1640964426.svg

Aktuálně

  A na cestě na dnešní festival Na kopečku ještě zastávka v naší oblíbené kavárně. Zdravíme moc naší oblíbenou kavárnici Simču ????
  Včerejší hraní na Lughnasadu v Nasavrkách bylo moc fajn, ale nebylo by tak nebýt vás, úžasných diváků.. Děkujeme za bezva atmosféru ????
  Fajny festiválek pro všechny nejen ze Zlína a okolí a my tam budeme hrát! :-)
  V pátek navštívíme Zemi Keltů na festivalu Lughnasad v Nasavrkách. Uvidíme se? Uslyšíme? Hrajeme ve 20:00! Tož! :-)
  Praha! Zítra! Na tomto místě! :-) Budete jen sedět? ;-)
  Parádní fotéčky z rockového Plumlova od Jury Bartoška! Díky! :-)
  Pár fotéček od Standy a Jorga ze čtvrtečního dvojkoncertu s Deloraine na Špilasu v Brně. :-)
  Včera večer na Crossroads v Ostravě :-)
  Tož, rozehráni po včerejším pohansko-rockovém koncertě, zahrajeme folkrockově aj na Plumlově! :-)
  HARMONOGRAM NA ŠPILBERK DELORAINE A TOMÁŠ KOČKO&ORCHESTR NA ŠPILBERKU - 15.7.2021 17:45 - VSTUP 18:15 - KONCERT Tomáš Kočko & Orchestr 20:15 - KONCERT Deloraine Pamlsky (panini, hotdogy, nakládaný hermelín) budete moci zakoupit a pojíst po celou dobu akce a pivo (Kanec), medovina a tvrdší záležitosti potečou proudem rovněž tak.
  Keltská noc na Plumlově letos opět ne, tož tedy na Plumlově Rockový víkend! :-)
  Kdo si dá panini? :-D
  Tož, dobré to bude? ;-)
  Meruňkobraní - Meruňkové knedlíky, meruňky na koblížcích, meruňky v guláši, v trampské cigáře, zkrátka meruňky všude kam se podíváš... ???? Na viděnou 15.7. v Brně na Špilberku, tam snad žádné meruňky nebudou ! ???? #merunky #meruňky #merunkobrani
  To tak někdy vyjde že kapela ladí... A když to vyjde parádně tak nejen hudebně, ale i vizuálně outfitem ???? Jako nedávno na zkoušce, když jsme byli tematicky sladění dokonce i s kabelkou slečny donátorky... ????????⛵⚓
  Ještě pár fotek z Helfštýna.. na toto hraní jsme se moc těšili, protože to byl zase po dlouhé době "hradní" koncert ???? ..a bylo krásně, nechtělo se nám odjíždět, příště třeba i s noclehem ????
  Před týdnem jsme spolu s kapelou Quanti Minoris a obcí Vrbice zorganizovali (za 48 hodin!) a odehráli benefiční koncert pro sousedy z Podluží - obce postižené tornádem. Minulo nás to tu na Vrbici těsně... Jeden z našich fanoušků nám ten den napsal, že by rád přijel (a nemůže) a přispěl a jestli bychom to nemohli dát na YT. Tož starosta těsně před hraním sehnal kameramana, zvukař Zbyněk Kříž poskytl zvuk z mixu a výsledek po týdnu můžete sledovat (a přispět???? ) tady:
  Včera k nám na zkoušku zavítali donátoři od Berouna. :-) Vyjížděli v pět ráno, aby to na pohodu na desátou do Brna stihli. ???? Po zkoušce odkvačili na Meruňkobraní, kde si na vrch dali náš koncert. Doufáme, že jim k meruňkovému vínu, meruňkovým knedlíkům, belešům a meruńkovici sedl! :-D Jo a guláš s meruňkami - kulinářský objev! ???? :-D
  Letošní Lughnasad na hradě Veveří opět nebude ;-(. Tož, nezbývá než se potkat na hradě Špilberku! :-D
  Srpnové koncerty zveřejněny! :-)
  Dnes jsme zahráli benefiční koncert. Mám velkou radost! :-) Dobrá věc se podařila, lidé přišli a přispěli na pomoc postiženým obcím Moravy ????, Přispěla i kapela Přístav, která nezahrála, ale dovezla svůj včerejší honorář ????????a přispěl i včerejší oslavenec, Vrbečák, který jako dar dostal petku plnou peněz a tu nám přines.???????????? Celkem se vybralo 190.918,- kč!!!????
  Už za chvíli.. již se nám to schází ???? a zítra v 17h na Vrbici benefiční koncert pro tornádem postiženou jižní Moravu...
  Pomoc je potřebná a čím dřív, tím líp...
  Hotovo!!! ???????????? ????Děkujem!!!???????????? Odměny budou k mání ještě den a pár hodin a pak se tato kampaň uzavře. ????A jestli máte potřebu dál přispívat na dobrou věc, pomozte, prosím, Moravě postižené tornádem. ???????????? Třeba zase na https://www.donio.cz/pomocproJMK DONIO ????
  Dnes je poslední den a posledních pár hodin naší kampaně https://www.donio.cz/ona. Deska bude, to je jasné ✌✌✌????, teď visí otázka nad zpěvníkem. Bude? Chybí už jen 5.750,- kč! Naděje tu je! ????????????
 • Pozor, benefiční koncert!

  Muzikant nejlépe pomůže když zahraje. Spolu s kapelou Quanti Minoris odehrajeme benefiční koncert pro sousední obce na Hustopečsku. Veškerý výdělek + honoráře věnujeme na transparentní účet obcí Hustopečska. Už tuto neděli! Vrbice u Břeclavě, v 17:00 !

  Na dnešní psychedelickou zkoušku ???????????? dorazila donátorka Zdenka s dcerkou. Přejeme šťastnou cestu do Krkonoš ???? a na DONIO https://www.donio.cz/ona chybí posledních 8.050,- kč! ????????????
  Organizátoři akcí se osmělují a narychlo svolávají minulý rok zrušené akce. Tož, vy všichni fandové a fanynky meruňek (a naší muziky????) už 3. července se potkáme na Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích! ???? ????????????
  "Za obzorem" v TV NOE Tomáš, mimo jiné, děkoval donátorkám a donátorům... :-)
  Na DONIO byl přidán VI. milník - ZPĚVNÍK! Zbývá 5 dní a chybí 33.467,- kč. To by mohlo klapnout!!! ????????????
  A těšime se aj na Ostravaky! Kura, ni?!!! ????
  Jsme 11.133,- kč nad limit a to zbývá ještě 10 dní! Nádhera! Děkujem!!! Bude aj na nové struny!????????????????????????????????
  Ahoj Pražáce ;-) , těšíme se na vás! :-)
  Čerstvý fotoreport (Díky Eevi... ;-) ) z našeho prvního pocovidového koncertu. Holešov zámek https://www.facebook.com/MKSHolesov! ❤
 • Nová deska - její osud máte ve svých rukou... :-)

  Na DONIO https://www.donio.cz/ona najdete možnost jak naší desce pomoci. Je rozdělena do pěti kroků, vždy podle toho, kolik peněz se vybere. Takže:

  1. krok:nahrání jedné písničky (singlu)

  2. krok: natočení videoklipu k této písničce

  3. krok:připravíme všechny písničky z nové desky a budeme čekat až Veles dá abychom mohli desku vydat

  4. krok: Vydáme desku bez větších parádiček. Muzika i nosiče ale budou připravené s největší láskou a péčí.

  5. krok: Vydáme desku se vší parádou, připravíme jí krásnou grafiku a promo.

  DĚKUJEME :-)

  Odpočítávání už začalo, zítra můžete poslouchat náš Kračúnovský stream z Valašského muzea v přírodě! :-) Pakliže nás chcete podpořit, je tu náš tradiční virtuální klobouk :-) č.ú. : 2000103834/2010 Děkujeme... :-)
  Pokud jste ještě neslyšeli rozhlasovou pohádku s naší muzikou, máte ještě 6 dní možnost :-) - Břicho Radegasta!
 • Kračúnovský koncert on - line.

  Z celé letošní Kračúnovské šňůry zbyl nakonec koncert on-line, který bude přenášený 6.12. v 17:00 z Valašského muzea v přírodě na youtube kanálu muzea https://youtu.be/j9quEmTb3ZsPakliže nás chcete podpořit, je tu náš tradiční virtuální klobouk :-) č.ú.  : 2000103834/2V010 Děkujeme... :-)

  Přímý link na včerejší on-line koncert pro České centrum v Paříži :-)
  Tož, dneska ve 20:00! :-)
  Pozvánka na náš zítřejší koncert ;-)
  Dnes v 18:40 na Radiožurnálu v pořadu Kulturní vývar uslyšíte co pro Vás chystáme a jak se žije za covidu... Mělo by to být takové pozitivní, tož uslyšíme... ;-)
  Takhle zatím vypadá naše letošní Kračúnovské trurné: Ostrava, Masarykovo nám. Hlubočky, před KD Brno, Moravské nám. Praha, Divadlo Za plotem Kladno, Dundee Jam Černošice, Klub Kino Beroun, Jiná káva Boskovice, náměstí Opava, Klub ART Rožnov. p. Radhoštěm, Janíkova stodola Vsetín, MC Lapač Znojmo, divadlo Bojanov, Bojanovské kulturní středisko Na Záložně Slaný, Masarykovo nám. Teplice, náměstí Žďár n. Sázavou, Cafe U tety hany Kroměříž, Velké nám. Jeseník, Masarykovo nám. Kopřivnice, Velký sál KD Vědí bohové, jak nakonec dopadne. ALE! Jsou organizátoři, kteří zuby nehty o náš koncert přijít nechtějí a přesouvají původně sálové a klubové koncerty na náměstí a třeba na pozdější prosincové termíny, ale nejvíc se zaberanili Valaši. Koncert v Rožnově prostě bude! Při nejhorším bez diváků, streamovaný z Valašského muzea v přírodě, ale bude! :-)
  Na viděnou v kulichu! ;-)
  Přátelé naši milí, je jasné, že v době zákazu zpěvu prostě naplánované koncerty padají. :-( Říjnové rozhodně a listopadové - uvidíme... Pro SONO hledáme náhradní termín před Vánoci (lístky si zatím nechejte), pro Parník na jaře a to samé i pro Hranice. Valašské letokruhy zahrajeme holt až příští rok o prázdninách. Asi teda... Doufáme.???? S nadějí vyhlížíme listopadový Zlín.????
  Pár fotéček (děkujeme Iveta Kleinová ;-) )ze křtu našeho DVD Poetický stream. Byl to moc pěkný koncert, moc jsme si ho užili, jakoby ve vzduchu viselo, že je na dlouhou dobu zřejmě náš poslední...
  Právě nás hrají :-)
  Dovolte abychom vám představili kmotra našeho DVD Poetický stream. Je jím člověk, který pomáhá novorozencům na svět, primář porodnického oddělení nemocnice Milosrdných bratří a hlavně textař a muzikant, člen brněnské folkové legendy Folk Team, MUDr. Ivan Huvar, CSc. Věříme, že naše novorozeňátko bude v dobrých rukou. :-)
  Tak ještě párkrát se vyspíme a sraz na Valachoch! :-)
  DVD "Poetický" už dostává finální obrysy a je třeba pochválit duchapřítomnost Pavlíka Pavel Plch (souběžně se streamem nechal běžet vícestopé nahrávadlo zvuku), erudici Broněčka Broněk Šmid (nahraný zvuk pro potřeby DVD komplet přemíchal) a trpělivost Davči David Schobl (pro potřeby DVD zaznamenal obraz než šel do streamu a pak se s ním drbal aby vyhověl technickým normám DVD). :-)
  foto: J. Bartošek
  Deska Sadné zrno přinesla Tomovi cenu Jantar 2019 v kategorii Interpret roku! :-)
  Zítra to vypadá na pohodovou teplotu a mírné mráčky, tak se snad neusmažíme :-). Dominikánské náměstí ve 14:30, náš koncert na MFF Brno! ????????????????????????????????????????????????????????????????
  A další fotečky z MFF Liptálské slavnosti... :-)
 • Koncert v Maďarsku zrušen :-(

  Město Szolnok preventivně zrušilo všechny kulturní akce.  Tak třeba na Világzenei Fesztivál (Festival Heritage) příští rok... 

 • Koncert ZRUŠEN :-(

  Už už to vypadalo, že se začíná hrát, ale ne. Anebo alespoň my ne... :-( Páteční koncert ve Frýdku-Místku, v důsledku nově nakažených koronavirem na severu Moravy a ve Slezsku, se ruší... Jako malou útěchu pro vás, kteří jste se na náš koncert těšili doporučujeme náš poslední Svatojánský stream: https://youtu.be/ZbFGrSZeD0k Za případný příspěvek do našeho virtuálního klobouku č.ú.: č.ú.: 2000103834/2010  DĚKUJEME

  Pozor dnešní koncert pro ROPÁKa - Počet vstupenek pro veřejnost je vzhledem k pandemii COVID-19 omezen, přičemž vstupenky za 200 Kč (a díky za více) si lze u Dětí Země – Brno zamluvit či zakoupit jen elektronicky na e-mailu dz.brno@ecn.cz.
 • Dnešní koncert pro Ropáka

  Počet vstupenek pro veřejnost je vzhledem k pandemii COVID-19 omezen, přičemž vstupenky za 200 Kč (a díky za více) si lze u Dětí Země – Brno zamluvit či zakoupit jen elektronicky na e-mailu dz.brno@ecn.cz.

  Dobré ráno! :-) Děkujeme všem, kteří nám přispěli. Byl to časově, organizačně i finančně nejnáročnější stream. Brzy na konciku! :-)

  Tak po všech odkladech a kotrmelcích to vypadá, že dnes opravdu v noci zahrajem! Už se na vás chystáme, už se na vás těšíme! :-)

  Deti Zeme v Brne si dovoluji upozornit na vyhlaseni viteze ankety Ropak 2019 a Zelena perla 2019 v patek 26.06.2020 od 19:00 na soiree v Brne (vstup jiz od 18:00), jehoz soucasti je take koncert kapely Tomas Kocko & ORCHESTR. Vstupenku na soiree lze jen zamluvit na jmeno na e-mailu dz.brno@ecn.cz do patku 14:00, pricemz u vstupu na akci pak bude vstupenka s vasim jmenem pripravena k nakupu za min. 200 Kc. Soiree probehne v centru Brna v klimatizovanem salu (s protiopatrenimi proti COVID-19) asi 12 minut pesky od hl. nadrazi, pricemz presne misto bude zajemcum zaslano e-mailem nejdrive ve stredu v noci. Urcite si prosim vemte sebou rousku na usta a nos, ktera je pri vstupu do uzavrenych mistnosti stale vyzadovana. Moderátorem soirée je Miroslav Patrik a Mojmír Vlašín. Zde je udalost na FB: https://www.facebook.com/events/350618542569085/

  "Odvolávám co jsem odvolal, slibuju co jsem slíbil..." :-D Náš stream se z důvodu počasí přesouvá na úterý!!!
  Dnešní stream se z důvodu nepřízně počasí přesouvá na středu. Tož... člověk míní, bohové mění... :-)
  Chystáme třetí, tentokrát noční stream! :-)
  Přátelé, vy všichni, kteří jste přispěli do našeho virtuálního klobouku na Poezie stream skrze smsticket a zároveň jste před tím přispěli i na Jarní stream, ozvěte se. :-) Sms ticket je anonymní a my něco chystáme a neradi bychom, kdybyste kvůlivá tomu přišli zkrátka... ;-) Ozvěte se sem, nebo do zprávy... jak je libo.????
  Ještě do úterý můžete sledovat záznam našeho Poezie stream a zároveň se kuknout na fotéčky z jeho příprav. :-)
  Závěr dokumentárního příběhu z natáčení Poezie stream...

  Záznam našeho Poezie stream bude k mání ještě 14 dní, takže ti z vás, kdo jste nestihli včerejší přímý přenos, máte možnost zde:

  Přímý odkaz na dnešní Poezie stream od 17h ???? : https://m.youtube.com/watch?v=pHmlPC50x1g
  Máme hlad, čekáme na pizzu ????
  Tož, brněnská parta nachystaná k odjezdu do Tylovic!????Strážnická parta a ostravská parta jsou v závěsu. Zabloudíme????????? #TomasKocko #Poezie #LadislavNezdaril #Koncert #Cesta #Stream
  Pavel říká: "Já jsem tam nechtěl být v záběru, jsem chtěl být překvapení" ????
  S anketou o vaši oblíbenou Nezdařilovskou píseň, jež by měla zaznít na našem streamovaném koncertě, jste nám trochu zamotali hlavu a tak pilně zkoušíme ty které neumíme ???? Ale vše se daří a jak vidno na fotce i provizorní zvuková režie v autě, včetně zvukaře Broňka, je plně připravena na úterý ????
  Pár slov k Poezie stream... :-)
 • Poezie stream

  On - line koncert z rodných Tylovic moravského básníka Ladislava Nezdařila, ba co víc, ze zahrady jeho rodného domu, bude 28.4.2020 v 17:00 h. Přenos začne krátkou procházkou místy, která L.N. inspirovala k jeho přepěkným básním a hned vzápětí začne koncert na našem youtube kanálu. ZDE https://www.youtube.com/user/Leslie38512

  Bude to technicky poněkud náročnější a tak nám držte pěsti. :-) Tak jako při minulém Jarním on-line koncertu, i teď nás můžete podpořit dobrovolnou částkou do našeho virtuálního klobouku, který máme u Fio banky. Číslo účtu: 2000103834/2010 For fans outside the Czech Republic: IBAN:CZ5820100000002000103834 BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

  Děkujeme, Thank you... :-)

  Streamer David a muzikant Tom (kdo je kdo? :-D ) Večerní porada v parku nad "nezdařilovským streamem". Datum je jasné - 28.4., čas je jasný - 17:00, lokalita je jasná - Tylovice, zahrada rodného domu moravského básníka Ladislava Nezdařila! Chystáme pro vás kratinkou procházku místy, která Nezdařila inspirovala (bude to technicky trochu náročnější, tož nám držte pěsti) a pak rovnou muzika! :-)
  OV-KLUBY.NET zveřejnili, s ročním zpožděním, fota z loňského Sweetsenfestu. Je to hezké podívání, zvlášť když už víme , že letos Sweetsen v původním termínu nebude... :-( Autoři své zpoždění hezky glosují: "pomalu nám vrcholí svátky jara, takže je nejvyšší čas zavzpomínat si na začátek loňského léta... osud tomu chtěl, že se nám nedařilo dokončit sérii fotoreportáží ze sweetsen festu 2019. páteční a sobotní díly už tedy uvádíme zároveň coby součást nepravidelného cyklu 'fotoreporty, ve které jste už ani nedoufali'. fotky zvěřejňujeme pekelně pozdě, ale zato je jich zbytečně moc..." ????
  Organizátoři ostravského festivalu Czech Music Crossroads vyslali prosbu, jestli bych nenahrál pozvánku na letošní ročník. Tož jsem to udělal " za tej Velkej noci"... :-)
 • Pozvánka

  Organizátoři ostravského festivalu Czech Music Crossroads vyslali prosbu, jestli bych nenahrál pozvánku na letošní ročník. Tož jsem to udělal " za tej Velkej noci"... 


 • Nezdařilovský koncert

  Tož, jestli to vyjde, bude to fajne! :-) Ale je tu jisté neblahé tušení... :-(

  Záznam přímého přenosu z našeho Jarního koncertu ku oslavě jarní Rovnodennosti bude na Youtube do příštího pátku (27.3. 2020) a do příštího pátku můžete něco přihodit do našeho virtuálního klobouku - č.ú.: 2000103834/2010 For fans outside the Czech Republic: IBAN:CZ5820100000002000103834 BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

  Bude-li v klobouku dost, budou i další streamy :-) Děkujem :-)

 • Jarní koncert - youtube

  Naši milí,

  vy všichni, kteří jste se chystali na naše jarní koncerty do Moravské Kamenice, Brna, Frýdku-Místku, Hořovic, Prahy... Mrzí nás, že se spolu neuvidíme a tak jsme se s kapelou rozhodli, že vám, i vám, kteří se chystáte na koncerty, které ZATÍM zrušeny nejsou, ale kdo ví? (Zubří, Stážnice, Ostrov...), že vám všem zahrajeme koncert u příležitosti jarní Rovnodennosti. Jaro zažene všechny nemoci a první jarní den je třeba oslavit! :-) Koncert zahrajeme živě, on-line, skrze náš Youtube kanál. Tedy stačí mít přístup k internetu a když už se nemůžeme potkat tváří v tvář, můžeme se potkat skrze monitor a sluchátka! Vstupné dobrovolné - do virtuálního klobouku! :-)


  Odkaz na náš Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UC3_G567d3MzZroRtpBD86jw
  Číslo našeho virtuálního klobouku: (Fio banka) 2000103834/2010

  Těšíme se na vás!

   

  Padl další koncert (teď už definitivně) Frýdek-Místek... ALE! Dohodli jsme se s kapelou, že vám stejně zahrajem. :-) Vám všem, kteří jste se chystali na naše jarní koncerty a vůbec vám všem, kteří nás rádi posloucháte! :-)
  Společným sledováním záznamu z prosincového koncertu v SONO centru spojeným s konzumací alkoholové dezinfekce bojujeme proti koronaviru ????
  Tak pozor, jestli vše kolem covidu do měsíce pomine (a to by bylo fajne) přichystejte si volno na večer 24.4. 2020. Jak už bylo předesláno, zahrajeme v Brně na zatím tajném místě. Další info v zásedmí. ;-)
  Je to jako na houpačce. Takže nedělní koncert v Kamenici na Moravě nebude, Nezdařilovský koncert v Brně nebude, Pohanské jaro v Praze nebude a koncert v Hořovicích taky ne. Uvidíme, co ten Frýdek-Místek. To víte, doba virová je doba virová...
  "Odvolávám, co jsem odvolal a slibuju, co jsem slíbil!" :-) Situace se mění každým dnem a ve Frýdku-Místku se rozhodli přece jen definitivně nerušit náš koncert. Takže ZATÍM koncert ve FM 11.4. platí! :-)
  Tak nám ubyl jeden koncert. Ve Frýdku-Místku. V dubnu. :-( Nejspíš by vás přišlo více než sto a tak ho město zrušilo. Panika je sviňa... ;-) Ostatní koncerty platí, ovšem s limitem 100l lidí. Tedy, kdo dřív příjde, tomu zahrajem :-)
  Tak nám v Brně přibyl jeden koncert navíc. V dubnu. Utajený. Konspirační. Querillový... Bude to zábavné! :-) Podrobnosti v zášestí... ;-)
  19.3. 2020 v pořadu rádia Proglas "Jak se vám líbí" se vám bude snažit zalíbit naše muzika při rozhovoru M. Tesaře s T. Kočkem... :-)
  Copak ten rozházený čaj znamená? ;-)
  A to je příjemné překvapení! :-)
  Už to fachá! Naše nové www stránky fungují včetně nasávání novinek z fb! :-)
 • Vítejte na našich nových stránkách! :-)