1640964426.svg

Aktuálně

  Dnes parádní zkouška s tanečním souborem @Scarlett.sy.lit ve Svitavách!???? Zítra generálka a pak v 18:00 premiéra!????????????
  Dlaší 4 dny Kračúnovské šňůry se pěkně utřepaly: 7.-10.12. : Brno, Kladno, Slaný, Praha! ????
  Chystáme se na Kračúna a už dorazil nový merch! ????
  Letošní Kračúnovská šňůra už se u-tře-pá-vá! Závěr: 18.-21.12. Hodoňovice, Vsetín, Hranice, Ostrava!!! :-D
  Fotéčky Tyna Photography z EDO na Sluňákově. Bylo slunečno a pohodově. ☀️ ???? Krásně se nám pro vás hrálo! :-)
  V sobotu v Beskydech! ????????????Přijďte si s nama zabékat a zatančit!????????????
  Koncert na konci světa... :-)
  Minulý víkend jsme mezi zvukovkou ve tři a hraním v osm na přívětivém festivalu Zámecké slavnosti v Zamek Poruba stihli lecos. :-) Máknout na nové písničce, zablbnout si v tričkách z festivalu Festiwal Czeremcha a samozřejmě ochutnat báječné řecké speciality! ????????????????????????????????????????????????
  Fotéčky - kterak jsme mámili v Brandýse nad Orlicí! :-)
  Příležitost pro ty, na které nezbyly lístky na Špilberk :-) (bo je vyprodáno... ????) A navíc svou přítomností podpoříte parádní stavbu architektky Petry Vorlíčkové! ????
  Pozor, hledáme houslistku zpěvačku na dlouhodobý záskok (Libuška řeší ještě jiný hudební projekt) Anebo nám dejte tip ????????????
  Maják fest! Zajímavý line - up! :-) ????
  V Protivíně zahájíme sobotní program! :-)
  V Zubří uzavíráme páteční program! :-)
  Na fesťáku v Glastonbury jsme letos sice nehráli, ale album ONA se tam prostřednictvím časopisu Songline (3000 ks tam bylo rozdáno) dostalo! ????
  NÁHRADNÍ TERMÍN ŠPILBERKU POTVRZEN - 15.9.2022 Vzhledem k tomu, že koncert krátce po začátku ukončil prudký liják, platí, že koncert uděláme celý znovu v náhradním termínu. Zahraje Tomáš Kočko & Orchestr I Deloraine s plnou pohanskou ohnivou show, tak jak bylo plánováno. Zapište si do diářů čtvrtek 15.9.2022. Zakoupené vstupenky ze Smsticketu samozřejmě zůstávají v platnosti, nemusíte podnikat žádné kroky a stačí pouze přijít. Pokud v novém termínu nemůžete dorazit, můžete vstupenky vrátit prostřednictvím SMSTICKETU na emailu info@smsticket.cz, peníze vám budou vráceny. Prosíme učiňte tak do 8.8.2022. Pokud jste chtěli na koncert přijít a nestihli jste koupit vstupenky, můžete i nyní. Vždy když někdo vstupenku vrátí je možno ji na Smsticketu zakoupit znovu. Těšíme se na vás. Bude to velké.
  V srpnu nám přibylo ještě jedno hraní! Valašsko!???? Zubří!???? A na našich www stránkách jsou přidány koncerty do konce září! ????
  Copak to slavíme? Každý rok na KELTSKÁ NOC má Libuška výročí společného hraní s ORCHESTRem! ???? Tož, živijóóó!????????????????????????????
  Vzpomínka na slavnostní koncert ke 100 výročí narození básníka Ladislava Nezdařila. Děkujeme Zdeňkovi Sazovskému za fotéčky! :-)
  Libuška moc a moc spěchala z fesťáku na vlak a skluz v programu byl velký, tož se Pavel rozhodl radikálně zakročit! :-D
  Měli jsme strach, jestli ten koncik na KN po takovém dlouhém přejezdu z Polska dáme bez ztráty květinky.Ale kotel pod jevištěm nás vybičoval k výkonu na dřeň! Byli jste skvělí!????????????????❤????
  A z plumlovské Keltské noci rovnou do Veselíčka! Třeba najdeme aj Ztracené ráj!????????????
  Naši Katalánci nám rozumějí!????????
  Čekají nás dva koncerty v prastarých zdech středověkých pevností za sebou! Na hradě Špilberku zahrajeme dvojkoncert s kapelou Deloraine a na hradě Trenčíně zahájíme festival Morava krásna zem! :-)
  Dostali jsme varování, že Rakušáci jsou studení čumáci. ????Není to pravda!???? Parádní festival ve stodole, vstřícní usměvaví lidé všech věkových kategorií, bezchybná a při tom pohodová organizace a nedostižný kulinářský zážitek - pstruh (asi alpský...)! Příště rádi! :-) ????????
  Dneska poprvé v Rakousku!????????
  Speciální odpoledne věnované moravskému básníkovi jehož verše jsme zhudebnili na třech našich deskách. Které pak to jsou? ;-) Na viděnou v Rožnově! ????
  A takto dopadlo "vysílání z budky"... :-D
  Pomůžete nám rozhoupat jeviště na vodě?! ;-) 1.7. Dojeďte do Budějc! :-D
  Další fajná recenze na cd ONA, tentokrát v britském časopise Songlines! :-) A blahopřejeme Helence a Libušce ke Stojí v poli broskviňa! ????????
  Přibližně za měsíc, jediný a jedinečný koncert se Symfonickým orchestrem města Frýdek-Místek a pěveckým sborem Ondráš! Ještě nás čekají hodiny tvrdé dřiny a zkoušení a 18.6. v 17:00 to vypukne!???????????????????????????????????????????? Nechť jsou nám bohové nakloněni!???? ????
  01. 07. 2022 - 21:30 České Budějovice, Múzy na vodě 02. 07. 2022 - 14:30 Waidhofen an der Thaya (AT), 41. INTERNATIONALEN MUSIKFESTS 03. 07. 2022 - 15:00 Rožnov p. Radhoštěm, skansen, koncert u příležitosti 100 let od narození L. Nezdařila 14. 07. 2022 - 18:00 Brno, Špilberk hrad, dvojkoncert + Delorine 15. 07. 2022 - 20:00 Trenčín (SK), hrad, fest. Morava - krásna zem 22. 07. 2022 - 20:00 Czeremcha (PL), festival Czeremszyna 23. 07. 2022 - 14:00 Plumlov, fest. Keltská noc 23. 07. 2022 - 19:00 Veselíčko, fest. Mezi stromy 05. 08. 2022 - 19:00 Březnice, nádvoří jezuitské koleje, 06. 08. 2022 - 18:00 Svojšín u Stříbra,zámek 13. 08. 2022 - 18:00 Jevíčko, pouť 13. 08. 2022 - 22:40 Vladislav, fest. Vandrobraní 20. 08. 2022 - 15:00 Dubí, Dubské slavnosti 27. 08. 2022 - 14:00 Protivín, Slavnosti města 27. 08. 2022 - 21:00 Bojkovice, Majákfest
  #tomaskockoaorchestr #malostranska #malostranskabeseda #jarnikoncert #vino #vinohrady #reva #folk #worldmusic #novadeska #pozvanka #tutosobotu #cimbalek #husle #pistalka #bici #perkuse #sneni #tanec
  Je to taková prkotina sice, ale konečně ???? se nám podařilo sjednotit dva nesmyslné účty na Spotify (Tomáš Kočko & Orchestr a Tomáš Kočko) a od teďka jsou všechny naše desky hezky po kupě! ????????????????????????
  #tomaskockoaorchestr #ladislavnezdaril #koncert #starapekarna #brno #poezie
  Album ONA na vinylu?! :-o Tož, už to tak vypadá! :-D Dnes jsme s naším dvorním mistrem zvuku Broněk Šmid přeházeli skladby tak aby dobře vyšly na obě strany LP a znovu sáhli do aranží, protože bylo třeba zkrátit ONA o 4 minuty. Každá strana LP může mít max. 22 min. ???????????????????? Jméno vydavatelství, které projevilo zájem LP ONA vydat zatím neprozradíme, stejně jako neprozradíme jméno německého vydavatelství, které chce cd ONA vydat německé mutaci... ???? Jednání stále probíhají... ;-) ????
  18.6. zahrajeme společný koncert se Symfonickým orchestrem Frýdek-Místek a pěveckým sborem Ondráš z Nového Jičína na festivalu Sweetsenfest. Přípravy vrcholí, aktuálně nám pan dirigent poslal schéma rozmístění všech tří těles. Bude to dobrodružné! :-D
  A tož, aby stále řeč nestála, píšou o ONA opět v časáku. Tentokrát v rakouském... Hodnocení 4,5 z pěti možnách bodů, není marné! :-D
  A tož, aby řeč nestála, píšou o albu ONA v časáku! ????
  Už je to tady! Fotéčky z postřižin ONA v SONO centru! ???????????? Díky Eevi Seanínel Tervaani ! :-D
  Děkujeme všem hostům (Alenka Antalová, Kmotričky, Kampanela Brno, Mirek Kolacia, Michal Grombiřík, Ťutin, Michal Cálik, Michal Lupač) za trpělivost a nasazení na dnešní generálce a v neposlední řadě děkujeme paní Belcredi nejen za zapůjčení prostoru, ale i za skvělé "hraběnčiny trubičky"! ????????????Na viděnou v Sono centru toto úterý!????????????????????????????????????????????????????????
  Generálka na úterní postřižiny alba ONA v Sono centrum ????????????????
  Vyšel dubnový TOP 20 World Music Charts Europe a ONA je stále tam! V konkurenci 200 alb z celého světa!???????????? Bude tam i v květnu? Tož, za měsíc uvidíme! ;-) Ale než se to dozvíme, přijďte si JI poslechnout na živo do SONO! :-D
  Již za týden v SONO Centru! ???? (EDIT: omlouvám se samozřejmě za překlep číslovky roku)
  Příkladná spolupráce s ČT Brno.Oni potřebují nás, my je????#sonocentrum #tomaskockoaorchestr #zkouskazvuku #ctbrno #ceskatelevize
  ONA je opět na toulkách světem... :-)
  Matulu moja na streamovacích portálech! :-) ????
  Krásnou atmosféru nám včera připravili opavští fanoušci a Milan Bátor to v reportu krásně popsal! :-)
  Dnes slaví svátek ONA, ona, Ona i ta jediná! Je krásné, že jste! :-) ????????
  Umíte polsky? Ne? To je škoda. ;-) Vyšel zasvěcený info článek o cd ONA na slovanském webu. ???????? :-)
  Je to poprvé, co se naše deska dostala hned při prvním náběru tak vysoko v TOP 20 WMCHE, je to poprvé co se tam naše deska dostala bez podpory vydavatelství (bo jsme si to vydali sami) a je to poprvé, co jsme požádali vás, naše fanoušky, abyste naší desce pomohli na svět! Děkujeme! Je to naše společné dílo, náš společný úspěch! :-) ❤️
  ONA už si po výletech po světě našla cestu aj do Prahy na Vltavu! Ptal se Aleš Opekar, odpovídal Tom Kočko :-)
  ONA se toulá po světě a mává nám na pozdrav z Bostonu!????????
  Náš singl z ONA - Hopaj hop - můžete poslouchat na všech streamovacích portálech. Včetně Spotify! :-) EDIT: A zítra v Dobrém ránu premiéra na ČT - stejnojmenný klip! :-)
  Moc pěkná recenze, ze které vyplývá, že není růže bez trní... I taková je ONA! ❤️❤️❤️
  Včera by se dožil moravský básnik Ladislav Nezdařil 100 let!???????????? Mimo naše každoroční "Nezdařilovské koncerty" v klubu Stará Pekárna je naplánován k této události pořad ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kterého se samozřejmě budeme účastnit. Tož, dondite tež! 3. července! :-)
  Tento pátek uslyšíte live rozhovor Tomáše Kočka s Milanem Tesařem na rádiu Proglas o novém albu ONA. nalaďte si v 19:15. :-)
  Naše nové album ONA už letí světem! Aktuálně u protinožců! :-) Dnes si mohli posluchači pořadu Global Village (rádio PBS FM - Melbourne) poslechnout píseň "Stojí v poli brosviňa" po boku aktuální hudby z celého světa! Pořad připravil Roger Holdsworth. Díky! :-)
  3. místo pro píseň Lupček z naší nové desky ONA v lednové konkurenci z celého světa! Fajne, ne? ????
  Přejeme všem veselý Silvestr, děkujeme za podporu, bez které by ani tento klip ani naše nová deska nespatřily světlo světa a v novém roce na brzkou viděnou! Držme si pěsti! ????????????????????????????????
  V mezičase čekání na náš nový videoklip si můžete prohlédnout nový háv našich webových stránek. Dnes oficiálně vychází naše nové album ONA, dnes se mění design našich webovek!????????????????
  Připravili jsme pro vás, kteří neoplýváte cd mechanikou v žádném skupenství, možnost jak mít legálně naše nové album ONA a nemuset kupovat fyzické CD a následně grabbovat. DOWLOAD KARTY! :-)???????????????????????????? Budeme je mít s sebou už dnes na Pekárně! ;-)
  Konec dohadům! Desky dorazily, kompletace probíhá a první kousky už odešly poštou k majitelkám a majitelům!????????????????????????????✌️✌️????????????????????????
  Dobrá zpráva: Digipack je hotov, booklet je hotov, cdčka jsou vylisována a potištěna!????????????✌️✌️✌️ Špatná zpráva: kompletace je naplánována až na pátek...???????????? Dobrá zpráva: nechali jsme si poslat 150 ks nezkompletovaných digipacků, bookletů a cdček, že si je dáme dokupy sami a pošleme.✌️✌️✌️ Špatná zpráva: Ještě nedorazily. ????????????????
  Dnes plně akustický koncert v útulné legendární kavárně Avion v Českém Těšíně ????????
  Pozdravy z Ostravy!!! :-)
  Kontraband naložen, teď nabalit a bude rozeslán. Zpěvníky do všech světa stran! :-D EDIT: Zpěvníky je možno objednat na kapela@kocko.cz
  Kameraman, režisér a naše kapela. Klip je natočen! ???????????? Byly to náročné dva dny! :-)
  V Těšíně poprvé akusticky! :-D
  Kračúnovské koncerty padají jeden za druhým, ale na zámku v Ostravě - Porubě, zdá se, vše platí! :-)
  Město Most pojalo předvánoční akce po svém a tak po Berouně a Karlových Varech dnes odehrajeme koncert v Mostě! Dycky! :-D
  Dobrá zpráva: prvních 100 zpěvníků bude dnes kompletních! ???????????????????? Otázka: nejedete dnes někdo autem z Brna do Varů? ;-)
  Dnes Karlovy Vary! :-)
  Tak je to tady. Svitavy, Krnov, Kaplice, Písek, Bojanov, Ústí n. Orlicí... ???? Budeme se těšit někdy příště... ????‍♂️ ???????????? Dnes ale Karlovy Vary, zítra Most, v neděli Praha a v pondělí Žďár nad Sázavou! :-)
  Ze studia dnes: "Kašleme na Libušku, uděláme Miru"! Překlad: "Libuška to nazpívala tak, že není třeba editovat, naopak Mirkovy housle je třeba dočistit". ????????
  Vítr změn věje každý den odjinud, ale Jiná káva v Berouně je jistota! Náš tradiční akustický kračúnovský koncert se minulý lockdownový rok nekonal, ale letos, i přes nemilá omezení, bude! :-) Přijďte na kávu, přijďte na muziku! :-)
  Sdílíme událost a zároveň i prosbu pořadatele. Situace je složitá nejen pro nás muzikanty, ale i pro ty, kteří koncerty zajišťují. Prosíme, věnujte prosbě pozornost. :-) *PROSBA* Dobrý den, chtěli bychom požádat ty z Vás, kteří mohou a hlavně přijdou (při současných podmínkách možnosti vstupu na kulturní akce) na vánoční koncert Tomáš Kočko & Orchestr, aby nám svou účast potvrdili do pátku 26.11.2021. Při malém počtu hostů budeme nuceni koncert zrušit. Děkujeme za vaše odpovědi i sdílení! Miroslav Vokulič, MC Lapač.
  Pěkně jedna za druhú.... :-)
  Dostáváme dotazy, kteréže to písně nakonec budou ve zpěvníku. Nuže, zveřejňujeme zadní stranu přebalu zpěvníku s dodatkem, že zpěvník si už můžete předobjednat na kapela@kocko.cz Cena? 300,- kč ???? ????????????????
  Tak bacha, brněnští, ještě za čerstva - přibyl kračúnovský koncert ve Staré pekárně 20.12. 2021 ve 20:00! :-) (nadělíme vám ONA pod ?????) ;-)
  Pořád věříme, že Kračúnovské turné bude! Je nachystané takto: 25. 11. 2021 - 20:00 Beroun, Jiná káva, akusticky, Kračúnovské turné 26. 11. 2021 - 19:30 Karlovy Vary, Galerie umění, akusticky, Kračúnovské turné 27. 11. 2021 - 17:00 Most, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kračúnovské turné 28. 11. 2021 - 20:00 Praha, klub Letka, Kračúnovské turné 29. 11. 2021 - 19:00 Žďár nad Sázavou, café U tety Hany, Kračúnovské turné 01. 12. 2021 - 20:00 Svitavy, Fabrika 02. 12. 2021 - 19:00 Bojanov, Na Záložně, Kračúnovské turné (v jednání) 03. 12. 2021 - 19:30 Znojmo, Masarykovo náměstí, Kračúnovské turné 04. 12. 2021 - 18:00 Veselí nad Moravou, Náměstí Míru, Kračúnovské turné 05. 12. 2021 - 16:00 Krnov, Hlavní náměstí, Kračúnovské turné 06. 12. 2021 - 19:00 Kuřim, Společenské a kulturní centrum, Kračúnovské turné 07. 12. 2021 - 20:00 Vsetín, MC Lapač, Kračúnovské turné 08. 12. 2021 - 19:00 Ostrava, zámek Poruba, Kračúnovské turné 09. 12. 2021 - 17:00 Těšín, Čítárna AVION, akusticky, Kračúnovské turné 10. 12. 2021 - 18:00 Slaný, Masarykovo náměstí, Kračúnovské turné 11. 12. 2021 - 17:30 Teplice, Zámecké náměstí, Kračúnovské turné 14. 12. 2021 - 19:30 Písek, Divadlo pod čarou, Kračúnovské turné 15. 12. 2021 - 17:00 Kaplice, Náměstí, Kračúnovské turné 16. 12. 2021 - 19:00 Jeseník, Masarykovo náměstí,Kračúnovské turné 22. 12. 2021 - 16:00 Ústí nad Orlicí, Mírové náměstí, Kračúnovské turné
  ONA! Takhle bude vypadat. Jak se vám titulka líbí? :-)
  Report z koncertu v Pekárně! :-)
  Listopadové Kračúnovské koncerty zveřejněny! :-) Žďár (29.11.) a Bojanov (30.11.) ještě v jednání... :-)
  Ženu lze oslavit nejen něžnými tóny flétny, ale i drsnými riffy el. kytary! Komu tento úkol svěřit? ;-) Jura Kučerovský na chvíli vyměnil T.K. za T.K. a nahrnul nám do stop parádní jazzrockové sólo! ???? (Nejdřív ho ale, pravda, musel nacvičit, protože si pan T.K. vymrčoval... ???? ).
  Jedeme, nahráváme, vrstvíme... O hostky a hosty nebude nouze. Bude to pestrá deska! :-)
  Termíny tiskárny jsou nekompromisní... Držte pěsti! Snad to stihnem... :-o
  Pěkná vzpomínka na jeden ultimativní fesival na Slovensku. Zahrát si po boku pagan metalistů - kdo z folku to má? Hej, to bola akcia! ????????????????????????
  Dáme klubový set na Staré Pekárně. Bude fajně, bude fajně, bude fajně! :-)
  Dnes na TV NOE a streamu záznam pátečních koncertů z mezinár. festivalu Czech Music Crossroads! :-)
  Další písnička vznikajícího zpěvníku je onotovaná, otextovaná, oakordovaná s vypsanými sóly! Chceme, chceme to dát do konce října! ????✊✍️✍️✍️ :-)
  Počasí má údajně přát, tak se s tím nebudem... párat. :-D Na viděnou v Boskovicách!????????
  Poslední hraní před Kračúnovskou šňůrou bude v Čechách! Tož, do Rokycan! :-)
  Zdravíme Vás z Envirofestu 2021 Bečva, můžete nás sledovat živě! https://www.facebook.com/zdravabecva/videos/667955867507412/
  Podivín - jedno z nejstarších míst a měst na Moravě. Opředeno mnohými záhadami a tajemstvími. Jakpak se tam bude hrát? ;-)
  I tato Jezinka prošla konkurzem :-)
  Nahrávání CD ONA pokračuje konkurzem na Jezinky :-D
  Přidány říjnové koncerty. :-)
  Vzpomínka na Lughnasad v Nasavrkách. Krásná akce... :-) Nezbývá než blahopřát pořadatelům, že sa nezalekli a šli do toho na plno! Krásně jsme si zahráli aj zatančili. Viz video... ;-)