1640964426.svg

Aktuálně

 • Do Ruskáááááá!

  No, přátelé, držte nám palce. Jestli se uráčí ruské ambasádě udělit nám víza, poletíme po Zlaté Praze do ruské Ufy ukázat našim slovanským bratrům jak na Moravě robíme muziku :-).
 • Nahráváme bonusy k CD Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ...

  Protože se chystá reedice CD Do kamene tesané..., které je vyprodáno a dolis není možný (neb se někam stratily filmy s grafikou), přišlo Indies s nápadem udělat reedici v novém kabátě (v digipacku) a s bonusy (čtyři písničky navíc). Takže - ZDRAVÍME ZE STUDIA! :-) Právě teď...
 • Fotky z Českého dne ve Varšavě

  fotili Ewa i Grzegorz Najarovi.
 • DVD Těšínské niebo

  je na světě! Po čtyřech letech existence tohoto představení si jeho atmosféru (i když nejlepší je to samozřejmě naživo;-)) můžete vychutnat aj doma...
 • Z metalových luhů a hájů:

  "...zlatý hřeb však přišel až s přídavkem, kdy zazněla Kočkova překrásná písnička „Pohanská“. Sál při ní naplnila opravdu mystická atmosféra, čas se na pět minut zastavil a Orlovňa byla na okamžik svým vlastním světem uprostřed velké modré planety..." Fajné, ne? :-)
 • 1. máj jsme tradičně

  prožili v přepěkné Olomouci na EDO a večer jsme si užili v Těšíně na festivalu Kino na hranici. A zatím co z Olomouce fotky nemáme, z Těšína už ano :-)
 • Investigativní rozhovor...

  pořízený přímo v přestávce koncertu v Mostech.
 • Foto z Mostů u Jablunkova

  koncert na hotelu Grůň
 • Foto z koncertu

  v Novém Jičíně...
 • Kupa, ale doslova KUPA/Góra, na prawdę cała GÓRA

  nových aj staronových fotek ve Fotoalbu. Kompletní Irsko, Francie, Hukvaldy s Nohavicou, Rock for people, Sweetsen fest, Warszawa, Nový Jičín 2003, křty Poploru v Praze a Do tanca v Brně,.....atd...atd.... A to všechno díky Helence, která mě k tomu dokopala...;-)
 • Pozor změna - koncert v Novém Jičíně

  začne až v 20:00...
 • Kouzelná píšťalka v Praze

  Divadelní představení v režii a s hudbou Tomáše Kočka 'Kouzelná píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů' budete moci navštívit 11.5.2008 v Divadle V Dlouhé. Představení je pro děti - malé i velké ;-).
 • Noc s Andělem

  Dnes večer na ČT 2 v rámci Noci s Andělem proběhne předávání žánrových Andělů za rok 2007. Budeme u toho. Tož sa kuknite ;-).
 • Drzewo zycia - Pronikání

  Fotky z Opalenice
  -----------------------
  Fotki z Opalenicy
 • Fotky...

  Olomoucký koncert v U klubu ve fotografiích Petra Šindela najdete zde...
 • Ohlasy na naše polské turné s projektem Drzewo zycia - Pronikání

  vystoupení ve Varšavě....
  --------------------------------------
  impreza v Warszawie
 • Ohlasy na naše polské turné s projektem Drzewo zycia - Pronikání

  ...a pár foteček najdete v odkazu...
  ------------------------------------------------
  i kilka zdjęć znajdziecie tutaj...
 • Ondrášovo - Ondraszkowo

  Včerejším dnem, za účasti R. Putzlacher a T. Kočka v roli expertů a zpracovatelů vyhledávací studie, byla ukončena první fáze turistického projektu Onrášovo-Ondraszkowo. V krajině Těšínského Slezska - na obou stranách hranice - byly umístěny tabule s popisem míst, které jsou spojeny s legendou o zbojníku Ondrášovi a byl spuštěn web s adresami www.ondrasovo.eu a www.ondraszkowo.eu
 • Drzewo zycia - Pronikání...

  27.2.2008 bude mít ve Varšavě premiéru společný básnicko-hudební, moravsko-polský projekt Drzewo zycia - Pronikání (Strom života - Pronikání). Verše Moniky Anny Gasiorek a texty Tomáše Kočka ve vzájemném prolnutí s hudebním doprovodem ORCHESTRu.
  -------------------------------------------------
  W dniu 27.02.08 w Warszawie będzie mieć miejsce premiera wspólnego poetycko - muzycznego , polsko - morawskiego projektu Pt. " Drzewo Życia - Pronikani " ( Strom života - Pronikání ) . Wiersze Moniki A.Gąsiorek i teksty Tomasa Kocki we wzajemnym przenikaniu z muzycznym towarzyszeniem Orkiestry .
 • Co dělá T.K.& ORCHESTR v lednu, kdy nekoncertují? / Co robi T.K. & ORCHESTR w styczniu, kiedy nie koncertuje?

  Helenka i Libuška se mají zkouškové období, Libušce začala plesová sezóna - víkend co víkend zpívá a zpívá, Helenka připravuje muzikoterapeutický projekt, Méďa hraje a zkouší se svou kmenovou kapelou BG styl, Tfaroch zkouší a hraje s Brněnskou filharmonií a Tom vymýšlí muziku pro Švandovo divadlo a Jarka Nohavicu. Naživo nás v tomto roce poprvé uslyšíte v Olomouci v U klubu a nedočkavci v Ostravě, kde doprovázíme malé zpěváčky - finalisty soutěže Porubský skřivánek 7.2. :-)
  -----------------------------------
  Helenka i Libuszka mają sesję egzaminacyjną; Libuszka co weekend śpiewa na sezonowych zabawach, Helenka przygotowuje projekt muzykoterapeutyczny; Med' ma próby ze swoją kapelą BG styl; Tfaroch ma próby w Brneńskiej Filharmonii; Tom zaś pracuje nad muzyką do przedstawienia w praskim teatrze Švandovo, a także nad utworami dla Jarka Nohavicy. W tym roku pierwszy raz będziecie mogli nas usłyszeć w Ołomuńcu w U klubu, a niecierpliwych zapraszamy do Ostrawy, gdzie 7.2. będziemy towarzyszyć małym piosenkarzom – finalistom konkursu Porubský skřivánek.
 • Foto z ostravského koncertu v Templu

  Stručné info a několik fotek z našeho vánočního koncertu v ostravském klubu Templ ...
 • Búrajú starú pec...

  Milovníci poezie valašského básníka Ladislava Nezdařila se mohou těšit na vzpomínkový pořad České televize z cyklu Náš venkov - Búrajú starú pec...Premiéra 8.12. Viz. Koncerty.
  ------------------------------------------
  Miłośników poezji Ladislava Nezdarila z pewnością ucieszy retransmisja dokumentu o nim w cyklu Nasz Venkov w Telewizji Czeskiej - Premiera 8.12, zob. Koncerty
 • Warszawa

  I jest koncert w Warszawie! :-)
  6.12. 2007 klub Pracownia.
 • Akordy k Srbské...

  Sliby se mají plnit nejen o Vánocích, takže slibované akordy k písničce Srbská najdete ve Zpěvníku.
 • Koncerty na prosinec/ Koncerty na grudzień

  Přidány! :-)
  ----------------
  Są! :-)
 • Fotoalbum

  Přibyla další várka fotek (Cimburk, Prysk 2005 a 2007).
  ------------------------------------------------------------------
  Są nowe zdjecia (Cimburk, Prysk 2005 a 2007).
 • Do rzeczy

  I jedna wiadomość dla naszych polskich fanów - polska wersja sekcji "K věci" (Do rzeczy) będzie sukcesywnie uzupełniana polskimi tłumaczeniami zawartych w niej tekstów. Pierwsze będzie "Drzewo Życia". :-)
 • Kutululú z Beskyd dolú.../Turlu-turlu z Beskidów do doliny

  Kouzelnou píšťalku (hudba, režie a úprava Tomáš Kočko) máte možnost vidět i u nás na severu tuto sobotu 10.11.2007 v rámci 7.FESTIVALU DIVADEL MORAVY A SLEZSKA v Českém Těšíně.
  -----------------------------------------------------------
  Magiczna piszczałka (muzyka, reżyseria i adaptacja Tomáš Kočko) możecie zobaczyć i u nas na północy w tą sobotę 10.11.2007 w ramach 7. FESTIWALU TEATRÓW MORAWY I ŚLĄSKA w Czeskim Cieszynie.
 • Kutululú z Beskyd dolú...

  Kouzelná píšťalka (hudba, režie a úprava Tomáš Kočko) bude k vidění tuto sobotu 10.11. v 10:00 na 7.FESTIVALU DIVADEL MORAVY A SLEZSKA v Českém Těšíně.
 • MP3 přehrávač přímo na našich stránkách! / MP3 prosto z naszej strony!

  Náš webmaster máknul a připravil pro vás jednoduchý přehrávač, pomocí kterého si pohodlně přehrajete veškeré mp3 ukázky z našich alb. Jednu za druhou nebo na přeskáčku...jak je libo. Klikněte v menu na MP3. :-)
  ---------------------------------------------------------
  Nasz webmaster przygotował dla was proste narzędzie, przy pomocy którego możecie wygodnie słuchać wszelkich mp3 fragmentów piosenek z naszych albumów. Jeden za drugim czy nie po kolei... jak wolicie. Kliknijcie w menu na MP3. :-)
 • Nový web !!! / Nowa strona!!!

  Naši milí, to na co teď koukáte je nová podoba našich webových stránek.
  Klikejte, surfujte a pište, jak se vám líbí a co vám na nich eventuelně chybí.
  S technickými záležitostmi se můžete obracet přímo na webmastera - viz. Kontakt - Vzkazy pro Tomáše Kočka a členy....
  ------------------------------------------------------------
  Nasi mili, to, na co teraz patrzycie, to nowa wersja naszej strony. Klikajcie, surfujcie i piszcie, co się wam podoba, a czego ewentualnie brakuje. Ze sprawami technicznymi piszcie do webmastera – zakładka Kontakt – Żeby napisać do Tomáša Kočki i członków zespołu...
  Tuto sobotu kuknite na Noc s Andělem. Bude tam SSOGE naživo, kteří jsou v mé produkční péči a navíc hostovali na naší desce Poplór. A jestli se cestou z Českého Krumlova nevysekám, objevím se tam taky...;-)
 • Kouzelná píšťalka / Magiczna piszczałka

  21.9.2007 v 17:00, divadlo Radost Brno, premiéra pohádky Kouzelná píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů. Režie, hudba a úprava Tomáš Kočko...;-)
  --------------------------------------------------------------------------------------
  21.9.2007 o 17:00, w teatrze Radost Brno, premiera baśni Magiczna piszczałka albo turlu-turlu z Beskidów do doliny. Reżyseria, muzyka i adaptacja Tomáš Kočko...;-)
  ...a nějaké ty fotečky z Irska, ROCK FOR PEOPLE a oslav letního Slunovratu najdete...
  15.9. se vysílá ve 20,00 na ČT 2 Těšínské niebo. Tož, kdo jste jej ešče neviděli, máte možnost. A kdo jste už viděli, můžete srovnat pohled Váš a pohled kamery....
  Fotky z koncertu na Hukvaldech
  Pozor, dnes hrajeme v Olomouci už v 16:00!
  A ten sám koncert pro nemoc odebrán...(Soláň 25.8.2007)
  Přidán koncert na Soláni 25.8.2007. v přívětivém prostředí Zvoničky.
  Fran Směja - opomíjený básník ze Slezska: 6.8 a 9.8 po půlnoci na ČT 2...
  Ve čtvrtek 2.8. budeme hrát v Dobrém ránu z Moravy a Slezska a povídat o frýdecko-místecku a jeho nejznámjší legendě - zbojníku Ondrášovi....
  A ještě jeden koncert přibyl a opět na Slovensku - 20.7. Turzovka - Drotáriafest.
  A další novinkou je přidaný koncert v Bratislavě na Etno & World festivalu 15.7.
  A jedna žhavá novinka - koncert v Plzni 5.7. je zrušen...
  Právě byl dodatečně přidán nový koncert v začátku července. 4.7. v Polné :-)
  ..."Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To věru není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens. Existuje i cosi jako "duše národa", tak jako genius loci...". Toto jsou slova básníka a filozofa Egona Bondyho, který nedávno zemřel, a který se ,kromě jiného, zabýval přírodním náboženstvím. Rozhovor, který na toto téma poskytnul časopisu DIVA najdete postupně ve dvou částech v K věci.
  Vy všichni, kteří máte rádi poezii, poslechněte si jak ústrojně propojil naši hudbu s verši Josefa Strnadela režisér Radovan Lipus. Dnes a celý týden vždy v 23:00 na stanici Vltava v pořadu Stránky na dobrou noc.
  A první fotky z pohodového hukvaldského koncertu. Nafotila Andrejka...Díky :-)
  Jak to bude na Hukvaldech? Něco už napsal pan kastelán do vzkazů, ale já to shrnu: Vstupné koncert s prohlídkou hradu je 80,- kč. Hradní motta bude ten den zavřená - bude se chystat zvuk a přístupná bude jen návštěvníkům koncertu (v době koncertu a po něm...:-))
  Zpráva nejen pro účastníky televizního natáčení našich písniček pro pořad Na moll: premiéru můžete skouknout 18.6. 2007 na ČT 1 ve 23:45.
  Informace pro všechny, kteří se za námi chystají na koncert do televize. Sraz v 18:45 před studiem Typos na Jezuitské ul. Tam vás vyzvedne buď někdo (asi já;-)) z kapely nebo paní produkční. Vy, kteří máte naše volňásky z Andělského koncertu v Brně, máte rezervaci míst vpředu...;-)
  Zdá se, že se našim pohanským přátelům z Polska naše muzika zamlová. 29.5. Tomáš Kočko & ORCHESTR opět na internetovém rádiu WID.
  Pěkně zdravíme z Polska. Vy všichni, kterým se po nás stýská ;-) si nás můžete poslechnout v přímém přenosu z našeho Varšavského koncertu 20.5.2007 od 20:00 na internetovém rádiu WID.
  Dvoudisková verze CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry je vyprodána. K mání zůstává verze jednodisková CD Ondraszek p.L.G.
  Polské internetové rádio WID vysílá 25.04. pořad o Moravě a její hudbě...(Kočko, SSOGE...):´Morava formálně náleží k Čechám, ale má svou vlastní kulturu, tradice a umění...´ Tak to vypadá, že naši severní sousedé o nás vědí více než my o nich...
  Zveme vás všechny na natáčení našeho koncertu v České televizi Brno. 28.5.2007 v 19:00 to vypukne. Vstup zdarma a dobrou náladu povinně s sebou:-). Majitelé rezervenek z našeho Andělského koncertu v Brně - nástup už v 18:30 před studiem ČT TYPOS na ulici Jezuitské.
  Hudební kořeny i ve středu! Od 2. dubna běží na vlnách Č. rozhlasu Ostrava vždy v 20:05 Hudební kořeny z předešlé soboty v repríze. :-)
  Pro všechny obdivovatele televizních Šumných měst: naši muziku uslyšíte kde? Přece v dílu Šumný Radhošť! :-) (11.4. ČT1 22:20, 15.4. ČT2 09:35 a ČT1 18.4. 09:00)
  Pro ty, kdo už oželeli frýdecko-místecký Sweetsenfest, dobrá zpráva! Festival bude! :-) V termínu 29.6. - 30.6.2007 v areálu stadionu TJ Slezan ve Frýdku. A my tam, jak jinak ;-), budeme hrát.
  Dobrá zpráva! K našim andělským destinacím přibyla i Opava. :-)
  A protože se chceme o radost z Anděla s vámi podělit, zahrajeme pro vás dva "andělské" koncerty. Ve Frýdku - Místku a v Brně. Sledujte sekci Koncerty, brzy se objeví termíny:-). (Brno bude v dubnu...;-)))
  Rozhovor na solokapr.cz
  Děkujeme vám všem, kteří jste nám drželi palce, my jsme toho Anděla včera nakonec dostali! :)
  Dobrá? špatná? zpráva: CD+DVD Ondraszek pan Lysej Gory, je téměř vyprodáno a dolis se dělat nebude. Takže kdo zaváhá...;-) bude mít "jen" CD. Jednodisková verze zatím je :-).
  Jak nejspíš dopadnou Andělé? "Zatímco o Anděly se v žánru world music ucházejí zajímavé tituly, podle nominací třou jejich folk & country kolegové bídu s nouzí..." píšou na IDNES
  Ve středu od 21:00 si na polském internetovém rádiu Rodzimowiercze Radio Internetowe budete moci naladit krom jiných také Tomáš KOČKO & ORCHESTR v rámci pořadu "Czesi, nasi sąsiedzi, w Słowiańskiej"...
  Byly zveřejněny nominace na cenu Anděl 2006, a jsme tam...:-)
  Vsem milovnikum dobre poezie...
  Nový videoklip k písni Moravská je vidění na našem účtu na myspace.Režie - Petr Babinec.
  Je nám ctí, že pro hudebního publicistu, specialistu na world music, Jiřího Moravčíka patří POPLÓR k sedmi nejlepším albům roku 2006 v tomto žánru.
  Máme tady začátek roku 2007 a to znamená, že se začínají rojit různé ankety hodnotící lecos co se objevilo v roce minulém. Třeba hudební alba. Jednou z nich je i anketa VOLBY RO(c)KU 2006, kam byla naše aktuální deska POPLÓR nominována. Tož, neváhejte a
  Pro všechny vás, kteří postrádáte na našich koncertech taneční parket - dobrá zpráva: přijďte si s námi zapařit na zimní Colours of Ostrava! :-)
  Tož, naši milí, děkujeme vám za přízeň, přejeme pohodové svátky a v novém roce se na vás budeme těšit! :-)
  Pozor! Náš prosincový akustický koncert v Ostravě se přesouvá na leden!
  Nečekaně se naše CD Poplór objevilo ve společnosti vůbec ne nepříjemné.:-) Recenze na rockovém zinu
  Dobrá zpráva pro všechny Ostraváky:-). Po svátcích, 27.12., si budete moci užít naší muziky v pohodové akustické verzi v prostorách Čajovny u Sýkorova mostu.
  Kterak se v Těšíně křtilo...
  Vy, kteří se nebudete moci na Štědrý den dočkat dárečků, pusťte si rádio, stanici Vltava v 16:30, uslyšíte výběr z letošní vánoční kolekce EBU (Europian Broadcasting Union;-)) kde zazní i koleda v našem podání...
  Moravská kmotra našeho CD Poplór, Slezská Polka z Brna, básnířka Renata Putzlacher uvádí na svět svou novou sbírku ANGELUS za asistence patronů Radovana Lipuse a Petra Hrušky a kmotrů Ewy Golebiowské a Tomáše Kočka.
  Tramtadadáááá!!!!:-) Díky šikovnosti našeho kamaráda ze SSOGE (kujem Radúzi;-)) máme přepěkný účet na MySpace. Kukněte na
  Přepěkné vzpomínkové fotečky z letošního léta ve Vysokém Mýtě:-)
  Přidány nové koncerty v rámci ČajTOUR 2006 :-)
  Pro všechny vás znalé jazyka polského jeden historický, ale stále aktuální rozhovor Tomáše Kočka pro portál
  Jak to chodí, když chce malé vydavatelství z České republiky uspět v Evropě? Čtěte zajímavý rozhovor z Přemkem Štěpánkem z Indies rec.
  A ještě jedna vzpomínka na koncerty ve Varšavě: 19.11. repríza našeho druhého koncertu v ODT a 29.11. "kuchyňský":-) rozhovor pro polské rádio WID. Vše on-line na
  A jedna recenze na Poplór z Německa:-) Překlad najdete v Napsali o nás a
  Zítra, tzn. v úterý 7.11., si po 10:00 hodině můžete poslechnout na vlnách Č. rozhlasu Ostrava pokec s Tomem o jeho projektu Hudební kořeny.
  Včera v noci byly dotočeny poslední záběry našeho nového videoklipu k písničce Moravská. Jste na něj zvědaví? My taky...:-)
  Počínaje sobotou 4.11. budete moci slýchávat Tomáše Kočka pravidelně na vlnách Českého rozhlasu Ostrava v jeho hodinovém pořadu HUDEBNÍ KOŘENY. Mimo rozhlasové vlny pak po internetu. Témata na listopad? Gorolská muzika s Andrzejem Niedobou; držitelé Anděla - Silent Stream of Godless Elegy; Mojmir Novakovič a jeho pojetí fůze tradiční hudby a elektroniky a ohlédnutí za festivalem Sweetsenfest 006.
  V pondělí bude v Dobrém ránu z Moravy a Slezska k vidění náš nový střihový klip k písničce Česká...
  Náš koncert ve Varšavě - fotky...
  Zde uvidíte, jak to v klubu Sklad butelek vypadalo na našem koncertě.
  Další oslavná recenze na náš Varšavský koncert ve "Skladzie butelek"...
  Zde další fotky z Varšavy.
  Pro vás, kteří máte dobré připojení ;-) a chtěli byste být ve Varšavě na našem koncertě, můžete si kliknout na Radio Wid, které náš koncert nahrávalo. Tzn. 29.10. v 20:00 si jej můžete v repríze poslechnout :-)
  Producentské dítě Tomáše Kočka CD Osamělí moravských folk-metalistů Silent Stream Of Godless Elegy je albem týdne.
  Už druhý měsíc se drží Poplór v Top 20 Europian World Music Charts!:-)
  A aby to s Poplórem nebyla taková selanka ;-) přináší Ifolk tuto zdrcující recenzi:
  Nová obsáhlá recenze na Poplór (Pan Hartman uhodil hřebík na hlavičku...)