1640964426.svg

Aktuálně

  Je to taková prkotina sice, ale konečně ???? se nám podařilo sjednotit dva nesmyslné účty na Spotify (Tomáš Kočko & Orchestr a Tomáš Kočko) a od teďka jsou všechny naše desky hezky po kupě! ????????????????????????
  #tomaskockoaorchestr #ladislavnezdaril #koncert #starapekarna #brno #poezie
  Album ONA na vinylu?! :-o Tož, už to tak vypadá! :-D Dnes jsme s naším dvorním mistrem zvuku Broněk Šmid přeházeli skladby tak aby dobře vyšly na obě strany LP a znovu sáhli do aranží, protože bylo třeba zkrátit ONA o 4 minuty. Každá strana LP může mít max. 22 min. ???????????????????? Jméno vydavatelství, které projevilo zájem LP ONA vydat zatím neprozradíme, stejně jako neprozradíme jméno německého vydavatelství, které chce cd ONA vydat německé mutaci... ???? Jednání stále probíhají... ;-) ????
  18.6. zahrajeme společný koncert se Symfonickým orchestrem Frýdek-Místek a pěveckým sborem Ondráš z Nového Jičína na festivalu Sweetsenfest. Přípravy vrcholí, aktuálně nám pan dirigent poslal schéma rozmístění všech tří těles. Bude to dobrodružné! :-D
  A tož, aby stále řeč nestála, píšou o ONA opět v časáku. Tentokrát v rakouském... Hodnocení 4,5 z pěti možnách bodů, není marné! :-D
  A tož, aby řeč nestála, píšou o albu ONA v časáku! ????
  Už je to tady! Fotéčky z postřižin ONA v SONO centru! ???????????? Díky Eevi Seanínel Tervaani ! :-D
  Děkujeme všem hostům (Alenka Antalová, Kmotričky, Kampanela Brno, Mirek Kolacia, Michal Grombiřík, Ťutin, Michal Cálik, Michal Lupač) za trpělivost a nasazení na dnešní generálce a v neposlední řadě děkujeme paní Belcredi nejen za zapůjčení prostoru, ale i za skvělé "hraběnčiny trubičky"! ????????????Na viděnou v Sono centru toto úterý!????????????????????????????????????????????????????????
  Generálka na úterní postřižiny alba ONA v Sono centrum ????????????????
  Vyšel dubnový TOP 20 World Music Charts Europe a ONA je stále tam! V konkurenci 200 alb z celého světa!???????????? Bude tam i v květnu? Tož, za měsíc uvidíme! ;-) Ale než se to dozvíme, přijďte si JI poslechnout na živo do SONO! :-D
  Již za týden v SONO Centru! ???? (EDIT: omlouvám se samozřejmě za překlep číslovky roku)
  Příkladná spolupráce s ČT Brno.Oni potřebují nás, my je????#sonocentrum #tomaskockoaorchestr #zkouskazvuku #ctbrno #ceskatelevize
  ONA je opět na toulkách světem... :-)
  Matulu moja na streamovacích portálech! :-) ????
  Krásnou atmosféru nám včera připravili opavští fanoušci a Milan Bátor to v reportu krásně popsal! :-)
  Dnes slaví svátek ONA, ona, Ona i ta jediná! Je krásné, že jste! :-) ????????
  Umíte polsky? Ne? To je škoda. ;-) Vyšel zasvěcený info článek o cd ONA na slovanském webu. ???????? :-)
  Je to poprvé, co se naše deska dostala hned při prvním náběru tak vysoko v TOP 20 WMCHE, je to poprvé co se tam naše deska dostala bez podpory vydavatelství (bo jsme si to vydali sami) a je to poprvé, co jsme požádali vás, naše fanoušky, abyste naší desce pomohli na svět! Děkujeme! Je to naše společné dílo, náš společný úspěch! :-) ❤️
  ONA už si po výletech po světě našla cestu aj do Prahy na Vltavu! Ptal se Aleš Opekar, odpovídal Tom Kočko :-)
  ONA se toulá po světě a mává nám na pozdrav z Bostonu!????????
  Náš singl z ONA - Hopaj hop - můžete poslouchat na všech streamovacích portálech. Včetně Spotify! :-) EDIT: A zítra v Dobrém ránu premiéra na ČT - stejnojmenný klip! :-)
  Moc pěkná recenze, ze které vyplývá, že není růže bez trní... I taková je ONA! ❤️❤️❤️
  Včera by se dožil moravský básnik Ladislav Nezdařil 100 let!???????????? Mimo naše každoroční "Nezdařilovské koncerty" v klubu Stará Pekárna je naplánován k této události pořad ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kterého se samozřejmě budeme účastnit. Tož, dondite tež! 3. července! :-)
  Tento pátek uslyšíte live rozhovor Tomáše Kočka s Milanem Tesařem na rádiu Proglas o novém albu ONA. nalaďte si v 19:15. :-)
  Naše nové album ONA už letí světem! Aktuálně u protinožců! :-) Dnes si mohli posluchači pořadu Global Village (rádio PBS FM - Melbourne) poslechnout píseň "Stojí v poli brosviňa" po boku aktuální hudby z celého světa! Pořad připravil Roger Holdsworth. Díky! :-)
  3. místo pro píseň Lupček z naší nové desky ONA v lednové konkurenci z celého světa! Fajne, ne? ????
  Přejeme všem veselý Silvestr, děkujeme za podporu, bez které by ani tento klip ani naše nová deska nespatřily světlo světa a v novém roce na brzkou viděnou! Držme si pěsti! ????????????????????????????????
  V mezičase čekání na náš nový videoklip si můžete prohlédnout nový háv našich webových stránek. Dnes oficiálně vychází naše nové album ONA, dnes se mění design našich webovek!????????????????
  Připravili jsme pro vás, kteří neoplýváte cd mechanikou v žádném skupenství, možnost jak mít legálně naše nové album ONA a nemuset kupovat fyzické CD a následně grabbovat. DOWLOAD KARTY! :-)???????????????????????????? Budeme je mít s sebou už dnes na Pekárně! ;-)
  Konec dohadům! Desky dorazily, kompletace probíhá a první kousky už odešly poštou k majitelkám a majitelům!????????????????????????????✌️✌️????????????????????????
  Dobrá zpráva: Digipack je hotov, booklet je hotov, cdčka jsou vylisována a potištěna!????????????✌️✌️✌️ Špatná zpráva: kompletace je naplánována až na pátek...???????????? Dobrá zpráva: nechali jsme si poslat 150 ks nezkompletovaných digipacků, bookletů a cdček, že si je dáme dokupy sami a pošleme.✌️✌️✌️ Špatná zpráva: Ještě nedorazily. ????????????????
  Dnes plně akustický koncert v útulné legendární kavárně Avion v Českém Těšíně ????????
  Pozdravy z Ostravy!!! :-)
  Kontraband naložen, teď nabalit a bude rozeslán. Zpěvníky do všech světa stran! :-D EDIT: Zpěvníky je možno objednat na kapela@kocko.cz
  Kameraman, režisér a naše kapela. Klip je natočen! ???????????? Byly to náročné dva dny! :-)
  V Těšíně poprvé akusticky! :-D
  Kračúnovské koncerty padají jeden za druhým, ale na zámku v Ostravě - Porubě, zdá se, vše platí! :-)
  Město Most pojalo předvánoční akce po svém a tak po Berouně a Karlových Varech dnes odehrajeme koncert v Mostě! Dycky! :-D
  Dobrá zpráva: prvních 100 zpěvníků bude dnes kompletních! ???????????????????? Otázka: nejedete dnes někdo autem z Brna do Varů? ;-)
  Dnes Karlovy Vary! :-)
  Tak je to tady. Svitavy, Krnov, Kaplice, Písek, Bojanov, Ústí n. Orlicí... ???? Budeme se těšit někdy příště... ????‍♂️ ???????????? Dnes ale Karlovy Vary, zítra Most, v neděli Praha a v pondělí Žďár nad Sázavou! :-)
  Ze studia dnes: "Kašleme na Libušku, uděláme Miru"! Překlad: "Libuška to nazpívala tak, že není třeba editovat, naopak Mirkovy housle je třeba dočistit". ????????
  Vítr změn věje každý den odjinud, ale Jiná káva v Berouně je jistota! Náš tradiční akustický kračúnovský koncert se minulý lockdownový rok nekonal, ale letos, i přes nemilá omezení, bude! :-) Přijďte na kávu, přijďte na muziku! :-)
  Sdílíme událost a zároveň i prosbu pořadatele. Situace je složitá nejen pro nás muzikanty, ale i pro ty, kteří koncerty zajišťují. Prosíme, věnujte prosbě pozornost. :-) *PROSBA* Dobrý den, chtěli bychom požádat ty z Vás, kteří mohou a hlavně přijdou (při současných podmínkách možnosti vstupu na kulturní akce) na vánoční koncert Tomáš Kočko & Orchestr, aby nám svou účast potvrdili do pátku 26.11.2021. Při malém počtu hostů budeme nuceni koncert zrušit. Děkujeme za vaše odpovědi i sdílení! Miroslav Vokulič, MC Lapač.
  Pěkně jedna za druhú.... :-)
  Dostáváme dotazy, kteréže to písně nakonec budou ve zpěvníku. Nuže, zveřejňujeme zadní stranu přebalu zpěvníku s dodatkem, že zpěvník si už můžete předobjednat na kapela@kocko.cz Cena? 300,- kč ???? ????????????????
  Tak bacha, brněnští, ještě za čerstva - přibyl kračúnovský koncert ve Staré pekárně 20.12. 2021 ve 20:00! :-) (nadělíme vám ONA pod ?????) ;-)
  Pořád věříme, že Kračúnovské turné bude! Je nachystané takto: 25. 11. 2021 - 20:00 Beroun, Jiná káva, akusticky, Kračúnovské turné 26. 11. 2021 - 19:30 Karlovy Vary, Galerie umění, akusticky, Kračúnovské turné 27. 11. 2021 - 17:00 Most, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kračúnovské turné 28. 11. 2021 - 20:00 Praha, klub Letka, Kračúnovské turné 29. 11. 2021 - 19:00 Žďár nad Sázavou, café U tety Hany, Kračúnovské turné 01. 12. 2021 - 20:00 Svitavy, Fabrika 02. 12. 2021 - 19:00 Bojanov, Na Záložně, Kračúnovské turné (v jednání) 03. 12. 2021 - 19:30 Znojmo, Masarykovo náměstí, Kračúnovské turné 04. 12. 2021 - 18:00 Veselí nad Moravou, Náměstí Míru, Kračúnovské turné 05. 12. 2021 - 16:00 Krnov, Hlavní náměstí, Kračúnovské turné 06. 12. 2021 - 19:00 Kuřim, Společenské a kulturní centrum, Kračúnovské turné 07. 12. 2021 - 20:00 Vsetín, MC Lapač, Kračúnovské turné 08. 12. 2021 - 19:00 Ostrava, zámek Poruba, Kračúnovské turné 09. 12. 2021 - 17:00 Těšín, Čítárna AVION, akusticky, Kračúnovské turné 10. 12. 2021 - 18:00 Slaný, Masarykovo náměstí, Kračúnovské turné 11. 12. 2021 - 17:30 Teplice, Zámecké náměstí, Kračúnovské turné 14. 12. 2021 - 19:30 Písek, Divadlo pod čarou, Kračúnovské turné 15. 12. 2021 - 17:00 Kaplice, Náměstí, Kračúnovské turné 16. 12. 2021 - 19:00 Jeseník, Masarykovo náměstí,Kračúnovské turné 22. 12. 2021 - 16:00 Ústí nad Orlicí, Mírové náměstí, Kračúnovské turné
  ONA! Takhle bude vypadat. Jak se vám titulka líbí? :-)
  Report z koncertu v Pekárně! :-)
  Listopadové Kračúnovské koncerty zveřejněny! :-) Žďár (29.11.) a Bojanov (30.11.) ještě v jednání... :-)
  Ženu lze oslavit nejen něžnými tóny flétny, ale i drsnými riffy el. kytary! Komu tento úkol svěřit? ;-) Jura Kučerovský na chvíli vyměnil T.K. za T.K. a nahrnul nám do stop parádní jazzrockové sólo! ???? (Nejdřív ho ale, pravda, musel nacvičit, protože si pan T.K. vymrčoval... ???? ).
  Jedeme, nahráváme, vrstvíme... O hostky a hosty nebude nouze. Bude to pestrá deska! :-)
  Termíny tiskárny jsou nekompromisní... Držte pěsti! Snad to stihnem... :-o
  Pěkná vzpomínka na jeden ultimativní fesival na Slovensku. Zahrát si po boku pagan metalistů - kdo z folku to má? Hej, to bola akcia! ????????????????????????
  Dáme klubový set na Staré Pekárně. Bude fajně, bude fajně, bude fajně! :-)
  Dnes na TV NOE a streamu záznam pátečních koncertů z mezinár. festivalu Czech Music Crossroads! :-)
  Další písnička vznikajícího zpěvníku je onotovaná, otextovaná, oakordovaná s vypsanými sóly! Chceme, chceme to dát do konce října! ????✊✍️✍️✍️ :-)
  Počasí má údajně přát, tak se s tím nebudem... párat. :-D Na viděnou v Boskovicách!????????
  Poslední hraní před Kračúnovskou šňůrou bude v Čechách! Tož, do Rokycan! :-)
  Zdravíme Vás z Envirofestu 2021 Bečva, můžete nás sledovat živě! https://www.facebook.com/zdravabecva/videos/667955867507412/
  Podivín - jedno z nejstarších míst a měst na Moravě. Opředeno mnohými záhadami a tajemstvími. Jakpak se tam bude hrát? ;-)
  I tato Jezinka prošla konkurzem :-)
  Nahrávání CD ONA pokračuje konkurzem na Jezinky :-D
  Přidány říjnové koncerty. :-)
  Vzpomínka na Lughnasad v Nasavrkách. Krásná akce... :-) Nezbývá než blahopřát pořadatelům, že sa nezalekli a šli do toho na plno! Krásně jsme si zahráli aj zatančili. Viz video... ;-)
  Naši milí z Prahy a okolí, nenechte se zmást slovem "divadlo" . Nebude to žádná kravaťárna, když vás bude dost, dáme sedadla stranou a bude se skotačit! :-D
  A ještě jednou ceny Jantar - klip ze zahájení galavečera.
  Libuška to hrne! Tohle bude klipovka! :-)
  Ještě pár fotek z galavečera cen Jantar a zase zpět do studia :-)
  Tak opět ve studiu... Já z toho Miry nemůžu! Si vymyslím nějakou šílenost a on, místo toho aby mě poslal do patřičných míst, to prostě zahraje...????????????
  Ceny Jantar, naše zahájení galavečera po zbojnicku písní Ej, Ondráš s doprovodem orchestru Narodního dvadla moravskoslezského a sboru Permoník... a fotky očima naší kamarádky Martiny N. v publiku... ????
  V mezičase mezi generálkou a galavečerem jsem si udělali výlet na vyhlídkovou kávu do kavárny Bolt ve věži bývalé vítkovické vysoké pece.. a bylo to impozantní ! A tam dole dnes večer hrajeme! ????????
  Dnes to vypukne. Hrajeme jako první, tak si to zapněte včas! :-)
  Připravy na předávání cen Jantar jsou v plném proudu... Tož zítra na slavnostním galavečeru to vypukne! ????????
  Ve vnitrokapelním žebříčku uměleckých výkonů ve studiu zatím vítězí Pavlův feeling! :-D
  A v neděli (a vlastně už v sobotu večer) se uvidíme v Krkonoších! :-)
  A kde se uvidíme v sobotu? Na dračím dni! ;-)
  Děkujeme Zdeňkovi Sazovskému za fotéčky z Horeček! Fajně bylo! Zpívalo se, tančilo! Krása! :-)
  I chvíle občerstvení jsou důležité ???????? ...nejen v Maďarsku ???? ...a nejen my potřebujeme občerstvit ????
  Maďarské momenty a pozdravy ????????
  Momentky z Frenštátských slavností. Šatlava si prostě zaslouží samostatnou sérii! ????
  A z Frenštátu rovnou do maďarského Szolnoku... Už jsme tady a večer nás čeká na náměstí koncert ????
  Frenštátské slavnosti tentokrát v přírodním areálu Amfiteátru na Horečkách.. Děkujeme za vámi vytvořenou skvělou atmosféru ????
  T.: Libuško, prostě se na to vy.er, jenom to dobře zazpívej. :-) L: Ty, ty, ty... jak se to vyjadřuješ? ;-) T: Už mlčím... :-D
  II. natáčecí den. Ťutin, Mirek a Roman ???????????? Hrneme hlavně klipovku???? , tak snad se zadaří natočit klip ještě před vydáním desky. :-)
  Famózní kontráš Ťutin stihl během druhého nahrávacího dne udělat konkurz na roztleskávačku. Šňůru ovšem nepředvedl a tak byl z konkurzu vyřazen :-D
  Dnes, v 10:00 káva s Broňkem Šmidem a pak nástup do studia. Právě začalo natáčení našeho nového nového alba ONA. Všech vás 250 donátorek a donátorů jste tu s námi, protože jsme tu právě díky vám! ????????
  Z Frenštátských folklórních slavností rovnou do Szolnoku na mez. fest. World Music! Nezdá se nám to jenom? Že by...? ????????
  https://www.facebook.com/groups/48613545266/permalink/10158198535435267/
  Pozor, mrzutá zpráva - festival Valašské letokruhy - Zděchovské ozvěny zrušen... :-(
  Další ohlas na naše hraní na Czech Music Crossroads, tentokrát z Německa ( a máme tam aj fotku! ????). (Za překlad velké díky našemu basákovi Romanovi Dušanovi Harley Davidsonovi Plaširybovi! :-) ) Uprostřed hraje hudba! Konference Czech Music Crossroads se konala v červenci 2021 po sedmé. Zpráva o hudebních objevech z východní Evropy. Správný název by měl být střední nebo centrální Evropa. Na Západě je tento region ovšem stále často nazýván východní Evropou. Poslední dobou se ukazuje, že geopolitické struktury myšlení jsou pořád ještě hodně spjaty s dobou studené války, přestože rozdělení Evropy na „svobodný Západ“ a „Východní blok“ už přes 30 let neexistuje. Toto lpění na starých klišé je zřejmé i v tom, že pro turismus jsou známá sotva jiná místa než Praha, Budapešť a Balaton. Přitom Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko mohou hudebně nabídnout mnohem více. Přinejmenším polské jazzbandy mají už dlouho dobrou pověst a Čech Jan Hammer mimo jiné už v 70-tých letech dobyl jazz-rockovou scénu s Johnem McLaughlinem a jejich Mahavishnu Orchestra. Ale co nějaká známá hudba vycházející z tradic? Tady jsou trochu v povědomí polský Warszaw Village Band a Marta Sebestyén & Muzsíkás z Maďarska. K tomu člověk zná maďarskou hudbu, protože Béla Bartók a Johannes Brahms zpracovali jejich nápěvy. A to je tak vše. V červenci 2021 se už po sedmé v české Ostravě konala konference Czech Music Crossroads, jež má za cíl tento nedostatek odstranit. Jedná se o mezinárodní konferenci s krátkými koncerty, na které se diskutuje a má pomáhat dostat českou, slovenskou, polskou a maďarskou hudbu nejen na Západ. Ostrava je bývalá průmyslová metropole v moravském Slezsku poblíž polských hranic a nedaleko Slovenské republiky. Obrovská oblast opuštěných železáren dolu Hlubina v místní části Vítkovice nabízí svým syrovým půvabem vynikající kulisy pro každoroční festival Colours of Ostrava, kterého se účastní mezinárodně známí rockoví, popoví i tradiční umělci a který pravidelně přitahuje desetitisíce posluchačů, ale i pro konferenci Crossroads konající se před ním. Crossroads představuje širokou paletu různých hudebních stylů z těchto zemí. Kvůli pandemii se Maďarsko v roce 2021 nezúčastnilo. Překvapivě byly už dlouhou dobu středoevropské kapely zamluveny na velké festivaly v Asii, např. v Indii a v Koreji, ovšem západně od Odry se o tuto hudbu zajímá jen pár provozovatelů malých klubů. Na letošních vystoupeních Crossroads se střídaly různé hudební styly od ambientních zvuků s indickými vlivy (Omnion, Česko), přes experimentální hudbu (Cisnienie, Polsko), tóny tanga v orchestrálním aranžmá (Radek Baborák & Orquestrina, Česko), až po klarinetovou hudbu s vlivem klasické, jazzové a světové hudby (Clarinet Factory, Česko). Velmi zajímavá byla violoncellistka Resina zastupující polskou indie scénu, která sama jen s looperem předvedla opravdu skvělý koncert. Tento směr je i na Západě, proto je zajímavé si poslechnout skupiny hrající jinak – jiné melodie a jinou rytmizaci. Tradiční hudební formy jsou často bohatým zdrojem, který dnes obvyklé způsoby hraní opomíjí. Právě v opuštěných, většinou hornatých oblastech střední Evropy je tato tradice hodně živá, nevěnují se jí jen staří lidé, ale okouzluje i mladé muzikanty. Hudbu regionu Horňácko na jižní Moravě České republiky zastupovala kapela Hrubá hudba s houslemi, klarinetem a kontrabasem, rozšířená o keyboard, trubku a bicí. Tady se ve zpěvech udrželo staré, neuhlazené metrum zrcadlící se v komplikovaných rytmech. Orkiestra sw. Mikolaja (St. Nikolaus Orchester) z Polska zpracovává od roku 1988 tradiční tance a zpěvy např. z vesnic polských Karpat. Takto umě převádí tradice do současnosti. Ludová hudba Pokošovci je silná romská kapela ze Slovenské republiky, jejíž členové po svém běžném povolání hrají o víkendech na slovenských i čistě romských festivalech. Romská hudba je na Slovensku ostatně na špici v žebříčku oblíbenosti. Jak si počínají moderní hudebníci se středoevropskou hudbou, můžeme slyšet u Tomáše Kočka & Orchestru z Česka a Hrdzi ze Slovenska. Obě kapely, jejichž styl se dá označit jako folkrock, měly v Ostravě své stabilní, nadšené obecenstvo. Zatímco Tomáš Kočko staví na široké akustické formě, u Hrdzi se k houslím a akordeonu připojuje elektrická kytara, baskytara a bicí souprava. Jak kapela Tomáše Kočka, tak i Hrdza hrají naprosto strhujícím způsobem a zvedají posluchače ze židlí. Ten, kdo není zcela spokojený se známou hudbou a hledá něco nového, udělá nejlépe, když se obrátí na střední Evropu. Přinejmenším – ale zdaleka ne jenom – pro fanoušky tradiční hudby je to pole neorané.
  Ohlasy na naše hraní na mez. fest, Crossroads Ostrava se začínají množit. Jeden z nich patří nekompromisní hudební publicistce ze Srbska - Mariji Vitas. Stojí za to přečíst nejen kvůli našemu hraní (níže je odkaz na google překlad) ;-)
  Na festival slovanských tradic pojedeme rovnou z pražského koncertu. Tož si to tam užijeme. Fest je na krásném místě uprostřed lesů... ???????????????????????????????????????????? Dobrá zpráva pro ty, kteří nemůžou být na celém festu, na náš koncert můžete dojít aj mimo festival. :-)
  Zdechovské ozvěny - festival v rámci Valašských letokruhů. Nové místo, nové zážitky! ????
  A tradá! Je to tady! Frenštátské slavnosti budou a my na nich budeme hrát! 21. srpna. Tož!????????????????????????????????????????????????????
  Minul kosen, přišel sušec, je třeba zveřejnit koncerty na měsíc vinotok :-)
  Tož, kdybyste někdo jel kolem, zastavte sa na pár... písniček :-D
  Přátelé, množí se dotazy ohledně koncertu na nádvoří frýdeckého zámku, který měl být 27.8. 2021. Pořadatel - Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, p.o. - se rozhodl jej zrušit z obavy před vývojem covidové situace v měsíci srpnu. Takže nejblíže FM nás můžete slyšet 11.9. 2021 na Vsetíně na Valašském záření! :-)