1574842344.9013.svg

Vzkazy

Napište prosím číslo dva:
 • gabi

  Tak jsem se probrala po navratu z dalekych krajin po slivovicove smrsti....teda tak rychle to uteklo....takze hned prvni otravna a neotrepana otazka..kdy budete v okoli Zlina?Klido aj Olmiku :)

 • Tom

  :-))) Květen je možný. Obrať se na našeho managera a domluv podrobnosti :-)

 • Michal

  Ahoj, Tome, srdečně zdravím! vím, že teď máte asi plné botky práce s přípravou nového cd, přesto se dovolím přihlásit s onehdy předdomluveným společným koncertem Tebe&Tvého ensemblu a našeho sborečku na Vysočině a zeptat se Tě, zda-li to ještě platí a zda-li je to reálné třeba v květnu...? (dříve se ty Tvoje krkolomné harmonie stejně nikdo nenaučí:-))) díky Michal

 • Tom

  Zabralo? :-)))) Stále zabírá a bude hůř...Jedno CD jako tako hotové - tzn. nahrané a zeditované, druhé se v březnu začne natáčet...Koncerty bych viděl až na duben...V květnu určitě. Ale třeba se vyskytne nějaká možnost si příjemně zahrát i dříve...Sleduj sekci koncerty...;-)

 • papaya

  jojo, jsem talent:-)))))))

 • Martin

  Ahojky Tome. Prosímtě, můžu se zeptat, kdy budete mít nějaký ten koncertík. Vim, CD zabralo spoustu času. Dík za odpověď, a ať sa daří. Martin

 • Helena

  Hurá CD! Hurá DVD!!! :-))))

 • Tom

  Nejlépe si to uložit k sobě a pak si pohrát s formátem. Jo, a nechat si taky před vytisknutím zobrazit náhled :-).

 • Tom

  Ano, bude to dvoualbum (CD+DVD) z představení Ondraszek-pan Lysej Góry. viz. http://www.tdivadlo.cz/ondraszek/aktualnosci

 • papaya

  radostně jsem si vytiskla noty k Beltine a Zbojnickému zvrtku, ale nějak to nejde...vytiskla se jen půlka stránky... co s tím mám dělat-? mám to před vytisknutím zformátovat?díky za rady.. P.S. Jsem silně závislá na Hodovnici:-)

 • jano

  Četk jsem,že chystáte ještě nějaký nový nosič z písněmi z divadelního představení?

 • Tom

  Díky, byl to i fajny koncert a fajny fesťák :-)...

 • Ja

  písnička z toho nového cédka Ostrovy Svatojan je mega turbo elitní.Je prostě super.Tak nekdy na koncertu.Zatím zdarec

 • papaya

  teda nA desku:-)

 • papaya

  těšení ne desku je nesmírné, přeju hodně štěstí a trpělivosti:-)

 • Benki

  Ej, tož.. skoro bych si i troufl říci, že bys měl :) Myslim, že bys tím potěšil nejednoho člověka, co se snaží tvé věci pitvořiti ;o) Tož, ael aspoň se je na co těšiti :)

 • Tom

  :-)

 • Tom

  Hmmm...asi bych měl, co? Budu se snažit...ale čas je sviňa :-)

 • Renata

  Čtu se zájmem diskuzi, která se zde rozpoutala kolem pojmů vlastenectví a také Tvoje úvahy týkající se vlastenecké hudby. Snad i z toho důvodu, že jsem byla vychována v polské tradici a chodila jsem do polských škol, kde se pojmy „vlastenec, národ, patriotismus“ rozhodně nešetří. Nesmí se to ale přehánět, což jsem s nelibostí sledovala jak za dob vlády komunistů, tak nyní, kdy se v Polsku hlásí ke slovu ultrapravicové živly. Cítím se totiž hrozně nesvá a nesvobodná, když mi někdo tvrdí, že většina (čti: národ) má vždy pravdu a „kdo nejde s námi, jde proti nám…“ Váš literární hrdina hezky řekl, že „každý z nás je odněkud“ a v tom, co Tomáši děláš, je to cítit. A tak mě nutíš trochu jinak přemýšlet o naší "malé vlasti" a díky Tobě se zase vrácím zpátky do Beskyd. Zdálo se mi totiž, že důvěrně znám - coby Karpaťanka tělem i duší - zdejší tradice a písně. Ale s mojí folklorní minulostí i s tím krojem po babičce, který mám doma v dřevěné truhle, mi to občas připadalo jako skanzen. Je dobré v něm občas vyvětrat a dokázat, že to všechno neodvál čas, že přece máme hluboké kořeny a tudíž nás tak rychle nesmete nějaké globalizační euroamerické tsunami. A proto se těším na Tvoji (Vaši) novou desku :-))

 • Pitrýsek

  Hip hip :-) :-)

 • Benki

  Hola hej, zdravím pozdravuju, tož když jsme tak na zimní čajovně s Vořechem chtěli sprznit pár Tvých písní (když už jsme si je nemohli vychutnat ve tvém podání;) ), zjistili jsme, že k některým z našich oblíbených nemáš na netu akordíky... nechtěl by jsi zpěvník drobátečko aktualizovat ? :)

 • Pampalíny

  Nevím zda myslíš právě Slunovrat 2003, kdy tam Tomáš hrál na živo ve zdech hradu? Pokud ano, tak doufám, že bez aparatury už nebudeme, neboť si přeji hezké počasí a sluníčko. Takže pokud myslíš Slunovrat, tak ten bude i letos, ačkoliv je to pro nás dost náročné. No a když bude Slunovrat - tak tam bude každopádně i Tomáš Kočko. :c)

 • Pampalíny

  Ahoj Heleno, je mi moc milé co jsi zde napsala. Mohu tě navíc ujistit, že lidi z NO osobně za vlastence nepovažuji a navíc jsou to z velké části proněmečtí nacisté (stejný názor jistě platí i u mých kolegů). Nepochybně je to stejně nebezpečná parta, ne nepodobná lidem, kteří nechtějí vidět rozdíl např. mezi nacismem a vlastenectvím. Prostě klapky na očích a podřízenost ideologii jsou hrozný mor na svobodu.

 • Tom

  A pro inspiraci jsem vám do sekce K věci šoupl jednu moji úvahu o "vlastenecké hudbě" :-).

 • Helena

  Okej, Honzo, pokud to vidíš na dlouhou debatu, tak se mi klidně ozvi na email, můžeme si o tom v klidu popovídat :-)

 • Tom

  Fajně:-). Slovíčko RESPEKTUJI, je tou nejlepší pointou naší diskuse! :-)

 • Honza

  Díky za vysvětlení, Tome. Byť je mi jasné, že se neshodneme, Tvůj postoj respektuji. Nicméně některé postoje Heleny mi řádně hnuly žlučí, ale to by asi bylo na velice dlouhou debatu. Mějte se!

 • Tom

  :-)

 • Tom

  OK. Činnost VK, ať už je ekologická nebo historicko-poznávací, je mi prostě sympatická. Ostatně, u nás v Beskydech jsem potkal na eko-projektech i anarchisty. Neměl bych problém při takovéto příležitosti zahrát ani pro ně. Asi bych si s nimi o Velké Moravě o Slovanech a o starých tradicích moc nepokecal, ale nešť. Slovo "vlastenec" rozhodně nepovažuji za nadávku a rozdíl mezi vlastencem a vlastencem je asi takový jako mezi křesťanem a křesťanem. Zbytek docela trefně Helenka :-)...

 • Peťka

  Podrobně jsem se informovala cože za byliny a kvítí to u nás v červnu kvete. Po dlouhé diskuzi - musela sem zapojit i další osoby (to by člověk nevěřil, jak špatnou má paměť :-)) jsme dospěly k těmto : vlčí máky, chrpy, heřmánky, kakosty, rmeny a snad už i šeříky. Přístě asi budem muset kuknout do nějakého herbáře, ale určitě se bude dobře studovat v okolí Cymburka. Hudba prý podporuje práci mozkových buněk. Tož už aby bylo léto!

 • Pe

  Koledy byly super a nutno podotkout, že i publikum se pěkně zapojilo :-). I sama sebe jsem udivila při zpěvu na mikrofon, asi začnu zpívat :-)), nebo radši ne? Ještě pouvažuju... Do Nového roku přeju plno hudební inspirace (ať se nové CD líbí), plno spokojených posluchačů a zákeřné bacily nechť se nám všem vyhýbají .

 • Helena

  Myslím si, že klást Vl.klub a Národní odpor vedle sebe je trochu silná káva. Už jen právě při pohledu na www je vidět, že každý je někde jinde. Na rozdíl od členů VK mám občas velké pochybnosti o tom, že lidi z NO jsou zdravého vlasteneckého rozumu. A to, že na klub jsou odkazy na pravicových stránkách není příliš relevantní argument. Tyto si zakládají na svém „vlastenectví“, tak není divu, že vše, co zní (ZNÍ!) jen trochu vlastenecky, jim přijde blízké. Ostatně by mě moc zajímala jejich definice vlastence a národa (pokud něco takového existuje!). Určitě by se velmi lišila od pojetí VK. Budeme kvůli tomu, že podle komunistických vykladačů historie byli husité na počátku všeho, nenávidět husity? Navíc – Tomáš by se těm „vlastencům“ ani moc nehodil – Slovan přece není Čech. A pokud by ho skutečně chtěli slyšet, tak, za to, že ho mají rády ty jiné sociostruktury, přece nemůže. A je smutné, že to, co je ve třeba Francii nebo Portugalsku (nemluvě o USA) zcela normální, zavání u nás někomu extremismem.

 • Hrajete výborně, vždycky potěšíte moji dušičku. Tak do nového roku hodně sluníčka a spoustu nadšených posluchačů. Ahoj Léňa

 • papaya

  asi do toho až tak moc nevidím, ALE MYSLÍM, ŽE JE DŮLEŽITÁ HUDBA a netřeba za tím hledat nic jiného. A když je to ještě hudba takového rázu a kvality, jakou nás naštěstí těší Tom a Orchestr, tak není co řešit... z ideologických a jiných podtextů jsme snad už vyrostli:-) hudba je to nejlepší, je bezprostřední a vždycky svá..

 • Honza

  Věz, že stránky Vlasteneckého klubu znám velmi dobře. Rovněž vím, že odkazy na tyto stránky bývají i na webech různých konzervativních a silně pravicových spolků... Jistě, to nic neznamená, řekneš si. Jen se ale řídím Tvou radou a zajímám se o souvislosti. Abych tedy nechodil kolem horké kaše: mohl bys sem prosím napsat, proč hrajete pro Vlastenecký klub?

 • Zuzka

  Ahoj, s kamarádkama jsme byly na koncertě v Boomerangu, byly nadšené. Příště, když budete v Ov, jdeme zase. Vypadá to, že koncert na festivalu Slunce na hradě bez aparatury pod vlivem medoviny už asi žádná má kamarádka nezažije.... ??? Do Nového roku Vám přeji štěstí, zdraví a především pracovní úspěchy (to je pro nás, pro posluchače, to nejdůležitější. Vlastně i diváky-sehnat lístky na Těšínské nebe byl nadliský problém). Zuzka

 • Tom

  Děkujeme všem za přání a v novém roce na slyšenou a viděnou! :-)

 • Tom

  :-) Cd s koledami opravdu chystáme...Časem. Pomalu přibývá jedna koleda ke druhé, tak až jich bude tak na desku, natočíme :-)

 • Tom

  Tož, Honzíku, vypadá to, že to zařídil Ježíšek ;-))

 • Tom

  Pro některé posluchače rádia PROGLAS jsem satanista. Proč? Inu, některé naše písničky mluví o pohanské mytologii a staroslovanských bozích...A korunu jsem tomu dal spoluprací s metalovou kapelou! Teď mají ( v Polsku jim říkají "moherové barety) naprostou jistotu - piju krev nevinných křesťanských dětí a kam šlápnu, tráva neroste.:-) Rozumím tomu, že z pohledu ortodoxního katolíka je rovnítko mezi pohanským a satanistickým podobně jako třeba pro komunistu mezi vlasteneckým a nacistickým...Není nic jednoduššího než udělat jednoduchý závěr. Proč si zanášet hlavu složitostmi a souvislostmi...:-) Naši posluchači pocházejí z různých "sociokultur" (že Helenko :-)) a já mám radost, že velká část z nich se při poslechu naší muziky na souvislosti ptá. Čili, jestli Ti můžu něco doporučovat, kukni na fotky z té akce (ve Fotoalbu) a taky na stránky V-klubu www.v-klub.cz

 • Honza

  Hmm... takže koncert pro Vlastenecký klub, jo? A co bude příště? Koncert pro Národní odpor? Něco tu smrdí, Tomáši...

 • Helena

  Milý Tome, trochu opožděně přeju pohodové svátky a hlavně všechno nej do nového roku, už se těším na nové CD a další věci, co plánuješ. Ať se daří čím dál líp!

 • Honzík Míchal

  Milý Tome,na Vánoce jsem od Ježíška dostal CD Do tanca,moc se mi líbí,hlavně písnička Ti koberští synci. A pro mě je záhadou, jak se na obal dostal tvůj podpis s věnováním. Jak to ten Ježíšek asi zařídil. Chtěl jsem jít na tvůj koncert do Velkých Němčic, ale byj jsem nemocný, tak s tebou mluvila maminka. Ať se ti daří koncerty. Honzík Míchal z Velkých Pavlovic (8 let)

 • Renata

  Jelikož se tady občas hovoří i o polských tradicích, odkazuji v tento vánoční čas na zajímavý článek, který by hezky zapadal do rubriky K VĚCI: „Nasi słowiańscy przodkowie, którzy oddawali cześć bóstwom solarnym, nazywali ów dzień „świątkami”, albo „godami” i powiadali, że to noc „co gody styka”... http://wiadomosci.onet.pl/1301837,240,kioskart.html

 • Benki

  Hola hej, tož ešče jednou díky za včerejší koncertík Na Cestě, byla to parada (mmj. nechcete vydat CD s koledami ? .. aby mel clovek o Vanocich co spravne tematicky ladeneho poslouchati..). A těším sa zase příště naviděnou, naslyšenou, .. a až bude nove cd, tak snad i nakoupenou :)). inac.. http://benki.wz.cz/obrazky/pf.jpg Tož veselý Vánoce, rychlé uzdravení a tak jak se vůbec přeje..

 • papaya

  přeju celému orchestru krásné, milé, pohodové.. no prostě báječné svátky a do nového roku hódně hudební i jiné inspirace:-)

 • CABRIOLET

  Vesele svatky Vanocni a stesti v Novem roce Vam preje CABRIOLET- Martin, Lubos(vlnka), Vladan, Dave. www.cabriolet.unas.cz

 • Berenika Deneb

  Čekanku u nás máme taky (a ač matně tuším že je taky léčivá, nevím na co), ale tak dobrou mátu jak z Cimburku jsem tu ještě nepotkala a dobromysl u nás, pokud vím, planě neroste vůbec. ;-)

 • papaya

  no bááječně:-)

 • Peťka

  No jestli máta a dobromysel pokvete to nevím :-(, ale jiné kvítí určitě. Začnou senoseče a obilí bude zlatnout. Třeba potkáš čekanku u cesty :-) a ve dvou se půjde určitě líp. U nás na jihu pořád něco kvete,ale někdy radši počkáme až to dozraje ..

 • Berenika Deneb

  Na Cimburku?? Jejda, já snad dokonce i přijedu. Ach ta cesta - je pro mě dost nákladná i když tam jedu na týden... ale červen je červen, tož to asi spojím s nějakým menším vandrem. Třeba už na pasekách poroste máta a dobromysl. :-) I když asi ještě nepokvetou, nebo už jo? Tam na jihu člověk nikdy neví... ;-)

 • Renata

  Polsky to zní dost legračně ;-)) A pro JaZ mám poměrně čerstvý článek: "Říká se, že jestli andělé zpívají, tak zpívají jistě právě tak, jako Antonina Krzysztoń" http://www.folktime.cz/index.asp?url=/clanek.asp&id=3102

 • Tom

  No to je bezva :-)A jak jim to šlo?

 • Tom

  Jusz sie na tym robi....;-)

 • papaya

  včera jsem byla na koloně. vím, že to zdánlivě s vámi nemá souvislost, ale byly tam tanečnice z Kopřivnice - šest pěkných bab (i když já to nemůžu až tak posuzovat) a tančily na Do tanca!, což mě velmi potěšilo. hned bych se přidala, tak jsem si aspoň zpívala:-)))

 • Renata

  Když někdo hezky mluví o "Těšínském niebu", ráda pomůžu ;-) Antonina zpívala před několika lety v Brně, dokonce na společném koncertu s Jarkem Nohavicou a tak mě napadá, že by jí to (hudebně i lidsky) slušelo na pódiu i s Tomášem a Orchestrem :-) Já jsem ty informace hledala dvě vteřiny díky Google - http://www.antoninakrzyszton.art.pl/ A na okraji: Tomku, kiedy wreszcie doczekamy się tej obiecanej polskiej wersji Twoich stron? ;-))

 • Libuška

  Děkuju za sebe i holky a taktéž zdravím ;-))

 • JaZ

  Ahoj, uz dva roky marne hledam nejake info o polske zpevacce Antonine Krzyszton, ktera mimo to, ze v polstine nazpivala nejake veci od Kryla, zpiva sve vlastni uplne uzasne vecicky, kterych ale vlastnim jen jako safranu a netusim, ma-li nejake CD, kdo to vlastne je atd. A az ted me napadlo se v souvislosti s tvou spolupraci na Tesinskem niebu (ktere mimochodem bylo - stejne jako Do Tanca! jak uz tu nekdo podotkl - uuuuuuuuuuuuuuzasne!) zeptat treba i tebe. Jestli existuje nekde na siti nebo nekde v tomhle krasnem zimnim opravdovem svete neco, co nejsem sto objevit, moc prosim o pomoc.Diky.

 • V.Ziutek

  http://www.heavymotyl.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=63 - relacja z Cieszyńskiego Nieba w Warszawie

 • papaya

  tož doufám, že se vám dneska bude v Boomerangu (beze mě:( ) dobře hráti

 • Helena

  No, ale zase na druhou stranu řada síťáků se na tvé koncerty nedostane nebo jen zřídka....že by kombinace obojího? Takže až ti pošlu ten paklík, tak uděláme výzkum na netu.... :-) (jojo, kdybych já tak věděla, kdy se zase ale na nějaký koncert dostanu...:-(((( )

 • Tom

  No, ale to by byli "jen" síťáci...Čili, struktura by nabyla úplná...Ten nápad s dotazníky je tedy nejen vtipnější :-))), ale podal by i přesnější přehled.

 • Tom

  :-)

 • Tom

  Kukl jsem se na mapu, a zjistil jsem, že aj z Hradišča aj z Kyjova je to přibližně stejně daleko na hrad Cimburk. Tož, 10.6. 2006 si můžete udělat výlet, co? ;-) A my vám tam na hradě zahrajem :-)!

 • Peťka

  Nejenom k Uherskému Hradišti, ale i kolem Kyjova je pěkně a rádi Vás tu přivítáme :-),

 • Helena

  Okej, takže až se na koncertě objeví individua vyplňující dotazníky o původu druhů, tak se nediv...:-) nebo třeba by šlo udělat na www mini dotazníček, kam by "síťáci" psali, odkud, že to jsou....klik sem klik tam....:-)))) škoda že nedělám sociologii....:-(

 • papaya

  chtěla jsem tady jen tak tiše napsat, že Do tanca! je úúúúúúúúúúúúúúúúúplně božííííííííííííííííííííííííííííííí

 • Tom

  Tož...letos už ne. Příští rok sa uvidí ;-)...

 • Ondrej Podolinský

  Zdarec děcka. Nechystáte sa aj jižnějc směrem Uherské Hradiště nebo tam někam do okolí?Chtělo by to tu nějakou vzpruhu:)

 • papaya

  a ta pusa.. ach:-)

 • papaya

  ahoj, bylo to včera úúúúúúžasné:-).. předpokládám, že si asi tykáme, ale je to zvláštní pocit:-) Ondra zdraví Libušku a chválí Ti výběr zpěvaček:-))))

 • gabi

  toz dik :)

 • Tom

  Tož, příjemný let! :-)

 • Tom

  V tom případě si Tě řadím k síťovým posluchačům...;-). Byl by to určitě zajímavý průzkum - struktura sociostruktury "posluchači muziky T.K.&ORCH."...:-))...Prubni to ;-)))

 • gabi

  Zrovna jsem si objednala CD Ostrovy a o to vic se tesim domu...uz mam sbaleno a pristi tyden touto dobou budu krouzit kdesi nad Praglem a tesit se na uvitacku se slivovicou :) Jucheeej, to se budou ty nase valasske kopce otrasat :)

 • Helena

  Ahoj, ten článek je vážně zajímavý, zařadila jsem si tě do kategorie „síťový muzikant" - jaký to je pocit? :-) Určitě by bylo zajímavé třeba zjistit, kdo vlastně všechno tě poslouchá a z jakých všech koutů republiky (světa?) ti lidi jsou...a kolik z nich tě zná kvůli tomu, že po jedné více nebo méně náhodné návštěvě jde rovnou na síť a už tam zůstane (můj případ...:-) ) … a už to jede: L.Nezdařil, Silent Stream of Godless Elegy, Těšínské niebo atakdále .... koneckonců třeba i Opus musicum... takže vlastně bych ti měla poděkovat, jak mi zvyšuješ můj kulturní kapitál v nově vznikajících sociostrukturách…..:-)

 • Amélie

  Tak to já raději hlasím, že na fotce z Keltské noci vidím na zdi křídla :-)) Náhoda? ... I odpověď už předem znám ;-))

 • papaya

  dobrovolně se hlásím do zeleného kruhu:-)

 • Tom

  Kdyby v každém nějaká děvčica lepá - určitě by to dopadlo podobně :-))

 • Pitrýsek

  Takové hezké *náhody* sa k Tobě hodí, vílo z Horňácka... :-)

 • Amélie

  :-)) Tom-srdcař ;-)) Ještě že nefotíš olympijské kruhy ;-))

 • Tom

  Bo sem to fotil já ;-)))

 • Benki

  safra ty preklepy.. ja jdu radsi spat.. :)

 • Brnki

  teda Ti poslat...

 • Benki

  Ahoj, muzu To nekam poslat blizsi info o "zimni cajovne" ?

 • miška

  nojo!!! už to vidim.To já su slepá:-) myslím, že to náhoda není a v podstatě je. Byl tam kamenný kruh okolo stromu a na fotce to z určitého úhlu vyšlo takto.Dík za postřeh

 • papaya

  :-) jojo, budou Vánoce:-)

 • miška

  kde to vidíš kamaráde??? nemáš vadu obrazu? já jsem si nikdy ani teď ničeho nevšimla.Tomě budeš moset nakreslit a poslat mejlem...:-):):)

 • Pitrýsek

  Toto je zvláštní... Fotoalbum - Horní prysk 2005 - Foto: "aj Miška se zasnila..." *** To srdce kolem Mišky... to je... mmm... "náhoda"? :-)

 • Sandieta

  nejen tvoje.. :o))

 • benki

  Hodovnici doporučuje, moje nejoblibenější :)

 • Tom

  Už jo...:-)

 • papaya

  taky si myslím:-) velice vážně zvažuji koupi Hodovnice:-))))

 • Berenika

  Tome, píše se o Tobě na Folktimu, všiml sis? :-)

 • Tom

  Tak to se tam potkáme :-)

 • papaya

  zdravím z Frenštátu:-) víte co? náš sbor bude taky zpívat na tom charitativním koncertu 9. 12. ... už se MOC těším:-)

 • Tom

  Až tu slohovku napíšu,,dám ji tam :-). Ale cosi se mi honí hlavou, že už jsem kdysi něco takového psal...- jo bylo to o zhudebňování poezie...Pohledám :-).

 • Helena

  Tož, díky za odborný posudek, zajímal mě hlavně ten cimbál, ale o těch lidových písničkách by taky určitě bylo hezké povídání (co třeba hodit tu slohovku na K věci?...:-)) S Proměnami souhlasím, symfonické Zeppeliny jsem neslyšela, ale koukám, že si je asi seženu.

 • Krakowianki

  Przyjemnego z pozytecznym :-)) Ale jestesmy zadowolone ;-))

 • Tom

  Pozdrawiam vszystkich Krakowianek i mocno przytulam :-) (tego nauczilem sie na istym blogu ;-))))...Jusz dlugo pragne vidzecz Krakow, to kdyby sme aj zagrali to bylo by to polocenie przyjemnego s przyjemnym...:-)