1574842344.9013.svg

Vzkazy

Napište prosím číslo dva:
 • Krakowianki

  Serdecznie pozdrawiamy z Krakowa, gdzie jeszcze nie graliscie :-) Trzeba to naprawic, tym bardziej, ze nasza kolezanka ma klub jazzowy na samym Rynku i wczoraj sluchalysmy koncertu Jaroslawa Smietany, ktory przyjechal specjalnie z USA. A Czechy (i Morawy ;-)) sa znacznie blizej ;-))

 • Tom

  Jo, a líbí se mi, že přiznal, že symfonické Proměny jsou kýč. Já bych ještě dodal, že Coleman svou práci odflák (srovnej jeho symfonizaci "Zeppelinů" - bomba!).

 • Tom

  Tož, záleží na co konkrétně názor...Podobně jako cimbál, ani kontrabas či gajdy nevymysleli Moravani, ale je na Moravě vnímán jako tradiční nástroj (je tady už od patnáctého století - ten bez pedálu) a na Horňácku je taky (byť jsou hudecké kapely pro Horňácko typičtější...A práce s lidovými písničkami? To je na slohovku :-)...

 • Helena

  Ahoj Tome, právě jsem si přečetla rozhovor s K.Holasem na http://vikend.ihned.cz/1-10000070-17280940-v00000_d-c8 , kde mj.mluví o moravských lidovkách a o tom, jak s nimi Čechomor pracuje, nebo třeba o cimbálu jako ne-ryzím moravském nástroji. Docela by mě zajímal tvůj názor....

 • Sandieta

  uf :o) tož to máme radost a zase se tváříme veseleee :o)

 • Tom

  Ja, ja...;-)

 • Helena

  ...sind...:-(

 • karmín

  možná to bude tím, že Češi si v polštině vychytají slova, která jsou pro nás sice zastaralá, dávno nepoužívaná nebo dokonce poetická, ale rozumíme jim, zatímco Poláci se nemohou na něco takového spolehnout, neboť Čeština se od praslovanského základu více odchýlila.

 • Helena

  Tak to je hozená rukavice, ale spíš z toho pro mě vyplývá pohrabat se v německém folklóru...my "Sudeťáci" holt máme problém, že nemáme ty kořeny a hlubší vztah k té hroudě, na které bydlíme....a protože by se jednalo o německý folklór, tak zase k tomu má člověk odtažitější vztah prostě proto,že je Čech.....ale zkusím popátrat....ich muss sagen, dass z.B. die deutsche Turnvereine ganz interessant sein....:-)))))

 • Tom

  Už je to dobré,ostrava je potvrzena...

 • Tom

  ;-)

 • Tom

  Bohužel...Ale nesmířím se s tím podobně jako s faktem, že pro obyčejného Francouze z Provance jsme všichni Rusové. Poláci nebo Moravané...A shodou okolností jsem se ve Varšavě setkal s člověkem (rodnowiarcem), který právě tvrdil, že se cítí být Mazovčanem (a samozřejmě mi musel vysvětlit o co jde, podobně jako my jsme ve Francii vysvětlovali statut Moravy :-))...Tož, hurá do učení!:-)))

 • Tom

  Potvrzuju. Polština mi zní jako archaická čeština. Proto asi Poláci lépe rozumí Slovákům a moravským a Slezským nářečím...

 • Tom

  Před časem mi jeden Čech položil otázku - proč to všechno dělám(muziku).Řek jsem mu, že chci infikovat lidi svým pohledem na věc. Řekl mi, že v tom případě jsem ho kvalitně infikoval a já odvětil, že jestliže ta "infekce" zapřičiňuje to, že má pocit, že by se měl porozhlédnout po českém folklóru(když je z Čech), pak mám radost. Stejně tak jsi mě potěšila i Ty, Heli, když přemýšlíš, jakým detailem tradičního oděvu bys ozvláštnila svůj oděv, automaticky Tě napadá rodná hrouda a ne Morava. Tož, nejsem zběhlý v českém folklóru a navíc ty Sudety jsou záhadným územím, ale věřím tomu, že Ti lidé tam určitě v něčem chodili...Pátrej, určitě něco najdeš;-)...

 • Tom

  :-)

 • Renata

  Tolikrát jsme se už o tom Tvém "moravanství" bavili, Tome, že to nemusíš v tomto případě podtrhávat ;-) Pro obyčejného Poláka jsi Čech a šmytec, Morava je pro ně "czeski film"(čili že občas tomu moc nerozumějí)... Na oplátku by Ti nějaký Polák mohl říct, že jsi přece byl na Mazowszu nebo na území bývalé Koruny ;-) Jsme si blízcí i se Slováky a s těmi se zase Poláci líp dorozumí než s česky mluvícími Slovany ;-) Někdy se dost pomalu učíme, ale dobrze, że nam się chce :-)

 • Helena

  Tož, já jsem sice v Brně nebyla, ale s tím krojovaným doplňkem k šatům to má něco do sebe.......ale což když su Čech jako bék? A ze severu k temu? Tož teda co si mám himbajs vzít na sebe? ;-)))))

 • Helena

  Pokud mohu přidat k debatě laickou zkušenost a dojem Češky ze severu vyrůstající 10 km od německých hranic a mluvící anglicky....když jsem se poprvé setkala s polštinou a komunikovala s Poláky, tak první co mě napadlo bylo, že mi to vlastně připadá jak čeština před Národním obrozením, tedy hodně cizích výrazů a znalost němčiny i aj mi hodně pomohla......takže z toho mi vyšlo, že když se u nás dělaly z pián břinkoklapky a Jungman a ostatní se činili, seč mohli, tak jak nám má chudák Polák rozumět? (ale taky to jde, mohu potvrdit.....:-))))

 • T

  No, pak tedy ať se nám ten rok rychle přehoupne. Do té doby budeme rozšiřovat řady, aby to stálo za to. A´t se Vám dobře hraje...

 • Tom

  To teda čučím...to jste tančily pod stolem?:-)) Koncert v Brně- vážně jsem řek´, že v krojích vstup zdarma? Tam se jednalo o hraní v kapele, ne? To proto Helenka shání kroj...si myslím. Ale mám nápad. Skuste přijít v něčem co kombinuje kroj se současným oblečením, tak aby se mohl stát součástí vašeho odění a přitom bylo jasné, že je to inspirováno folklórem - Moravským nejlépe. Pokud jste třeba srbky, tak aj srbským...;-) No a debata o feminismu...třeba to někdy dokončíme v klidu čajovny. Že by letní, Benki?;-))

 • Tom

  Mám pocit, že jsi uhodila hřebík na hlavičku - kdo chce rozumět, najde si cestičku. Je to o chtění :-). S těmi Slováky je to smutná pravda...

 • Tom

  "Čeští" tvůrci ze severní Moravy a Slezska...;-)...Nedávno jsem se vrátil z Varšavy a dozvěděl jsem se, pojem "český film" čili czeski film se v Polsku stal ustáleným termínem pro něco totálně ujetého :-)). Dokonce existuje hospoda s názvem Czeski film. Poláci znají našeho Švejka, Rumcajse, Rumburaka s Arabelou, knedlíky a písničkáře Kryla s Nohavicou...Na druhou stranu by nebylo marné porovnat procento polských studentů bohemistiky s procentem studentů polonistiky z české republiky. Každopádně jsou Poláci po Češích ;-) a Slovácích našimi nejbližšími národy. Mentálně i jazykově...

 • Johanka

  ...tak to bych úplně nejradši...a nejradši bych aby to tak zvládly i dětičky...pocitem a prožitkem...nějakej pohybovej základ jim ale nabídnout chci....tak děkuji za tip, zkusim to nějak vymyslet...stejně tam k vám ráda jezdím i od nás z jihu :o)

 • Johanka

  ...to jsem chtěla slyšet...nemyslela jsem to ošklivě, jen to tam z toho tak kraaasně koukalo jak by se to dalo otočit, že jsem se neudržela :o)

 • Johanka pohanka

  I člověk z jižních čech (třeba od Jindřichova Hradce :o)) celkem rozumí...mohu potvrdit... při pomalé mluvě nebo čtení není problém...a to to do Polska fakt kousek nemám :o) ale za všechny jihočechy mluvit nemůžu, někdo nerozumí ani Slovakům, někdo ani Moravákům....přestáváme si rozumět nebo jsme jen líní hledat si cestičky nebo to nějak vzajemně souvisí ??? :o)

 • Renata

  Ja z czeskim nie mam problemów ;-)) Poláci to možná zase vyvažují znalostí české kultury - když se u nás zeptám na nějakého polského autora, režiséra, písničkáře, tradičně uslyším tak dvě, tři jména. Kdežto v Polsku jsou mnozí čeští tvůrci kultovní... Jako překladatelka mám radost, že se po Krylovi stal v Polsku slavným i Nohavica. Tož a pomalu mu šlape na paty i jistý zbojník z Moravy ;-))

 • Berenika

  No, nevím, sama to neposoudím, já jsem pro změnu od Orliček, takže to mám do Polska taky kousek. Ale zmiňovaná Půlka, rodilá Pražanda, prý polštině taky vcelku rozumí...

 • Tom

  :-)) určitě do Čech zajedem...

 • Tom

  No, záleží na tom, jestli to tak opravdu je, že polskému jazyku rozumíme... Já s ním nemám problém bo jsem s ním v kontaktu od mala, ale člověk z jižních Čech třeba...nevím, nevím...Ale třeba se mýlím...

 • Tom

  Záleží odkud, Johanko, jsi. Nejlepší je osobní konzultace. Jestli z okolí Frýdku - třeba - doporučuju buď Ostravičku nebo Valašského vojvodu...Ale zas takovou vědu z toho není třeba dělat. Naše muzika není folklórní, takže se klidně můžeš nechat unášet pocitem a inspirací...:-)

 • Tom

  :-))) až tak Helenko? Až tak? ;-))))

 • Tom

  Máte pravdu - mám jich kupu připravených jen je hodit na stránky. Pár jsem jich právě vysadil, tož kuk;-) a další jsou na cestě...Rubrika připravujeme časem zmizí úplně (vše bude v sekci Novinky) a nahradí ji sekce Ke stáhnutí odkud si budete moci pohodlně stáhnout vše co ke stáhnutí na našich stránkách je a bude...

 • Tom

  To je ale hodná sestřička! :-))) Rok 2006 se kompletuje, některé termíny už jsou pevné, jiné rozjednané...Leden asi bude ve znamení dokončovacích prací na CD Ondraszek pan Lysej góry, tak se moc hrát nebude, začátkem února bude slavnostní křest v divadle v Těšíně a pak se začne dělat na našem řadovém CD (nové písničky, nová muzika, tradice pohlazená z jiné strany...;-) a nějaké ty koncerty (v únoru se rýsuje unplugged v Ostravě atd...) - vše se včas dozvíte na našich stránkách .-)

 • Tom

  Toz, pěkně to mocníš a odčítáš...;-). Je fajne být muzikantem, protože stejná moc ovládá i nás. To ne my, ale hudba má tu moc...

 • T a V

  Asi jako poslední poděkujeme za netradiční koncert v Brně - děkujeme. Doufáme, že v příštím roce bude více možností Vás vidět i v Čechách. To by bylo skvělé. Tak snad někdy nashledanou:)

 • Berenika

  Když už tu na to přišla řeč, poradí mi tu někdo vzdělaný, čím to je, že Češi polštině docela dobře rozumí, kdežto Poláci si s češtinou marně lámou hlavu? Kamarádka Půlka vymyslela teorii, že by pomohlo přepsat naše ž, č, ř a podobné výmysly do polských dvojpísmenných zápisů - ale to snad přece nemůže být v porozumění rozhodující!?

 • Helena

  Ahoj, přidávám se ke Zdeňce, nějaké další info by bylo super; navíc sekce Připravujeme už taky docela zahálí...a ty Tome přece nezahálíš...:-)

 • Benki

  Hola, hola, tak i ja trosku opozdene dekuji za radiokoncertik v Brne, bylo to fajne :). Takze u Kudrny navidenou :)

 • papaya

  tak to mi došloo:-)

 • Johanka pohanka :o)

  Neznate prosim nekdo cloveka ktery se zabyva lidovymi tanci???delame letos s detma predtanceni a protoze chci aby to bylo takovy prirozeny a z nich, tak je nechci lamat rovnou do neceho tezkyho, tak to bude do lidova a jelikoz na zivou hudbu se nam tancovat nepostesti, tak to u deti vyhraly dve Vase pisnicky...ale zas nechci aby to bylo bez hlavy a paty, tak kdbyste vedeli o nekom, kdo se zabyva Valasskymi tanci a poradil by nam...ja jsem sice tancovala, ale trosku neco jinyho, tak aby to nebyla jen hudba a tanec co k ni nepatri :o) dekujuuuu :o)

 • Tom

  Nie trzeba pisacz in english :-). Po polsku fajnie rozumiem! :-) I dzekujeme bardzo za przepiekne slowa!

 • Helena

  Rádio Student taky děkuje za příjemný večer a milou hudbu, hodně štěstí, ať se vám daří a uvidíme se na koncertě, jdu shánět ten kroj...(nepučíte někdo?)

 • rodaczka z Czech :-)

  Zachęcam Cię do nauki języka czeskiego, a ponieważ Tomek na razie milczy, polecam Ci przekłady jego najpiękniejszych piosenek na http://www.putzlacher.net/przeklady.htm

 • alicja

  hi, i`m from Poland, i can only understand your language, but I can` say anything. My friend shown m beatiful song "Ej, Ondráš" i`m sitting, listenig, and crying....because your music is in my soul, in my hearth. It`s so....beatiful.... now I know, that i must learn your language to understand EVERYTHIMG ( our languages are very simple, but not the same))and I must lookng for your concerts near Poznań in Poland. Very thankfull for your music-

 • Petruška a Barunka

  Ahoj Tome, moc děkujeme za pozvání do rádia Student. Moc dobře jsme se tam bavily a dokonce v rámci omezeného prostoru si i zatančily :-). Dojmy byly silné, ještě dnes mám v uších zní jednotlivé melodie, jen ta debata o feminismu byla ukončena v nejzajímavější fázi.:-(( Snad se to ještě někde dořeší, rozhodně by nás zajímal výsledek. Moc se těšíme na budoucí koncert v Brně, platí to s těmi kroji? Byl by volný vstup???

 • zdeňka

  Ahoj, zdá se mi, že v sekci "K VĚCI" poslední dobou nic moc nepřibývá...nikdo nemá čas nebo čím to je? :-) Mě moc nebaví brouzdat po netu a tohle hledat, takže kdybys měl, Tome, aspoň nějaké zajímavé adresky, byla bych mooc vděčná:-)))

 • gabi

  tak jsem zjistila, ze muj mladsi bratr uspesne zvladl techniku, nechal si poradit od rozumne setry a skocil sem na stranky...musela jsem mu poslat CD Do tanca az pres cely Atlantik a ted mi nezbyva nez si zpivat jen tak...ale co bych pro nej neudelala..takovy poklad prece nebudu hamounit jenom pro sebe :) Uz mate vypsany program na rok 2006?

 • Johanka pohanka :o)

  mela to byt reakce na jeden drivejsi prispevek...ale az ted jsem zjistila, ze se da kliknout si na to a reagovat primo na to co jsem chtela...tak priste :o)

 • Johanka pohanka...rozarka... :o)

  To je zajimave...proc je bezva byt muzikantem???protoze hudba ma takovou moc???jejda jejda...plus minus, odmocnit... a vychazi nam z toho, ze moc je bezva :o) ale to je slovickovani, omlouvam se :o)

 • Tom

  :-)))) v Olmiku jsme hráli nedávno a Ostrava je stále nahnutá...a...možná Tě znám :-)))))...

 • Sandieta

  neee, to mi ani neříkej, třepem se na vás úplně mocně... :o( Fňuk ;o(

 • Benki

  Ufff, tak se tesim na zitrek do Studenta :). Uz jsem se bal ze se neco po*** .. takhle info na posledni chvilku jsem fakt necekal.. mno, o to vic potesilo :) Tesim sa jak svina :)

 • Premysl Lexa

  Zdar Tome.Asi me znas,jsem bratr Gabci Lexove,ktera pracuje jako oper v Kanade. Dost se mi libi tvoje pisnicky,protoze nejsou takove zvlastni jako ted ty na diskotekach,ale proste s narecim jak ma byt.Nekdy ted bys mel mit koncert v Olomouci nebo v Ostrave,takze jedem.Jupiiiii.Super je pisnicka Ti kobersti synci.Ta proste nema chybu.Tak jo,ja uz padim.Diky za skvelou stranku.Prema

 • Tom

  Tož, doufejme, že to vyjde - s ostravským koncertem je to jakesi nahnute...

 • Tom

  Že to není ještě tak úplně jisté...;-)

 • papaya

  právě jsem si přečetla, že chystáte koncert ve Frenštátě a mám hroznou radost:-) co znamená v jednání?

 • Sandieta

  Nazdárek naše dušičková a srdíčková kapelko :o) Myslím, že stejně jako my se těšíme na vás, se můžete těšit i vy , a to na pořádné publikum v Boomerangu, předpokládám velmi málo odlišné od toho, co jste (jsme) zažili na Oslavách Slunovratu na Slezkoostravském hradě :o) Předpokládáná (hojná) účast irských tanečnic :o) Za všechny fanynky a fanyny z irských - Sandieta :o)

 • Tom

  :-))) nechám se podat... ;-))))

 • Tom

  Bohužel Tě musím, Bereniko, sklamat. Opravdu se vylisovalo jen tolik CD-ček kolik knížek. Jediná šance je, že by se časem udělal nějaký dolis...časem...Nicméně, od dnešního dne si můžeš přes náš web objednat CD Ostrovy. Tak alespoň jedna dobrá zpráva, ne? :-)

 • Tom

  Hle jakou moc má hudba... :-). A taky proto je tak bezva být muzikantem ;-)...

 • Tom

  Díky...:-) Standing ovation už na veřejné generálce...byl bezva pocit...:-)

 • zdeňka

  Ahoj, před hodinou jsem se vrátila z brněnského divadla. A dle mého názoru se vám Jesus Christ Superstar hooodně moc povedl. Přiznám se, že jsem byla iniciátorka toho, že se celé divadlo postavilo- a docela ochotně- líbilo se to totiž úplně všem, koho jsem se ptala:-))) Takže všechna čest- panu Mošovi i Tobě, Tome, a všem hercům...Dušanu Vitázkovi to strašně slušelo:-)) Měj se...

 • rozarka Johanka

  ...dekuji z celeho srdce za koncert v Praze...tezko pretezko se mi potom sedalo do metra...divne predivne chodilo cizotou mesta...nastesti poslani ktere citim na srdci v tom co studuji dava mi snaset vsechnu tu sedivost tady...a pak tanec, hory, smich a navraty ke korenum tam kam patrime mi davaji lehkost a radost to bez velkeho smutneni a ztraceni tady prekonavat...ale poprve jsem se citila tak moc opravdicky krasne i v Praze...tak dekuji :o)

 • Berenika

  P. S.: Mimochodem, samotné CD Sadné zrno se vážně sehnat nedá? Před půlrokem jsem si ho koupila i s knížkou, ale jak už to tak bývá v často navštěvovaných studentských domácnostech, jednoho dne se vypařilo... A ač jsem už sehnala (nu... tedy upirátila) náhradní, přecjen to není ono. :-(

 • Berenika

  Jujííííííí! Ech, tedy chci říct, že to zní dobře. ;-) Když nebude přespříliš drahé, rozhodně si ho koupím. :-) A když drahé bude, nejspíš ho koupím taky (neb živit se jen rýží není vlastně tak zlé, když k tomu má člověk co poslouchat)... ;-)

 • Helena

  Oho, dík za tu znalkyni, už jsem červenější než ta paprika...:-) mimochodem, aby toho za těch posledních sedmi dní nebylo dost, tak jsem za hlasování v hitparadě pořadu na moll vyhrála pár věcných cen....a můžeš třikrát hádat pro koho že jsem to hlasovala....:-)))

 • Renata Putzlacher

  Děkuji Heleně za velikánský pozdrav :-) Taková slova vždy potěší, protože byla to organizační fuška pozvat tak velké představení do tak velkého divadla za dost velké peníze ;-) Stálo to za to, byli jste skvělé publikum :-)

 • Tom

  Písničky jsou tam tři. Beltine a Svatojan, ty jsou i na řadových deskách, a Po valašsky..., kterou hrajeme dohromady s irskými Sliotar a je to moc pěkná improvizace na karpatské téma. A tato skladba je k mání jen na tomto albu. Na stránky ho dám a v případě zájmu jej bude možno přes naše stránky i objednat...OK? ;-)

 • Tom

  Zrak Tě nešálil. A na večerním představení byl i Radovan Lipus, který tak dokonce oželel premiérové uvedení nového dílu svých (a Vávrových) televizních dokumentů Šumná města. Takže děkuju za celý tvůrčí tým, taková slova vždycky potěší :-)) PS: Vidím, žes znalkyně, do jarkovy muziky jsem opravdu propašoval pár odkazů na Kočka ;-)))

 • Tom

  ...a mě hřeje příjemný pocit, že to co děláme má, sdá se, smysl :-)

 • ...

  Toto je tak krasny vzkaz... :-)

 • Berenika

  Že prý se na nějakém CDčku vydávaném o Folkových prázdninách v Náměšti objevila i nějaká vaše písnička... ale v diskografii jste to nejspíš dobře utajili. Tož pro nás zvědavé - jak to je? :-)

 • Helena

  a safra, ta čeština...samozřejmě, že užilY....:-)

 • Helena

  Ahoj, to včerejší představení Těšínského nebe v Brně bylo perfektní a předčilo moje očekávání. I když znám nahrávku, předvedení bylo vážně skvělé, až jsem z toho měla husí kůži. Potěšil Ondrášův výstup, už při dřívějším poslechu CD jsem měla pocit, že tam na mě občas juká, tak to bylo příjmené překvapení.... Jen škoda, že ses při potlesku nešel ukázat na jeviště (tedy pokud jsi to neudělal na večerním představení), i s Renatou Putzlacher, všimla jsem si (teda pokud mě nešálil zrak), že se taky byla podívat. Oba byste si zasloužili, abychom vám taky zaplácali….čímžto posílám velikánský pozdrav i Renatě (občas jsem ji tu zahlédla). Já osobně sice polštině tak trochu rozumím, ale myslím, že je to vystaveno tak dostatečně srozumitelně, že si to užijou i ti, co netuší, že čerstvý chléb by si ve sklepě kupovat neměli…:-) Důkazem budiž moje kamarádky z Prahy, které si to rozhodně užili.

 • Justýna

  Koupila jsem první CD, i když vás znám déle. A je to krásné, hladivé, prudké, jen ne nudné. Můj rodný kraj si tímto odnáším i na stáž do Paříže! Hrajte ze mi hrajte!

 • Jirka s Ivčou

  pro Petra "Tfaroch" Hladíka: Tak se ozývame, jak jsme slíbili, aby jsme referovali, jaké to bylo na koncertu "Rytmy Afriky"! Bubeníkům to šlo hezky od ruky a děvčata tancovala, co jim síly stačily! Obecenstvo bylo nadmíru spokojené a tak řádilo, že to klub Mecca asi ještě nezažil... Příště přijeď!

 • Tom

  Tož, v Práglu jsme zahráli před čtrnácti dny :-))) a jezdit do Prahy hrát každý měsíc- to bychom se okoukali;-). Takže nejdřív za půl ročku jsme zase tam. Co se týče DVD, momentálně je v přípravě album Ondraszek-pan Lysej góry jehož součástí bude audio CD s písničkami z tohoto muzikálu a DVD s ukázkami přímo z představení, pokud ČT projeví vstřícnost tak i dokument, který natočila o kumštýřích z pod Beskyd inspirujících se legendou o Ondrášovi (jsem průvodce tím dokumentem a představení Ondraszka je jeho pointou) s názvem Písnička o Ondrášovi a pak texty, fotky z přípravy, z natáčení atd...Čímž se poněkud odsouvá naše připravované nové řadové CD na květen příštího roku. A samostatné DVD je zamýšleno, nicméně pevnýtermín není stanoven. Ale nevidím to dřív než půl roku po novém řadovém CD. Tož tak :-)

 • Tom

  Koncerty na prosinec ještě nejsou kompletní, stále něco přibývá, takže jsem je ještě nevysadil, ale v Němčicích hrajeme 13.12....;-)

 • Jan Lipšanský

  No ba - a kdy bude nějaký ten koncert v práglu?

 • Jan Lipšanský

  Kdy vyjde nějaké DVD Tomáš Kočko? S nějakým záznamem koncertu, těmi dokonalými videoklipy, rozhovory, a bonusem navíc? :-)))

 • Eliška

  Ahoj Tomášku ty máš mít prý ve Velkých němčicích koncert a nemáš ho na webu tak bude nebo ne?Eliska

 • Tom

  Tož, pravda, v Čerčanech jsme ešče nehráli...:-)))

 • Tom

  :-)))) Dobrá, poprosím Divou Hanu, ta je na kouzla specialistka, a nějak to uděláme ;-))) Přeju pěkné běhání, ale pozor, rána jsou chladná...;-))

 • Tom

  Bude. Jinak nehraju...

 • Tom

  Opravdu netuším, kdy vyšla sbírka Pletky naposledy, ale určitě to bylo někdy v devadesátých letech. Předpokládám, že nejjednodušší by bylo poptat se v Opavě...

 • Tom

  Dnes sedím od rána do večera v divadle. Tož, zlomte na Boomu vaz! :-)

 • Tom

  Moje srdce bije v rytmu slovanské muziky a tradic. Takže světím jiné svátky...Viz. : http://www.volny.cz/rodna-vira/kdojsme.htm . Takže, člověče bez podpisu, jde o to, jestli místa spojená se slovanskou tradicí jsou pro Tebe dostatečně tajemná...? ;-)

 • Helena

  Ahoj Tome, ještě jednou díky za skvělý koncert včera v U-klubu, za smailika a to krátké povidáni. To člověku opravdu zvedne náladu a chce se běhat naboso...:-) Takže jen tak dál. A ještě jednou moc prosím, aby se na to chystané DVD vešlo co nejvic z Ondraszka. Určitě nebudu sama, komu to udělá radost. Prostě to nějak vyčaruj...:-))))

 • Benki

  Ahoj Tome, chtel bych se zeptati, jak to vypada s brnenskym "koncertem" ve studiu radia Student... co jsem se ptal pres ICQ, tak to pry zatim nevypda ze by byl verejne pristupny... :/

 • evvulka

  Ahoj Tome, nevíš kde by se daly sehnat nějaké verše Frana Směji? Moc se mi líbí a ráda bych je měla doma. Díky moc a ahoj.

 • VLNKA- CABRIOLET

  Ahoj Tome? Co delas ted v utery 1.11. My s kapelou hrajem v Boomerangu na BoomCUPU. Kdyby si mel cas, radi te uvidi me :) Ahoj Vlnka

 • tak sa nam blizi jeden z tajemnych keltskych svatku a nas by zajimalo jestli to nejak slavis?, zkousel jsi nekdy tento svatek vnest mezi verejnost, koncertovat na nejakem tajemnem symbolickem miste?

 • Lucinka

  Tom: no já bych strašně ráda do Olomouce, ale problém je v tom, že teď pracuju v Praze a bydlim v Čerčanech, co takhle koncertovat taky někde poblíž? Já Vás zvu:-) Myslím, že lidí ochotných poslechnout si super muziku by se určitě našlo dost a dost:-)

 • Tom

  :-)

 • Tom

  Tož,to máš docela skluz...;-). V Kuřimi to bylo fajne, ale fakt dáááávno...Co takhle Olomouc? To by mohl být výživný koncertík ;-)))

 • Lucinka

  Ahoj Tome, zrovna se mi dostalo do ruky Do tanca, je to fakt hodně dobrý, jen je mi líto, že jsem nějak nestihla ten koncert v Praze. Slyšela jsem Vas naposled v Kuřimi a to už je fakr dáááávno. PS. letos u nás byli zase Sliotar a vyborně jsme si zakřepčili:-) Měj se a těším se zas někde Houslistka Lucka

 • Tom

  ;-)

 • Tom

  A rádo se stalo :-))

 • Tom

  :-))

 • Tom

  Díky za pochvalu - pošlu dál autorovi bookletu :-) - Pardubice ani Hradec ale, bohužel, nějak nejsou v našem dosahu. Tedy ne, že bychom tam nedojeli, ale zatím nás tam nikdo nepozval...Tož, možná, až budeme "slavnější" :-)