1640964426.svg

Aktuálně

  Byly zveřejněny nominace na cenu Anděl 2006, a jsme tam...:-)
  Vsem milovnikum dobre poezie...
  Nový videoklip k písni Moravská je vidění na našem účtu na myspace.Režie - Petr Babinec.
  Je nám ctí, že pro hudebního publicistu, specialistu na world music, Jiřího Moravčíka patří POPLÓR k sedmi nejlepším albům roku 2006 v tomto žánru.
  Máme tady začátek roku 2007 a to znamená, že se začínají rojit různé ankety hodnotící lecos co se objevilo v roce minulém. Třeba hudební alba. Jednou z nich je i anketa VOLBY RO(c)KU 2006, kam byla naše aktuální deska POPLÓR nominována. Tož, neváhejte a
  Pro všechny vás, kteří postrádáte na našich koncertech taneční parket - dobrá zpráva: přijďte si s námi zapařit na zimní Colours of Ostrava! :-)
  Tož, naši milí, děkujeme vám za přízeň, přejeme pohodové svátky a v novém roce se na vás budeme těšit! :-)
  Pozor! Náš prosincový akustický koncert v Ostravě se přesouvá na leden!
  Nečekaně se naše CD Poplór objevilo ve společnosti vůbec ne nepříjemné.:-) Recenze na rockovém zinu
  Dobrá zpráva pro všechny Ostraváky:-). Po svátcích, 27.12., si budete moci užít naší muziky v pohodové akustické verzi v prostorách Čajovny u Sýkorova mostu.
  Kterak se v Těšíně křtilo...
  Vy, kteří se nebudete moci na Štědrý den dočkat dárečků, pusťte si rádio, stanici Vltava v 16:30, uslyšíte výběr z letošní vánoční kolekce EBU (Europian Broadcasting Union;-)) kde zazní i koleda v našem podání...
  Moravská kmotra našeho CD Poplór, Slezská Polka z Brna, básnířka Renata Putzlacher uvádí na svět svou novou sbírku ANGELUS za asistence patronů Radovana Lipuse a Petra Hrušky a kmotrů Ewy Golebiowské a Tomáše Kočka.
  Tramtadadáááá!!!!:-) Díky šikovnosti našeho kamaráda ze SSOGE (kujem Radúzi;-)) máme přepěkný účet na MySpace. Kukněte na
  Přepěkné vzpomínkové fotečky z letošního léta ve Vysokém Mýtě:-)
  Přidány nové koncerty v rámci ČajTOUR 2006 :-)
  Pro všechny vás znalé jazyka polského jeden historický, ale stále aktuální rozhovor Tomáše Kočka pro portál
  Jak to chodí, když chce malé vydavatelství z České republiky uspět v Evropě? Čtěte zajímavý rozhovor z Přemkem Štěpánkem z Indies rec.
  A ještě jedna vzpomínka na koncerty ve Varšavě: 19.11. repríza našeho druhého koncertu v ODT a 29.11. "kuchyňský":-) rozhovor pro polské rádio WID. Vše on-line na
  A jedna recenze na Poplór z Německa:-) Překlad najdete v Napsali o nás a
  Zítra, tzn. v úterý 7.11., si po 10:00 hodině můžete poslechnout na vlnách Č. rozhlasu Ostrava pokec s Tomem o jeho projektu Hudební kořeny.
  Včera v noci byly dotočeny poslední záběry našeho nového videoklipu k písničce Moravská. Jste na něj zvědaví? My taky...:-)
  Počínaje sobotou 4.11. budete moci slýchávat Tomáše Kočka pravidelně na vlnách Českého rozhlasu Ostrava v jeho hodinovém pořadu HUDEBNÍ KOŘENY. Mimo rozhlasové vlny pak po internetu. Témata na listopad? Gorolská muzika s Andrzejem Niedobou; držitelé Anděla - Silent Stream of Godless Elegy; Mojmir Novakovič a jeho pojetí fůze tradiční hudby a elektroniky a ohlédnutí za festivalem Sweetsenfest 006.
  V pondělí bude v Dobrém ránu z Moravy a Slezska k vidění náš nový střihový klip k písničce Česká...
  Náš koncert ve Varšavě - fotky...
  Zde uvidíte, jak to v klubu Sklad butelek vypadalo na našem koncertě.
  Další oslavná recenze na náš Varšavský koncert ve "Skladzie butelek"...
  Zde další fotky z Varšavy.
  Pro vás, kteří máte dobré připojení ;-) a chtěli byste být ve Varšavě na našem koncertě, můžete si kliknout na Radio Wid, které náš koncert nahrávalo. Tzn. 29.10. v 20:00 si jej můžete v repríze poslechnout :-)
  Producentské dítě Tomáše Kočka CD Osamělí moravských folk-metalistů Silent Stream Of Godless Elegy je albem týdne.
  Už druhý měsíc se drží Poplór v Top 20 Europian World Music Charts!:-)
  A aby to s Poplórem nebyla taková selanka ;-) přináší Ifolk tuto zdrcující recenzi:
  Nová obsáhlá recenze na Poplór (Pan Hartman uhodil hřebík na hlavičku...)
  Tuto sobotu na ČT 2 premiéra pořadu Kultura.cz, kde uvidíte v pětiminutovém portrétu nejen T.K., ale i nový klip k písničce Česká (velmi vypečený;-)) .
  Recenze na Poplór.
  Recenze na Poplór.
  Dobrá zpráva! Ti, kteří nestihnou naše pražské hraní 22.9. v Holešovicích 15:00, můžou prubnout ještě ten den (resp. večer) klub Popocafepetl...:-)
  Kdo má chuť si přečíst něco o zákulisí Poplóru, kupte si aktuální Kulturní magazín UNI (k nesehnání...) anebo jukněte na stránky o World music hudebního publicisty Jiřího Moravčíka.
  Moc příjemná zpráva: dnes nám přišly výsledky World Music Charts Europe za měsíc srpen 2006. K naší nečekané radosti se v Top 20 na 13 místě umístil Poplór! (Z 200 alb!) :-)
  Do jaké míry souvisí etika s estetikou? Skvělý článek a téma, kterémě zajímá. Ne jen kvůli Grassovi či Jarkovi...Wagner, Burian, Sequens, Nezval, Mácha, Nezdařil...
  Takový článek k Poplóru...
  Kouknutí do kuchyně kolegům. Zajímavý rozhovor se skupinou Čechomor.(Dole...)
  Ve zpěvníku přibyly akordy k písním V javorových horách a Zbojnicky zvrtek a na netu je nová recenze na CD Poplór...
  Přepěkná fotečka z koncertu ve Vysokém Mýtě...
  Recenze z časopisu MUSIC na CD Poplór...
  Foto ze Silmarillion II. část
  Fotečky z našeho účinkování z polského, jak jsme na místě zjistili, metalového :-) festivalu Silmarillion. Skvělý zvuk a...skvělé metalové publikum, které nás vzalo aj s chlupama :-))
  Nové dvě recenze na CD Poplór najdete v aktuálních číslech časopisů MUSIC a ROCK & POP.
  Čerstvá recenze CD Poplór na MusicWebu...
  Pod producentským dohledem T. Kočka vzniklo bonusové CD Silent Stream Of Godless Elegy s názvem Osamělí. Hudební kritik Petr Korál je u vytržení...
  Tak bohužel, zítřejší koncert v Karlovicích je pro nepřízeň počasí zrušen...Tož si do dáme někdy příště :-).
  Tomáš Kočko - rozhovor pro Reflex.
  Vzpomínka na Cimburk - fotečky oo ilicze...
  Další kratičká recenze na CD Poplór...
  Poplór - čerstvá recenze (a hned i s nějakými těmi ohlasy)...
  Recenze na CD Poplór v Pdf na straně 28.
  Recenze na CD Poplór ze Zpravodaje Jonášova klubu
  Pěkné "DĚKUJEME" :-) (především Libušky, Helenky a Tfarocha) patří fanynkám Janě a Andy z Ústí nad Labem. Sjel jsem takhle zase jednou z hor do rodného Frýdku a v poště balíček a v něm plnící pero zn. PARKER určené k podpisům...:-)
  A další recenze na Poplór.
  Umístěny srpnové koncerty.
  Nová recenze na CD Poplór-
  Tož,nějak se nám ty křty rozmnožily...V Praze český křest Poplóru (kmotrem slovenský spisovatel Juraj červenák) v Kuřimi křest Poplóru moravský (kmotrou polská básnířka Renata Putzlacher) a včera na Masters of rock křest EP Silent Stream Of Godless Elegy - Osamělí (kmotrem...já :-))).
  Vy všichni, kteří si rádi poslechnete i něco tvrdšího a míříte na zítřejší první festivalový den Masters of rock do Vizovic, nenechte si ujít set doommetalových Silent Stream Of Godless Elegy. Mimo jiné zazní i píseň Pohanská z nového CD Poplór. Tzn. T.Kočko (j.h.) + SSOGE. :-)
  Ve Fotogalerii - Očima diváků - Benkiho vzpomínková fota na letošní Cimburk :-)
  První fotečky ze Sweetsenfestu...
  Tomáš Kočko jako vytuněná škodovka...(recenze (?) na písničku Česká...)
  Nová recenze na CD+DVD Ondraszek - pan Lysej Góry...
  Další fotečky z pražského křtu CD Poplór...
  Aktuální článek o CD Polór:
  Report z festivalu Colourscope...
  První recenze na POPLÓR! Čtěte v Napsali o nás...(nerozhodný ksichtík má pro to, že je psaná na premix, ale naštěstí byl pan recenzent soudný a nehodnotil zvuk...)
  K mp3 ukázkám z alba Poplór přibyly i texty...
  Přepěkné fotečky Ondráše Besperáta z pražského křtu Poplóru k vidění ve Fotoalbu :-).
  Tak jsem to v Akropoli včera pěkně pokřtili, čestným kmotrem Juraj Červenák, a obrovský kámen žuchl ze srdce, bo to fakt vypadalo, že to nedáme dohromady. Přidávám hitparádu Poplóru a jsem teda zvědavý :-).
  Naopak recenze na na CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry je zcela relevantní :-).
  V aktuálním čísle časopisu REPORT music&style vyšla údajně recenze na naše nové album Poplór. I když prý dopadla vcelku dobře, nemůže být zcela relevantní. CD oficiálně ještě nevyšlo a vzhledem k tomu, že každé číslo časopisu se připravuje s velkým předstihem, jde zřejmě o recenzi na premix Poplóru, který vydavatelství Indies poskytlo vybraným novinářům. Není to tedy recenze na konečnou, originální verzi. K tomu je třeba přihlédnout...
  Chcete-li si poslechnout úvodní písničku z připravovaného alba POPLÓR, klikněte na odkaz :-).
  Byla přidána dvě další alba do Diskografie - Čarohraní a POPLÓR!!! Tož, kukněte... :-)
  Byly přidány pěkné fotečky z akustického hraní na Skleněnce...Fotogalerie - Očima diváků...(oním divákem byl Benki;-))
  Ondraszka jsme šťastně pokřtili, trochu vydechli a nyní s dvojnásobnou sílou hurá do dokončovacích prací na našem novém řadovém CD POPLÓR! Termín křtu - 7.6.2006 - neúprosně tlačí...
  CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry "odjely do lisu" a ted už je vše v rukou bohů...(SLOVANSKÝCH ;-)). V tiskárně už se tisknou přepěkné booklety, jejichž návrh pochází z rukou cenami ověnčeného grafika Přemysla Štěpánka (Anděl - obal roku) a tak na křest do Českého Těšína dorazí komplet úplně čerstvý - rovnou z továrny. Držme palce ať se nic nevyvrbí a tuto sobotu 6.5. budeme křtít...:-)
  Přidány ukázky mp3 z alba Horní chlapci.
  Chcete-li se dozvědět něco víc o naší nové desce, kupte si aktuální číslo ROCK&POPu. Dvoustránkový pokec se zvídavým Petrem Potužníkem a nějaké srandičky k tomu...:-). Trpělivě si počkal a tak exkluzivní informace k našemu novému počinu vyjdou právě v tomto časopise...
  V sekci Fotoalbum nové fotečky ze studia.
  Mp3 ukázky z Ondráška i Nebe vysazeny ;-)
  Tak a v sekci Fotoalbum máte kompletní přehled muzikantů hostujících na naší nové desce...:-). Z nástrojového obsazení je patrné, že to bude velmi pestré CD...;-)
  Počet vašich návštěv se přehoupl přes 30 000! - díky za přízeň:-). V sekci Napsali o nás - Rozhovory - nový rozhovor...
  ...a zase nějaké fotečky ze studia...:-)
  CD Ondraszek, pan Lysej Góry dostává svou finální tvář. Spolu s tvůrcem přepěkného bookletu Těšínského nieba, který zpracovává i booklet pro Ondráška jsme se rozhodli pro verzi, kterou můžete vidět v DISKOGRAFII, nyní i včetně definitivních názvů tracků a jejich stopáží. Na tomto CD vás čeká 66:11 min. muziky....:-)
  První várka fotek ze studia umístěna...:-)
  Na naší nové desce bude spousta zajímavých a fajných hostů. Během natáčení stačím ještě fotit, zvukový mistr Broněk je pohodář a muzikant a tak se v mnohém můžu spolehnout na něj, a ony fotky postupně umístím na náš web. :-)
  Webka se nám zase trochu hnula (včetně německé verze - kdybyste si chtěli pocvičit jazyk :-)) a tak si můžete namísto nefunkčního "Připravujeme" stahovat z Odkazu "Download" třeba naše videoklipy, Haniččiny obrázky inspirované naší muzikou, nebo ukázky našich písniček, které se tam časem objeví...
  Příští týden proběhně závěrečný mix a mastering CD Ondraszek - pan Łysej Góry. Ode dneška máte možnost předobjednávek tohoto alba (tradičně přes DISKOGRAFII). A POZOR! : PRVNÍ TŘI MAJÍ CD ZDARMA :-). Cena je zatím stanovena na 400,-kč. Součástí alba bude i DVD s ukázkami z představení, dok. filmem a spoustou bonusů pro zvídavé ;-)...
  Hudebník Tomáš Kočko a básnířka Renata Putzlacher, spolutvůrci představení Těšínské niebo (www.tdivadlo.cz/tn), se při příležitosti dalšího hudebnědivadelního projektu Ondraszek – Pan Łysej Góry (Ondráš – pán Lysé hory) rozhodli, že spolu s režisérem představení Bogdanem Kokotkem připraví CD s písněmi, které v tomto představení zazněly a také českopolské vzdělávací DVD na téma zbojník Ondráš a jeho doba. Na DVD najdete dokument české TV Písnička o Ondrášovi, v němž hraje T. Kočko roli zasvěceného průvodce, dokument Ondraszek – Pan Łysej Góry s úryvky ze stejnojmenného představení Polské scény Těšínského divadla a také mnoho dokumentačních materiálů, které realizátoři tohoto představení shromáždili. Zajímavostí bude interaktivní mapa, na které budou označena všechna místa na Moravě a ve Slezsku, na české i polské straně spojená s ondrášovskou legendou. Jmenovaní tvůrci, kteří se na tato místa osobně vydali, měli k dispozici ondrášovskou literaturu a také nejnovější vědecké práce zabývající se problematikou zbojnictví v Karpatech. Realizátoři projektu doufají, že CD s hudbou a písněmi Tomáše Kočka v překladech Renaty Putzlacher a s písněmi v podání mj. Tomasze Kłaptocze představitele hlavního hrdiny a lídra hudební skupiny Akurat, bude zajímavým hudebním artiklem nejenom pro fanoušky těchto umělců. Pevně věří, že shromážděné materiály o slezském zbojníkovi a jeho epoše budou zajímat nejenom místní nadšence, ale také mládež v českých a polských školách, a že pomohou učitelům v přípravách hodin na téma dějin tohoto ještě ne zcela objeveného, mnohonárodnostního regionu. CD a DVD komplet vyjde díky spolupráci moravskoslezských institucí Těšínské divadlo, SolisArt a Kongres Poláků v ČR.
  Na přelomu února a března sedáme do studia a začínáme točit naše nové CD. Možná, že se tu objeví nějaký fragment nové písničky, tož buďte ve střehu a držte nám palce, ať se vám i nám nové album líbí! :-)
  Tak jste si vyhlasovali reprízu našeho živého hraní v rádiu STUDENT! :-) Kukněte do sekce Koncerty...
  Videoklip Koberšti synci je stále k vidění v hitparádě Na moll - viz. sekce Koncerty. A pořád můžete hlasovat a vyhrávat ceny...;-)
  Pokud vám unikl živý koncert z rádia STUDENT, můžete si zahlasovat a ovlivnit tak odvysílání jeho reprízy v lednu...
  V sekci Fotogalerie nové fotky.