslyšíte kde? Přece v dílu Šumný Radhošť! :-) (11.4. ČT1 22:20, 15.4. ČT2 09:35 a ČT1 18.4. 09:00)
  Pro ty, kdo už oželeli frýdecko-místecký Sweetsenfest, dobrá zpráva! Festival bude! :-) V termínu 29.6. - 30.6.2007 v areálu stadionu TJ Slezan ve Frýdku. A my tam, jak jinak ;-), budeme hrát.
  Dobrá zpráva! K našim andělským destinacím přibyla i Opava. :-)
  A protože se chceme o radost z Anděla s vámi podělit, zahrajeme pro vás dva "andělské" koncerty. Ve Frýdku - Místku a v Brně. Sledujte sekci Koncerty, brzy se objeví termíny:-). (Brno bude v dubnu...;-)))
  Rozhovor na solokapr.cz
  Děkujeme vám všem, kteří jste nám drželi palce, my jsme toho Anděla včera nakonec dostali! :)
  Dobrá? špatná? zpráva: CD+DVD Ondraszek pan Lysej Gory, je téměř vyprodáno a dolis se dělat nebude. Takže kdo zaváhá...;-) bude mít "jen" CD. Jednodisková verze zatím je :-).
  Jak nejspíš dopadnou Andělé? "Zatímco o Anděly se v žánru world music ucházejí zajímavé tituly, podle nominací třou jejich folk & country kolegové bídu s nouzí..." píšou na IDNES
  Ve středu od 21:00 si na polském internetovém rádiu Rodzimowiercze Radio Internetowe budete moci naladit krom jiných také Tomáš KOČKO & ORCHESTR v rámci pořadu "Czesi, nasi sąsiedzi, w Słowiańskiej"...
  Byly zveřejněny nominace na cenu Anděl 2006, a jsme tam...:-)
  Vsem milovnikum dobre poezie...
  Nový videoklip k písni Moravská je vidění na našem účtu na myspace.Režie - Petr Babinec.
  Je nám ctí, že pro hudebního publicistu, specialistu na world music, Jiřího Moravčíka patří POPLÓR k sedmi nejlepším albům roku 2006 v tomto žánru.
  Máme tady začátek roku 2007 a to znamená, že se začínají rojit různé ankety hodnotící lecos co se objevilo v roce minulém. Třeba hudební alba. Jednou z nich je i anketa VOLBY RO(c)KU 2006, kam byla naše aktuální deska POPLÓR nominována. Tož, neváhejte a
  Pro všechny vás, kteří postrádáte na našich koncertech taneční parket - dobrá zpráva: přijďte si s námi zapařit na zimní Colours of Ostrava! :-)
  Tož, naši milí, děkujeme vám za přízeň, přejeme pohodové svátky a v novém roce se na vás budeme těšit! :-)
  Pozor! Náš prosincový akustický koncert v Ostravě se přesouvá na leden!
  Nečekaně se naše CD Poplór objevilo ve společnosti vůbec ne nepříjemné.:-) Recenze na rockovém zinu
  Dobrá zpráva pro všechny Ostraváky:-). Po svátcích, 27.12., si budete moci užít naší muziky v pohodové akustické verzi v prostorách Čajovny u Sýkorova mostu.
  Kterak se v Těšíně křtilo...
  Vy, kteří se nebudete moci na Štědrý den dočkat dárečků, pusťte si rádio, stanici Vltava v 16:30, uslyšíte výběr z letošní vánoční kolekce EBU (Europian Broadcasting Union;-)) kde zazní i koleda v našem podání...
  Moravská kmotra našeho CD Poplór, Slezská Polka z Brna, básnířka Renata Putzlacher uvádí na svět svou novou sbírku ANGELUS za asistence patronů Radovana Lipuse a Petra Hrušky a kmotrů Ewy Golebiowské a Tomáše Kočka.
  Tramtadadáááá!!!!:-) Díky šikovnosti našeho kamaráda ze SSOGE (kujem Radúzi;-)) máme přepěkný účet na MySpace. Kukněte na
  Přepěkné vzpomínkové fotečky z letošního léta ve Vysokém Mýtě:-)
  Přidány nové koncerty v rámci ČajTOUR 2006 :-)
  Pro všechny vás znalé jazyka polského jeden historický, ale stále aktuální rozhovor Tomáše Kočka pro portál
  Jak to chodí, když chce malé vydavatelství z České republiky uspět v Evropě? Čtěte zajímavý rozhovor z Přemkem Štěpánkem z Indies rec.
  A ještě jedna vzpomínka na koncerty ve Varšavě: 19.11. repríza našeho druhého koncertu v ODT a 29.11. "kuchyňský":-) rozhovor pro polské rádio WID. Vše on-line na
  A jedna recenze na Poplór z Německa:-) Překlad najdete v Napsali o nás a
  Zítra, tzn. v úterý 7.11., si po 10:00 hodině můžete poslechnout na vlnách Č. rozhlasu Ostrava pokec s Tomem o jeho projektu Hudební kořeny.
  Včera v noci byly dotočeny poslední záběry našeho nového videoklipu k písničce Moravská. Jste na něj zvědaví? My taky...:-)
  Počínaje sobotou 4.11. budete moci slýchávat Tomáše Kočka pravidelně na vlnách Českého rozhlasu Ostrava v jeho hodinovém pořadu HUDEBNÍ KOŘENY. Mimo rozhlasové vlny pak po internetu. Témata na listopad? Gorolská muzika s Andrzejem Niedobou; držitelé Anděla - Silent Stream of Godless Elegy; Mojmir Novakovič a jeho pojetí fůze tradiční hudby a elektroniky a ohlédnutí za festivalem Sweetsenfest 006.
  V pondělí bude v Dobrém ránu z Moravy a Slezska k vidění náš nový střihový klip k písničce Česká...
  Náš koncert ve Varšavě - fotky...
  Zde uvidíte, jak to v klubu Sklad butelek vypadalo na našem koncertě.
  Další oslavná recenze na náš Varšavský koncert ve "Skladzie butelek"...
  Zde další fotky z Varšavy.
  Pro vás, kteří máte dobré připojení ;-) a chtěli byste být ve Varšavě na našem koncertě, můžete si kliknout na Radio Wid, které náš koncert nahrávalo. Tzn. 29.10. v 20:00 si jej můžete v repríze poslechnout :-)
  Producentské dítě Tomáše Kočka CD Osamělí moravských folk-metalistů Silent Stream Of Godless Elegy je albem týdne.
  Už druhý měsíc se drží Poplór v Top 20 Europian World Music Charts!:-)
  A aby to s Poplórem nebyla taková selanka ;-) přináší Ifolk tuto zdrcující recenzi:
  Nová obsáhlá recenze na Poplór (Pan Hartman uhodil hřebík na hlavičku...)
  Tuto sobotu na ČT 2 premiéra pořadu Kultura.cz, kde uvidíte v pětiminutovém portrétu nejen T.K., ale i nový klip k písničce Česká (velmi vypečený;-)) .
  Recenze na Poplór.
  Recenze na Poplór.
  Dobrá zpráva! Ti, kteří nestihnou naše pražské hraní 22.9. v Holešovicích 15:00, můžou prubnout ještě ten den (resp. večer) klub Popocafepetl...:-)
  Kdo má chuť si přečíst něco o zákulisí Poplóru, kupte si aktuální Kulturní magazín UNI (k nesehnání...) anebo jukněte na stránky o World music hudebního publicisty Jiřího Moravčíka.
  Moc příjemná zpráva: dnes nám přišly výsledky World Music Charts Europe za měsíc srpen 2006. K naší nečekané radosti se v Top 20 na 13 místě umístil Poplór! (Z 200 alb!) :-)
  Do jaké míry souvisí etika s estetikou? Skvělý článek a téma, kterémě zajímá. Ne jen kvůli Grassovi či Jarkovi...Wagner, Burian, Sequens, Nezval, Mácha, Nezdařil...
  Takový článek k Poplóru...
  Kouknutí do kuchyně kolegům. Zajímavý rozhovor se skupinou Čechomor.(Dole...)
  Ve zpěvníku přibyly akordy k písním V javorových horách a Zbojnicky zvrtek a na netu je nová recenze na CD Poplór...
  Přepěkná fotečka z koncertu ve Vysokém Mýtě...
  Recenze z časopisu MUSIC na CD Poplór...
  Foto ze Silmarillion II. část
  Fotečky z našeho účinkování z polského, jak jsme na místě zjistili, metalového :-) festivalu Silmarillion. Skvělý zvuk a...skvělé metalové publikum, které nás vzalo aj s chlupama :-))
  Nové dvě recenze na CD Poplór najdete v aktuálních číslech časopisů MUSIC a ROCK & POP.
  Čerstvá recenze CD Poplór na MusicWebu...
  Pod producentským dohledem T. Kočka vzniklo bonusové CD Silent Stream Of Godless Elegy s názvem Osamělí. Hudební kritik Petr Korál je u vytržení...
  Tak bohužel, zítřejší koncert v Karlovicích je pro nepřízeň počasí zrušen...Tož si do dáme někdy příště :-).
  Tomáš Kočko - rozhovor pro Reflex.
  Vzpomínka na Cimburk - fotečky oo ilicze...
  Další kratičká recenze na CD Poplór...
  Poplór - čerstvá recenze (a hned i s nějakými těmi ohlasy)...
  Recenze na CD Poplór v Pdf na straně 28.
  Recenze na CD Poplór ze Zpravodaje Jonášova klubu
  Pěkné "DĚKUJEME" :-) (především Libušky, Helenky a Tfarocha) patří fanynkám Janě a Andy z Ústí nad Labem. Sjel jsem takhle zase jednou z hor do rodného Frýdku a v poště balíček a v něm plnící pero zn. PARKER určené k podpisům...:-)
  A další recenze na Poplór.
  Umístěny srpnové koncerty.
  Nová recenze na CD Poplór-
  Tož,nějak se nám ty křty rozmnožily...V Praze český křest Poplóru (kmotrem slovenský spisovatel Juraj červenák) v Kuřimi křest Poplóru moravský (kmotrou polská básnířka Renata Putzlacher) a včera na Masters of rock křest EP Silent Stream Of Godless Elegy - Osamělí (kmotrem...já :-))).
  Vy všichni, kteří si rádi poslechnete i něco tvrdšího a míříte na zítřejší první festivalový den Masters of rock do Vizovic, nenechte si ujít set doommetalových Silent Stream Of Godless Elegy. Mimo jiné zazní i píseň Pohanská z nového CD Poplór. Tzn. T.Kočko (j.h.) + SSOGE. :-)
  Ve Fotogalerii - Očima diváků - Benkiho vzpomínková fota na letošní Cimburk :-)
  První fotečky ze Sweetsenfestu...
  Tomáš Kočko jako vytuněná škodovka...(recenze (?) na písničku Česká...)
  Nová recenze na CD+DVD Ondraszek - pan Lysej Góry...
  Další fotečky z pražského křtu CD Poplór...
  Aktuální článek o CD Polór:
  Report z festivalu Colourscope...
  První recenze na POPLÓR! Čtěte v Napsali o nás...(nerozhodný ksichtík má pro to, že je psaná na premix, ale naštěstí byl pan recenzent soudný a nehodnotil zvuk...)