1640964426.svg

Aktuálně

  Tuto sobotu na ČT 2 premiéra pořadu Kultura.cz, kde uvidíte v pětiminutovém portrétu nejen T.K., ale i nový klip k písničce Česká (velmi vypečený;-)) .
  Recenze na Poplór.
  Recenze na Poplór.
  Dobrá zpráva! Ti, kteří nestihnou naše pražské hraní 22.9. v Holešovicích 15:00, můžou prubnout ještě ten den (resp. večer) klub Popocafepetl...:-)
  Kdo má chuť si přečíst něco o zákulisí Poplóru, kupte si aktuální Kulturní magazín UNI (k nesehnání...) anebo jukněte na stránky o World music hudebního publicisty Jiřího Moravčíka.
  Moc příjemná zpráva: dnes nám přišly výsledky World Music Charts Europe za měsíc srpen 2006. K naší nečekané radosti se v Top 20 na 13 místě umístil Poplór! (Z 200 alb!) :-)
  Do jaké míry souvisí etika s estetikou? Skvělý článek a téma, kterémě zajímá. Ne jen kvůli Grassovi či Jarkovi...Wagner, Burian, Sequens, Nezval, Mácha, Nezdařil...
  Takový článek k Poplóru...
  Kouknutí do kuchyně kolegům. Zajímavý rozhovor se skupinou Čechomor.(Dole...)
  Ve zpěvníku přibyly akordy k písním V javorových horách a Zbojnicky zvrtek a na netu je nová recenze na CD Poplór...
  Přepěkná fotečka z koncertu ve Vysokém Mýtě...
  Recenze z časopisu MUSIC na CD Poplór...
  Foto ze Silmarillion II. část
  Fotečky z našeho účinkování z polského, jak jsme na místě zjistili, metalového :-) festivalu Silmarillion. Skvělý zvuk a...skvělé metalové publikum, které nás vzalo aj s chlupama :-))
  Nové dvě recenze na CD Poplór najdete v aktuálních číslech časopisů MUSIC a ROCK & POP.
  Čerstvá recenze CD Poplór na MusicWebu...
  Pod producentským dohledem T. Kočka vzniklo bonusové CD Silent Stream Of Godless Elegy s názvem Osamělí. Hudební kritik Petr Korál je u vytržení...
  Tak bohužel, zítřejší koncert v Karlovicích je pro nepřízeň počasí zrušen...Tož si do dáme někdy příště :-).
  Tomáš Kočko - rozhovor pro Reflex.
  Vzpomínka na Cimburk - fotečky oo ilicze...
  Další kratičká recenze na CD Poplór...
  Poplór - čerstvá recenze (a hned i s nějakými těmi ohlasy)...
  Recenze na CD Poplór v Pdf na straně 28.
  Recenze na CD Poplór ze Zpravodaje Jonášova klubu
  Pěkné "DĚKUJEME" :-) (především Libušky, Helenky a Tfarocha) patří fanynkám Janě a Andy z Ústí nad Labem. Sjel jsem takhle zase jednou z hor do rodného Frýdku a v poště balíček a v něm plnící pero zn. PARKER určené k podpisům...:-)
  A další recenze na Poplór.
  Umístěny srpnové koncerty.
  Nová recenze na CD Poplór-
  Tož,nějak se nám ty křty rozmnožily...V Praze český křest Poplóru (kmotrem slovenský spisovatel Juraj červenák) v Kuřimi křest Poplóru moravský (kmotrou polská básnířka Renata Putzlacher) a včera na Masters of rock křest EP Silent Stream Of Godless Elegy - Osamělí (kmotrem...já :-))).
  Vy všichni, kteří si rádi poslechnete i něco tvrdšího a míříte na zítřejší první festivalový den Masters of rock do Vizovic, nenechte si ujít set doommetalových Silent Stream Of Godless Elegy. Mimo jiné zazní i píseň Pohanská z nového CD Poplór. Tzn. T.Kočko (j.h.) + SSOGE. :-)
  Ve Fotogalerii - Očima diváků - Benkiho vzpomínková fota na letošní Cimburk :-)
  První fotečky ze Sweetsenfestu...
  Tomáš Kočko jako vytuněná škodovka...(recenze (?) na písničku Česká...)
  Nová recenze na CD+DVD Ondraszek - pan Lysej Góry...
  Další fotečky z pražského křtu CD Poplór...
  Aktuální článek o CD Polór:
  Report z festivalu Colourscope...
  První recenze na POPLÓR! Čtěte v Napsali o nás...(nerozhodný ksichtík má pro to, že je psaná na premix, ale naštěstí byl pan recenzent soudný a nehodnotil zvuk...)
  K mp3 ukázkám z alba Poplór přibyly i texty...
  Přepěkné fotečky Ondráše Besperáta z pražského křtu Poplóru k vidění ve Fotoalbu :-).
  Tak jsem to v Akropoli včera pěkně pokřtili, čestným kmotrem Juraj Červenák, a obrovský kámen žuchl ze srdce, bo to fakt vypadalo, že to nedáme dohromady. Přidávám hitparádu Poplóru a jsem teda zvědavý :-).
  Naopak recenze na na CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry je zcela relevantní :-).
  V aktuálním čísle časopisu REPORT music&style vyšla údajně recenze na naše nové album Poplór. I když prý dopadla vcelku dobře, nemůže být zcela relevantní. CD oficiálně ještě nevyšlo a vzhledem k tomu, že každé číslo časopisu se připravuje s velkým předstihem, jde zřejmě o recenzi na premix Poplóru, který vydavatelství Indies poskytlo vybraným novinářům. Není to tedy recenze na konečnou, originální verzi. K tomu je třeba přihlédnout...
  Chcete-li si poslechnout úvodní písničku z připravovaného alba POPLÓR, klikněte na odkaz :-).
  Byla přidána dvě další alba do Diskografie - Čarohraní a POPLÓR!!! Tož, kukněte... :-)
  Byly přidány pěkné fotečky z akustického hraní na Skleněnce...Fotogalerie - Očima diváků...(oním divákem byl Benki;-))
  Ondraszka jsme šťastně pokřtili, trochu vydechli a nyní s dvojnásobnou sílou hurá do dokončovacích prací na našem novém řadovém CD POPLÓR! Termín křtu - 7.6.2006 - neúprosně tlačí...
  CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry "odjely do lisu" a ted už je vše v rukou bohů...(SLOVANSKÝCH ;-)). V tiskárně už se tisknou přepěkné booklety, jejichž návrh pochází z rukou cenami ověnčeného grafika Přemysla Štěpánka (Anděl - obal roku) a tak na křest do Českého Těšína dorazí komplet úplně čerstvý - rovnou z továrny. Držme palce ať se nic nevyvrbí a tuto sobotu 6.5. budeme křtít...:-)
  Přidány ukázky mp3 z alba Horní chlapci.
  Chcete-li se dozvědět něco víc o naší nové desce, kupte si aktuální číslo ROCK&POPu. Dvoustránkový pokec se zvídavým Petrem Potužníkem a nějaké srandičky k tomu...:-). Trpělivě si počkal a tak exkluzivní informace k našemu novému počinu vyjdou právě v tomto časopise...
  V sekci Fotoalbum nové fotečky ze studia.
  Mp3 ukázky z Ondráška i Nebe vysazeny ;-)
  Tak a v sekci Fotoalbum máte kompletní přehled muzikantů hostujících na naší nové desce...:-). Z nástrojového obsazení je patrné, že to bude velmi pestré CD...;-)
  Počet vašich návštěv se přehoupl přes 30 000! - díky za přízeň:-). V sekci Napsali o nás - Rozhovory - nový rozhovor...
  ...a zase nějaké fotečky ze studia...:-)
  CD Ondraszek, pan Lysej Góry dostává svou finální tvář. Spolu s tvůrcem přepěkného bookletu Těšínského nieba, který zpracovává i booklet pro Ondráška jsme se rozhodli pro verzi, kterou můžete vidět v DISKOGRAFII, nyní i včetně definitivních názvů tracků a jejich stopáží. Na tomto CD vás čeká 66:11 min. muziky....:-)
  První várka fotek ze studia umístěna...:-)
  Na naší nové desce bude spousta zajímavých a fajných hostů. Během natáčení stačím ještě fotit, zvukový mistr Broněk je pohodář a muzikant a tak se v mnohém můžu spolehnout na něj, a ony fotky postupně umístím na náš web. :-)
  Webka se nám zase trochu hnula (včetně německé verze - kdybyste si chtěli pocvičit jazyk :-)) a tak si můžete namísto nefunkčního "Připravujeme" stahovat z Odkazu "Download" třeba naše videoklipy, Haniččiny obrázky inspirované naší muzikou, nebo ukázky našich písniček, které se tam časem objeví...
  Příští týden proběhně závěrečný mix a mastering CD Ondraszek - pan Łysej Góry. Ode dneška máte možnost předobjednávek tohoto alba (tradičně přes DISKOGRAFII). A POZOR! : PRVNÍ TŘI MAJÍ CD ZDARMA :-). Cena je zatím stanovena na 400,-kč. Součástí alba bude i DVD s ukázkami z představení, dok. filmem a spoustou bonusů pro zvídavé ;-)...
  Hudebník Tomáš Kočko a básnířka Renata Putzlacher, spolutvůrci představení Těšínské niebo (www.tdivadlo.cz/tn), se při příležitosti dalšího hudebnědivadelního projektu Ondraszek – Pan Łysej Góry (Ondráš – pán Lysé hory) rozhodli, že spolu s režisérem představení Bogdanem Kokotkem připraví CD s písněmi, které v tomto představení zazněly a také českopolské vzdělávací DVD na téma zbojník Ondráš a jeho doba. Na DVD najdete dokument české TV Písnička o Ondrášovi, v němž hraje T. Kočko roli zasvěceného průvodce, dokument Ondraszek – Pan Łysej Góry s úryvky ze stejnojmenného představení Polské scény Těšínského divadla a také mnoho dokumentačních materiálů, které realizátoři tohoto představení shromáždili. Zajímavostí bude interaktivní mapa, na které budou označena všechna místa na Moravě a ve Slezsku, na české i polské straně spojená s ondrášovskou legendou. Jmenovaní tvůrci, kteří se na tato místa osobně vydali, měli k dispozici ondrášovskou literaturu a také nejnovější vědecké práce zabývající se problematikou zbojnictví v Karpatech. Realizátoři projektu doufají, že CD s hudbou a písněmi Tomáše Kočka v překladech Renaty Putzlacher a s písněmi v podání mj. Tomasze Kłaptocze představitele hlavního hrdiny a lídra hudební skupiny Akurat, bude zajímavým hudebním artiklem nejenom pro fanoušky těchto umělců. Pevně věří, že shromážděné materiály o slezském zbojníkovi a jeho epoše budou zajímat nejenom místní nadšence, ale také mládež v českých a polských školách, a že pomohou učitelům v přípravách hodin na téma dějin tohoto ještě ne zcela objeveného, mnohonárodnostního regionu. CD a DVD komplet vyjde díky spolupráci moravskoslezských institucí Těšínské divadlo, SolisArt a Kongres Poláků v ČR.
  Na přelomu února a března sedáme do studia a začínáme točit naše nové CD. Možná, že se tu objeví nějaký fragment nové písničky, tož buďte ve střehu a držte nám palce, ať se vám i nám nové album líbí! :-)
  Tak jste si vyhlasovali reprízu našeho živého hraní v rádiu STUDENT! :-) Kukněte do sekce Koncerty...
  Videoklip Koberšti synci je stále k vidění v hitparádě Na moll - viz. sekce Koncerty. A pořád můžete hlasovat a vyhrávat ceny...;-)
  Pokud vám unikl živý koncert z rádia STUDENT, můžete si zahlasovat a ovlivnit tak odvysílání jeho reprízy v lednu...
  V sekci Fotogalerie nové fotky.
  V sekci K věci - velmi zajímavý článek o hudbě a jejím místě v současném světě. Možná trochu delší a složitější, ale stojí za to :-).
  Report z našeho pražského koncertu v Deltě.
  Hraní ve Frenštátě p. R. potvrzeno :-)
  V Sekci K VĚCI pár nových článků o Moravě, další na cestě ;-)
  Stále je možno popohnat náš klip k prvnímum kmístu ;-). Stále zůstává ve hře TV pořadu Na moll...:-)
  A náš klip opět skončil v hitparádě Na moll na krásném 2. místě :-).
  Ode dneška si u nás můžete objednávat CD Ostrovy - viz. Diskografie. Jde o sampler, na kterém najdete, kromě dalších zajímavých písní, náš Beltine, Svatojan a skladbu Po valašsky - aneb variace na karpatské téma, kterou hrajeme společně s irskými Sliotar.
  Protože se množí otázky ohledně našeho hraní v Brně, uvedu pár věcí na pravou míru: koncert v rádiu Student je sice veřejný, ale kapacita studia je omezená. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro jistý způsob selekce. V podstatě - kdo dřív napíše, toho pozveme :-). Nebude to koncert standartní, budeme hrát unplugged, jednotlivé bloky písní budou prokládány rozhovory s námi (bude přítomen moderátor r. Student), možná - co já vím - dojde i na otázky z publika, vše se bude vysílat do brněnského éteru, takže čím lepší atmosféra ve studiu, tím lépe se nám bude hrát a tím líp si to užijete vy, kteří budete ve studiu přímo s námi, i vy, kteří koncert budete poslouchat z radiopříjmačů...Nuže vy, kteří máte zájem "být u toho", napište na tkocko@post.cz a my se vám ozveme :-)
  Aktuální rozhovor s Tomášem z časopisu Harmonie v nezkrácené verzi na stránkách www.world-music.cz
  8.11. proběhne v Českém Těšíně v rámci festivalu divadel Moravy a Slezska jedno z posledních představení muzikálu Ondraszek - pan Lysej góry. Tož, neváhejte a udělejte si výlet do Těšína :-).
  Pozor-koncert v Kunčicích byl posunut na 19:30...
  Chcete-li si přečíst rozhovor Lukáše Pokorného s Tomášem Kočkem, ve kterém si mimo jiné dozvíte i to, jak Tomáš vnímal natáčení svého posledního videoklipu, prolistujte si webový magazín FOLKtime na adrese www.folktime.cz (článek vyšel 13.10.2005).
  Nuže, jak už jsem avízoval ve vzkazovníku - 21.října nás můžete slyšet unplugged na komorním koncertu pro Vlastenecký klub. Nebude to na Ostravici, ale v Kunčicích pod Ondřejníkem. Tož, jestli si chcete udělat výlet s kulturní vložkou ;-)) ozvěte se Petrovi Tryščukovi na mail petr@v-klub.cz. Nějaká místečka jsou ještě k mání...:-)
  Druhé místo! :-) Náš videoklip obsadil v televizním pořadu Na moll druhou pozici :-) , DÍKY, a tak v klání videoklipů zůstává. I nadále tak pro něj můžete hlasovat. Jak? viz. odkaz
  Náš klip Ti koberšti synci je stále ve hře! Tou hrou je televizní hitparáda klipů na Dobrém ránu z Moravy a Slezska. Tož neváhejte a hlasujte! :-))))
  V sekci Fotoalbum přibyly nové (staré) ;-) fotky. Postupně budou přibývat další a další - stále aktuálnější - bo Janek webmaster si udělal čas a sed na to ! :-))
  Díky i za dnešní hlasování do Dobrého rána. Opět jsme to vyhráli! :-)))
  Tak počínaje dnešním dnem, můžete hlasovat do Dobrého rána z Moravy a Slezska, neb právě tam běží každý den náš nový videoklip ke Koberskym synkum. A z nepotvrzených zdrojů se mi doneslo, že dnes vyhrál právě náš videoklip! Díky a jen tak dál! :-)))))
  Protože se množí dotazy, jak že je to s naším pražským koncertem v Rock café, tož jsem si na to posvítil...A zjistil jsem, že je celý koupený ČVUT...čili neveřejný. Moc se omlouvám, ale tato skutečnost mi jaksi unikla... A tak jsem vysadil do sekce KONCERTY náš další pražský koncert, který se uskuteční hned následující měsíc v klubu DELTA. Tož dondite :-).
  Tak jsme včera v Kobeřicách oficiálně pustili do světa náš nový videoklip a vy, kteří jste tam nebyli si jej můžete skouknout na internetu, anebo přímo na ČT2 v hitparádě pořadu Na moll, premiérově v pondělí 12. 9. 2005.
  Pozor, na Střekově hrajeme o kousek dříve! Začínáme už v 16:50 - hned po kapele Buty :-)
  Máte-li chuť vidět příběh zbojníka Ondráše ve formě muzikálu s našimi písničkami na divadelních prknech, přijeďte do divadla do Českého Těšína 15.9.
  Pozor,dnes v noci hrajeme v Noci s Andělem ČT 2 22:20 (sestřih).
  V sekci Koncerty, nová aktuální slyšení :-)
  Pozor! Vy všichni, kteří jste se na nás chystali do Borotína - fesťák byl zrušen...bohužel.
  A vy, kteří si chcete připomenout pohodovou atmosféru Sweetsenfestu (video ze sobotních koncertů - aj z našeho tím pádem;-)) klikněte si
  Režisér Tomáš Hubáček dnes dokončil střih klipu k písni Ti koberští synci. Výsledek čekejte do konce července...
  Zítra (tedy v pondělí 20.6.2005) bude od 20:30 rádio Akropolis vysílat hodinový rozhovor s Tomášem, samosebou prokládaný písněmi v podání ORCHESTRu.
  POZOR! Změna času a dne hraní na festivalu SWEETSENFEST!!! Hrajeme v sobotu (nikoli v pátek)...viz.Koncerty
  Další mp3 ukázky - tentokrát album Do tanca! :-)
  A protože náš webmaster Janek nelení, můžete si poslechnout ukázky našich písniček v mp3. Zatím tedy ze Sadného zrna a Hodovnice, ale další na cestě...:-)
  A další várka not umístěna...:-)